Stiahnut.sk

Najlepšie hry pre tablet a smartphone roku 2013

Všetci už sa tešíme na pecky, ktoré na mobiloch a tabletoch vyjdú v tomto roku, ale nie je od veci sa pozrieť trochu späť, na veľmi plodný rok 2013, ktorý priniesol veľkú škálu skvelých hier, ktoré rozhodne stoja za vyskúšanie. Niektoré hry sme čerpali z našich predchádzajúcich prehľadov, ktoré si môžete prečítať TU.

Clumsy Ninja

Clumsy Ninja je asi najvydarenejšou hrou, v ktorej sa nepriamo staráte o nejaký charakter alebo zvieratko. S primitívnou zábavou typu Tamagoči alebo novším Pou sa ale porovnávať nedá. Už kvôli hrateľnosti, ktorá je založená na minihrách a dobrodružstvách, ktoré s ninjom zažijete. To všetko za použitia Euphoria fyzikálneho enginu, ktorý používajú hlavne v Rockstar na simuláciu fyziky u hier ako GTA IV, GTA V, alebo Red Dead Redemption.

The Wolf AmongUs

Štúdio Telltale naozaj vie rozprávať rozprávky poriadne drsné a plné fatálnych hráčových rozhodnutí. Ukázala to už séria The Walking Dead, ktorej práve vychádza druhý rad epizód. Rok 2013 však priniesol inú sériu, ktorá používa zabehnutú hrateľnosť i podobnú kreslenú grafiku, ale snáď ešte pútavejší príbeh a prostredie, ktorý tentoraz nie je plný zombíkov, ale rozprávkových bytostí zasadených do ľudského, nič netušiaceho sveta.

Republique

Thriller s Veľkým bratom, mladou idealistkou a jej ochrancom/hackerom vzbudil veľkú vlnu nadšenia medzi hráčmi aj recenzentmi vďaka svojej originalite i prepracovanosti. Vašou úlohou je pomôcť dievčaťu Hope v úteku z prísne strážených priestorov, ktoré ovláda totalitný štát, ktorý po vzore Orwella nekáže iba to, čo máte robiť, ale aj to, čo si máte myslieť. K neľahkej úlohe ste ale dobre vybavení svojimi hackerskými schopnosťami, vďaka ktorým využívate prepojený zabezpečovací a špehovací systém proti jeho tvorcom. Skáčete z kamery na kameru a vediete Hope na nebezpečnej ceste za slobodou.

Frozen Synapse

Hru asi poznáte skôr z PC scény, kde už žije tretím rokom, ale vlani vyšla aj pre iOS a Android. Ide o unikátnu ťahovú stratégiu, v ktorej plánujete ťahy, ktoré si potom môžete s predpokladanými reakciami súpera aj otestovať, než sa naozaj pre nejaký variant rozhodnete. Obzvlášť v multiplayeri, ktorý nie je simultánny, ale pripomína skôr korešpondenčný šach.

XCOM: Enemy Unknown

XCOM vzal v roku 2013 útokom nielen veľké herné platformy, ale aj tie menšie, prenosné. XCOM: Enemy Unknown je pritom hrou veľkou aj na malých zariadeniach. Predvádza totiž vojnu proti mimozemšťanom so všetkou parádou, čo znamená v krásnej grafike, so stavaním základne, vynaliezaním technológií a riadením tímov vojakov, ktorí musia s nepriateľom bojovať tvárou v tvár.

Device 6

S dotykovým ovládaním sa vývojári stále učia pracovať. Jeho obmedzenosť aj špecifickosť dáva možnosť vzniknúť celým novým žánrom, čoho je žiarivým príkladom práve Device 6. Hra v knihe. Kniha čo sa hrá. Nie je dôležité, ako sa na túto veľkú sondu do ľudského mozgu pozeráte, dôležitá je nesmierna zábavnosť výslednej hry. V jadre ide o logickú hru, ktorá preverí aj vašu pozornosť a schopnosť riešiť netypické úlohy.

Gemini Rue

Existuje snáď niekto, kto by dokázal odolať adventúre zasadenej do poctivého sci-fi noir sveta a oblečenej do čarovného retro kabátika? Hra fascinovala už na PC a prevedením na dotykové obrazovky nestratila nič zo svojho kúzla.

BADLAND

Skrolovacie hry majú dlhú históriu, ale Badland dokazuje, že rozhodne nejde o vyčerpanú studňu originálnych nápadov. Naopak, podobnú hru ste asi ešte nevideli, pretože autorom sa podarila dokonalá fúzia medzi skrolovacím pohybom a pokročilou fyzikou. Vašou úlohou je prežiť, a to ako v singleplayeri, tak aj v multiplayeri na jednom zariadení pre až 4 hráčov. So svojou lietajúcou čiernou guľou musíte zdolávať rôzne prekážky, ktoré vás po jedinej chybičke pomelú na prach. Hra je dych berúca aj po stránke grafickej a napríklad na Metacritic sa môže pochváliť hodnotením 85/100 s niekoľkými absolútnymi hodnoteniami.

Oceanhorn

Toto ambiciózne dobrodružstvo sa dá najlepšie prirovnať k legendárnej Zelde. Hra má čarovnú kreslenú grafiku a kladie silný dôraz na príbeh. V hre budete objavovať, bojovať, kúzliť a hľadať starobylé predmety, ktoré vám pomôžu v putovaní za náhle zmiznutým otcom.

The Cave

Legendy hernej branže, tvorca Monkey Islandu Ron Gilbert so svojimi Double Fine Productions, vytvorili výnimočnú adventúru The Cave, v ktorej si vytvoríte trojčlenný tím z ponúkaných postáv, s ktorým zostúpite do hlbín jaskyne. Nelineárny postup hrou zaručuje „znovuhrateľnosť“ a krásna grafika úspešne sekunduje hrateľnosti plnej logických puzzle. Každá zo siedmich postáv má svoje špecifické schopnosti i temnú túžbu v srdci, pričom všetko dianie je komentované vtipnými až parodickým hláškami.

DeadTrigger 2

České mobilné hry sú vo svete pomerne obľúbené a najmä to platí pre Dead Trigger a jeho pokračovanie. Obe hry fascinujú hlavne svojou grafikou, ale dvojke sa nedá uprieť ani vývoj v ďalších oblastiach, hlavne v ovládaní, ktoré je pohodlné a intuitívne aj bez veľkého cviku a skúseností s ovládaním FPS hier na dotykovom displeji. Hra sa pohodlne ovláda aj vďaka tomu, že strieľate pomerne neagilných zombíkov, vďaka čomu budete mať občas aj krátke chvíle na pokochanie sa vydareným prostredím, v ktorom figurujú aj také efekty, ako odrazy od vodnej hladiny.

Infinity Blade 3

Tretie pokračovanie graficky najambicióznejšej série mobilných hier prináša opäť akčné súboje s vykonávaním kombo útokov pomocou gest na dotykovom displeji. Okrem starej dobrej hrateľnosti a o niečo nablýskanejšieho spracovania sa môžete tešiť aj na ďalšiu kapitolu v netradičnom epickom príbehu, ktorý sa od trochu fantasy stredoveku presúva čoraz viac do svojej pravej podoby, ktorou je sci-fi pripomínajúce kultového Highlandera s Christopherom Lambertom v hlavnej úlohe.

Angry Birds GO!

Na Prasačom ostrove to nie je len o prácach a nenávistnej vojne naštvaných vtákov so zlodejskými prasatami. Downhillové preteky v Angry Birds GO! sú prvou 3D hrou zo sveta Angry Birds, navyše s úplne novou hrateľnosťou. Tá pripomína iné šialené závodné hry, či už využívaním super schopností, alebo pretekaním v extrémnej rýchlosti. Ako je u vývojárov z Rovio zvykom, Angry Birds GO! čaká tiež celý rad updatov, ktoré pridajú nový obsah. Už dnes si ale zadarmo môžete do sýtosti zapretekať a napríklad vylepšovať svoje káry pomocou mnohých rôznych upgradov.

FIFA 14

Športová séria FIFA nás každý rok spoľahlivo zásobuje novou porciou zábavnej futbalovej simulácie a v posledných rokoch to platí aj pre mobilné telefóny a tablety. FIFA 14 je na rozdiel od predchádzajúceho ročníka zadarmo a vsádza na to, že si budete chcieť niečo v hre dokúpiť za skutočné peniaze. Samotná hra prešla väčšími zmenami, či už ide o ovládanie, alebo grafiku, ktorá síce stále zaostáva za svojimi veľkými bračekmi, ale vyzerá už oveľa lepšie.

Real Racing 3

Závodné hry sú na Androide a iOS veľmi obľúbené, za všetky môžeme menovať sériu Asphalt, ktorá má už osem dielov, ale minulý rok patril tretiemu dielu Real Racing, ktorý sa sústredí na trochu uveriteľnejšie pretekanie, ako kaskadérsky Asphalt. Hlavne v multiplayeri ide o skvelú zábavu a graficky ide o neuveriteľnú záležitosť, z ktorej vám spadne brada o dobrých pár centimetrov.

Plants vs. Zombies 2

Na Plants vs. Zombies 2 nemáme radi iba návykovú hrateľnosť na popredí vtipného stretu zeleniny s nemŕtvymi, ale aj obchodný model a grafiku. Zadarmo dostanete plnohodnotnú hru, v ktorej vás nikto nebude nútiť do využívania mikrotransakcií, aby ste ju zdarne dokončili. Graficky ide o skvele odvedenú prácu - roztomilú, detailnú a správne šialenú.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.1.2014   |   Zobrazené: 6636x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 f a 2 8 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia