Stiahnut.sk

Ako zistiť grafickú kartu v počítači a nainštalovať ovládače

Pokiaľ nepatríte medzi úzku skupinu skúsených užívateľov PC, ktorí presne vedia, čo v ich stroji pracuje za komponenty, asi ani neviete, že vo svojom počítači máte grafickú kartu od jedného z troch hlavných výrobcov - od Intelu, AMD (predtým ATI) alebo nVidie. A pretože grafická karta potrebuje k svojmu správnemu fungovaniu ovládače, tak sa vám môže ľahko stať, že medzi vami a hraním vašej obľúbenej hry bude stáť neľahká úloha zistiť, ktorý to výrobca osadil váš PC alebo notebook grafickým akcelerátorom.

Pozriem a vidím

Máte doma nejaké papiere od počítača? Ak áno, môžete tam nájsť, akú grafickú kartu máte. Grafické karty od AMD sa volajú Radeon, od nVidie zase GeForce a od Intelu HD Graphics. Druhou možnosťou je nakuknúť priamo do PC, ale to už musíte vedieť, kde grafickú kartu hľadať, takže to je skôr vhodné pre skúsenejších užívateľov, ktorí prídu k cudziemu PC a chcú čo najrýchlejšie zistiť, čo je vo vnútri.

Softwarové riešenie

Variantom číslo dva je, že všetko necháte na programoch, ktoré všetko odhalia za vás. Využiť môžete napríklad starší program Everest Ultimate alebo 30-dňovú skúšobnú verziu jeho nástupcu, AIDA64 Extreme. Stiahnite, nainštalujte, spustite a mrknite na obrázok nižšie, kde v spustenom programe nájdete informácie o svojej grafickej karte.

Ďalšou softvérovou možnosťou je využitie programu AMD Driver AutoDetect. Ten vám, ak náhodou máte grafickú kartu AMD (ATI) zistí, aký typ máte a rovno vás nechá stiahnuť a nainštalovať ovládače.

Potom čo zistíte, akú grafickú kartu máte, môžete si od nás stiahnuť ovládače, vďaka ktorým začne grafická karta fungovať, ako má:

Mám AMD Radeon sťahujte ovládače Catalyst

Mám Nvidia GeForce sťahujte ovládače GeForce Experience

Mám Intel HD HD Graphics Drivers

Autor: Redakcia  |   Publikované: 24.3.2015   |   Zobrazené: 11624x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 8 5 6 d f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia