Stiahnut.sk

Najlepšie napaľovacie programy zadarmo

Trend napaľovania dát na optické disky postupne utícha. Dôvodom je klesajúca cena externých pamäťových médií a flash pamätí, ktorá používanie CD a DVD výrazne obmedzila. Veľkú zásluhu na ich vytesnení má aj zvyšovanie kvality internetového pripojenia. Na internete sú dostupné dátové úložiská a zálohovacie servery, takže užívatelia necítia potrebu dlhodobého uchovávania dát na optických diskoch. Napriek tomu sa stále vyskytujú situácie, kedy je nutné údaje na niektorý z diskov napáliť. Pokiaľ užívateľ v takejto chvíli nemá v počítači nainštalovaný žiadny napaľovací program, je väčšinou neskoro nejaký hľadať alebo dokonca kupovať. V dnešnom článku sa preto venujeme prehľadu bezplatných napaľovacích programov, ktoré poslúžia pri zálohovaní a prenose dát.

Ashampoo Burning Studio Free

Ashampoo Burning Studio FreeAshampoo Burning Studio Free patrí k špičke napaľovacích programov, a to nielen vo free kategórii. Svojimi kvalitami totiž prekonáva aj niektoré platené programy.

Samozrejmosťou je podpora napaľovania na všetky bežné optické disky CD, DVD aj BD. Podporované sú tiež rôzne variácie týchto dátových nosičov.

Spoločnosť Ashampoo sa zameriava najmä na kvalitu, funkčnosť a ovládateľnosť svojich programov. Výnimkou netvorí ani Burning Studio Free. V programe je možné nájsť funkcie na napaľovanie, prevod audio CD do formátu MP3 a priame uloženie hudby na pevný disk či zálohu napaľovaných dát, atď. Ovládanie je jasné, prehľadné a užívateľa nenúti k zbytočnému premýšľaniu. Skúsení užívatelia určite ocenia široké možnosti nastavania.

  • Čo napaľuje: CD, DVD, Blu-ray, VCD, SVCD, Blu-ray FullHD, audio CD
  • Ďalšie funkcie: ripovanie hudby z CD, editor obalov

Ashampoo Burning Studio Free

CD Burner XP

CD Burner XPĎalší kvalitný napaľovací program nesie názov CDBurnerXP. Tento napaľovací nástroj kombinuje dostatočnú funkcionalitu s dobrou prehľadnosťou a užívateľským pohodlím. V úvodnom kroku program užívateľa navedie na jednu z najpoužívanejších funkcií zobrazených v malom kontextovom okne (Dátový disk, Audio CD,...). Tým odpadá zdĺhavé hľadanie.

Keď si užívateľ vyberie, otvorí sa hlavné okno programu. Oceňujeme spôsob výberu dát na napaľovanie, kedy máte k dispozícii naozaj slušný súborový prehliadač. Dáta sú pridávané pretiahnutím alebo kliknutím na príslušné tlačidlo.

Podporované sú všetky formáty súborov aj nosičov, vďaka čomu môžete napaľovať aj na zriedkavé HD-DVD. Vytvárať môžete audio disky, video disky, iso súbory alebo bootovacie disky. Možnosti nastavenia sú na vysokej úrovni. Väčšina užívateľov ale nevyužije ani polovicu z nich.

Čerešničkou na torte je množstvo implementovaných jazykových lokalizácií

  • Čo napaľuje: VD, DVD, HD-DVD, Blu-ray, audio CD, gapless audio CD
  • Ďalšie funkcie: tvorba bootovacích diskov, konvertor image súborov

CD Burner XP

Nero Lite 9

Nero Lite 9Do kategórie bezplatných napaľovacích programov nie je možné zahrnúť nástrojový balík Nero, hoci ide o jedno z najkvalitnejších riešení.  Je totiž spoplatnený. Vývojári však vytvorili alternatívu distribuovanú zadarmo, Nero Lite 9.

Už z názvu je jasné, že ide o zmenšenú a zjednodušenú verziu komerčného programu. Po mnohých stránkach je však Lite verzia osekaná až príliš, čo bude vadiť predovšetkým náročnejším užívateľom. Bežní užívatelia si tento nedostatok, buď nevšimnú, alebo ho budú chápať ako klad.

Užívateľ má k dispozícii iba tri možnosti. Napáliť dátový disk – tlačidlo umožní napáliť dáta na vybrané médium. Podporované sú takmer všetky druhy dátových médií, vrátane najnovších (Blu-ray). Ďalšou možnosťou je kopírovanie dátového disku – program jednoducho pomôže s prenesením dát na pevný disk alebo iné zariadenie. Poslednou funkciou je vymazanie prepisovateľného disku.

Príjemné rozhranie zaručuje rýchle uskutočnenie všetkých potrebných volieb. Nič nemusíte nastavovať ani upravovať.

Nero Lite 9 síce nedosahuje kvality predchádzajúcich programov, miesto v počítačoch bežných užívateľov si ale určite nájde.

  • Čo napaľuje: CD, DVD, Blu-ray, audio CD, video CD/DVD/Blu-ray
  • Ďalšie funkcie: ripovanie hudby z CD

Nero Lite 9

Final Burner Free

FinalBurner FreeFinal Burner Free je opäť bezplatným variantom komerčného programu. Jeho funkcionalita je veľmi široká, no užívatelia si budú musieť zvyknúť na neprehľadné nastavenie a chaotické rozmiestnenie ovládacích prvkov. Kvalitnému programu na obľúbenosti nepridávajú ani neustále vyskakujúce upozornenia na platenú verziu. Najväčším mínusom je teda vzhľad a rozhranie. Hoci tieto prvky nemajú vplyv na funkčnosť, náročnejších užívateľov môžu odradiť.

Vďaka prítomnosti množstva sofistikovaných nástrojov ide, aj napriek negatívam, o mimoriadne výkonný napaľovací program. K nadštandardným funkciám patria schopnosť manipulácie s ISO súbormi a ich vytvárania, priamy prevod dát z digitálnej videokamery a ich napálenie vo forme filmového DVD a iné. Samozrejmosťou je spracovanie všetkých bežných dátových formátov.

  • Čo napaľuje: CD, DVD, Blu-ray, audio CD, DVD video
  • Ďalšie funkcie: tvorba bootovacích diskov, ripovanie hudby z CD

FinalBurner Free

Burn4Free

Burn4FreeBurn4Free je malý napaľovací program, ktorý naplní očakávania bežných užívateľov. Zbytočne ich nezaťažuje detailným nastavením či množstvom ovládacích prvkov a zameriava sa na rýchle napálenie požadovaných dát. Disponuje podporou mnohých formátov a dokáže kopírovať DVD, vytvárať hudobné CD alebo pracovať s Blu-ray formátom.

Tento nenáročný nástroj spoľahlivo vykoná väčšinu užívateľských požiadaviek. Jeho hlavnou prednosťou je jednoduché nastavenieokamžitá činnosť bez zdĺhavého spúšťania. Jednotlivé kroky pri napaľovacom procese sú veľmi intuitívne a pohodlné, čo z programu robí výbornú voľbu pre začiatočníkov.

  • Čo napaľuje: CD, DVD, Blu-ray, audio CD
  • Ďalšie funkcie: veľmi príjemný a rýchly interface

Burn4Free

Autor: Redakcia  |   Publikované: 28.9.2012   |   Zobrazené: 123201x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 7 6 4 4 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia