Stiahnut.sk

Bude FIFA 23 podporovať crossplay a spoločný obchod na všetkých platformách?

Vydanie novej časti najhranejšej športovej hry FIFA sa už nezadržateľne blíži a objavujú sa aj prvé náznaky noviniek. Bude FIFA 23 podporovať crossplay? Podľa mnohých prognóz áno, takže si proti sebe budú môcť zakopať hráči na PC aj konzolách.

Spoločnosť EA dlho váhala, či prepojí tieto platformy medzi sebou, aby zbytočne nedelila hráčov len na základe preferencií a s experimentovaním začala už minulý rok. Práve FIFA 22 priniesla už v máji minulého roka prvé testovanie crossplay hrania, čím sa snažila spojiť hráčov na konzolách s tými na počítačoch.

Nateraz síce nemáme žiadne oficiálne potvrdené stanovisko, ale indície z minulého roka naznačujú, že by sme crossplay mohli prvýkrát naostro vyskúšať už v tomto ročníku. S crossplayom to ale nekončí, nakoľko sa objavili fámy o zdieľanom obchode medzi platformami, ktorý hráči využívajú pri najobľúbenejšom móde FUT – FIFA Ultimate Team.

Ktoré módy vo FIFA 23 dostanú podporu crossplay?

Pri testovaní v predošlom ročníku FIFA 22 malo pár jedincov možnosť vyskúšať si multiplatformné hranie v Online Sezóne a Online Priateľských zápasoch. Ak sa tento rok dočkáme crossplayu, bude sa to týkať aj ostatných módov ako Ultimate Team, FIFA offering, Weekend League alebo Pro Clubs?

Podľa Toma Hendersona, známeho leakera, prinesie FIFA 23 crossplay na všetkých módoch a to ako pre PlayStation a Xbox konzole, tak aj PC. Ak sa tak stane, bude to znamenať aj vylepšenie FIFA 23 pre najnovšiu generáciu konzol. S tým by sa výrazne skrátila čakacia doba na zápasy hráčom, ktorí si stihli zakúpiť nové PlayStation 5 či Xbox Series X/S, na ktorých je stále výrazne nižšia hráčska základňa, než na starších konzolách.

Dôjde k prepojeniu PC hráčov s tými na PlayStation 5 a Xbox Series X/S?

Zatiaľ posledná verzia hry FIFA 22 ponúka crossplay pre hráčov na konzolách PS4, Xbox One a počítačoch. Rovnaká logika platí aj pre hráčov FIFA 22 na PlayStation 5, Xbox Series X/S a Google Stadia. Už len pár mesiacov nás delí od vydania FIFA 23, no nateraz nie je možné predpovedať, či budú PC verzie hry rovnaké, ako tie pre next-gen konzole.

FIFA 23 a zdieľaný transfer market/obchod. Bude konečne realitou?

Aj keď ide o zdanlivo podobné možnosti, spoločný obchod pre všetky platformy je o čosi menej reálny, a to z jedného veľmi podstatného dôvodu. Každá platforma má svoj vlastný obchod/transfer market s úplne odlišnými cenami kariet hráčov, čo by museli vývojári z EA vyriešiť. A keďže vieme, aká je politika spoločnosti "vytrieskať" z hráčov aj posledné centy, boli by sme veľmi prekvapení, ak by ceny znížili pre všetkých.

Pre hráčov nebude novinkou, že už od verzie FIFA 21 je obchod zdieľaný ako cross-gen, a teda pre PlayStation 5 spolu s PlayStation 4 a pod. A má to svoje opodstatnenie. Nedostatok čipov na trhu spôsobil nedostatok konzol novej generácie PS5 aj Xbox Series X/S, čo má za následok stále malú hráčsku základňu na týchto konzolách.

Preto bolo spojenie obchodov pre PS4 a PS5, ako aj pre Xbox zariadenia, správnym a nevyhnutným krokom, ako si hráčov udržať. Odpoveď na to, či bude obchod vo FIFA 23 rozdelený podľa platforiem, tak zatiaľ nemáme.

Bol by to ale veľký krok vpred, rovnako ako crossplay podpora naprieč konzolami. Povráva sa aj o prvom ročníku série FIFA, ktorý by bol zadarmo dostupný pre všetkých hráčov s tým, že by každý rok prichádzali veľké aktualizácie. Opäť ale ide o nepotvrdené informácie, a na oficiálne vyjadrenie si budeme musieť ešte pár týždňov počkať.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 12.7.2022   |   Zobrazené: 940x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f a 2 3 e 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia