Stiahnut.sk

Counter-Strike 2 je zadarmo a k dispozícii: Všetko, čo vieme

Valve prelomilo mlčanie a oznámilo jednu z najväčších herných noviniek 21. storočia. Už toto leto príde najočakávanejšie pokračovanie Counter-Strike 2 a na stiahnutie bude úplne zadarmo pre hráčov, ktorí majú v knižnici Counter-Strike: Global Offensive. Hra je postavená na Source 2 engine, vďaka čomu ponúkne nové mechaniky a hrateľnosť, po ktorej komunita už roky volá.

Ako stiahnuť Counter Strike 2 zadarmo?

Od vydania Global Offensive ubehlo už viac ako 10 rokov a aj napriek tomu ide o najhranejšiu a najznámejšiu online strieľačku. Čas ale dobehne každého, a tak Valve prichádza s dlho očakávaným technologickým skokom v podobe Counter-Striku 2.

V lete 2023 začne Valve prinášať stále viac informácií o CS2 s tým, že nakoniec hru v tomto období aj oficiálne vydá. Všetko prebehne v hre Counter-Strike: Global Offensive, kde na hráčov bude čakať na stiahnutie bezplatná aktualizácia Counter-Strike 2.

Ešte predtým ale dostane vybraná časť hernej komunity možnosť zúčastniť sa na testovaní beta verzie CS2. V tomto obmedzenom testovaní bude niekoľko hráčov CS: GO hru testovať, aby sa vyriešili problémy, bugy a prechod tak bol čo najprirodzenejší a bez zbytočných komplikácií. Zatiaľ nie je jasné, či terajší Counter-Strike: Global Offensive zanikne, alebo budú obidve hry existovať zároveň.

Aké zmeny prináša Source 2 engine v CS2

Na Source 2 postavilo Valve všetky svoje novšie hry ako Dota Underlords, Half Life: Alyx či Dota 2, ktorá v roku 2015 na engine prešla. Aj Counter-Strike 2 je vyvíjaný v tomto engine a zmeny sa prejavia najmä v grafike.

Popri skinoch a modeloch postáv sa Source 2 engine prejaví najmä na mapách, ktoré boli pretvorené tromu spôsobmi. Niektoré mapy tak boli úplne prepracované, iné dostali len mierne vylepšenia, aby sa zachoval duch CS franšízy.

Prvú skupinu vylepšení tvoria mapy Dust 2, Mirage a Train, kde bolo upravené osvetlenie, čím sa dosiahla vyššia viditeľnosť postáv aj okolia.

Druhá skupina máp, kde patrí napríklad Nuke, využíva zo Source 2 enginu viaceré možnosti, aby sa zlepšil systém vykresľovania na základe fyziky, takže materiály a predmety, ako aj odrazy a svetlo vyzerajú realistickejšie.

Do tretej skupiny máp spadá napríklad Overpass a Source 2 engine využívajú naplno. Tieto mapy boli prepracované úplne od základov. Ako to už býva u Valve zvykom, na zmenách po vydaní hry sa budú môcť podieľať aj hráči v rámci komunitou vytvoreného obsahu. Každý si tak bude môcť vyskúšať nástroje a funkcie Source 2 enginu a vytvorený obsah ďalej zdieľať s komunitou v rámci workshopu.

K tomu treba pripočítať aj vizuálne zmeny týkajúce sa výbuchov, efektov, stôp po guľkách, chovanie vody, záblesky alebo environmentálne udalosti všeobecne.

Výrazná zmena v hrateľnosti vďaka prepracovaným smoke granátom

Vďaka Lord Gaben! Prosby hráčov boli vypočuté a smoke granáty prešli kompletným prepracovaním, aby poskytli čo najrealistickejší zážitok z ich používania. Pretože CS má ďaleko od bezduchej akčnej online strieľačky a strategický prvok je tu všadeprítomný, smoke granáty v tom hrajú dôležitú úlohu.

Dymové granáty môžu zmiasť nepriateľa, zabrániť mu v postupe alebo skryť hráčov, ktorí nechcú byť videní. Global Offensive ani po rokoch od vydania nemá dotiahnuté tieto granáty k dokonalosti a ich používanie so sebou prináša rôzne chyby a bugy. 

V CS2 preto prídu výrazné zmeny dymových granátov, takže sa môžeme tešiť na rovnakú viditeľnosť pre všetkých hráčov aj novú interakciu s prostredím. Dym bude prirodzene vypĺňať priestor v okolí, lepšie reagovať s osvetlením a dokonca ho bude možné rozohnať streľbou. Posledná novinka tak poriadne zamieša kartami na bojisku, kedy žiadny výstrel nevyjde nazmar a môže odhaliť pozície nepriateľov.

Presné a okamžité spracovanie informácií

Tickrate, alebo počet aktualizácií za sekundu, už hrateľnosť neovplyvní. Tento fakt ocenia najmä profesionálni hráči alebo tí, ktorí ašpirujú na najvyššie ranky a v hre ich dokáže rozrušiť akákoľvek maličkosť. 

Nebude tak už mať vplyv na pohyb, streľbu ani hádzanie granátov. Vďaka novej architektúre sa servery dozvedia o každom pohybe, výstrele aj hodení granátu okamžite a s rovnakou odozvou pre všetkých.

Zmenilo sa aj používateľské rozhranie. Ako veľmi?

Táto novinka nezasiahne do hrateľnosti, ale na zážitku môže pridať alebo ubrať. A z prezentovaných videí je zrejmé, že Valve plánuje vzhľad priviesť do modernejšieho looku. Zmeny sa týkajú zobrazenia minimapy, životov aj oznámenia o zabití a treba dodať, že aktuálne nie sú riešené najšťastnejšie. Až príliš pripomínajú dizajnom mobilné hry, čo ale vôbec nemusí byť konečná verzia.

Counter-Strike má pred sebou ešte pár mesiacov testovania, a ak bude feedback od hráčov príliš negatívny, môže sa pokojne stať, že Valve tieto novinky ešte upraví, prípadne ich ani nebudú meniť z pôvodného Counter-Strike: Global Offensive.

Inventár hráčom zostal

Pred oficiálnym ohlásením sa riešilo, či hráčom zostanú ich predmety v inventári. Niektoré skiny stoja stovky aj tisícky dolárov, preto sa pozornosť sústredila aj na tento aspekt. Teraz už poznáme odpoveď a Counter-Strike 2 zachová hráčom všetky ich predmety na účte.

Stane sa tak vďaka pohodlnému presunu z CS:GO na CS2 v rámci jednej hry. Ba čo viac, Source 2 engine poskytne ešte lepšie dizajny a to aj starým modelom. Navyše, všetky základné zbrane boli vylepšené na nové modely vo vysokom rozlíšení.

Na hráčov Counter Striku 2 čaká aj precízny a prepracovaný zvuk

Zvuková stránka hry bola pálčivou témou v Global Offensive od vydania a zmeny tak budú viac než vítané. Všetky zvuky v Counter-Strike 2 budú prepracované tak, aby lepšie korešpondovali s prostredím a hráči z nich mohli viac vyčítať. Na oficiálnej stránke vývojári uvádzajú aj vyváženie zvukov, čo by malo prispieť k ešte lepšiemu zážitku z hry.

Counter-Strike 2: Systémové požiadavky

K hre momentálne nie sú k dispozícii informácie o hardvérových požiadavkách. Predpokladá sa ale, že nebudú výrazne vysoké, aby boli hrateľné pre čo najširšie spektrum hráčov. Aktualizácia článku po vydaní hry Counter-Strike 2:

Minimálne požiadavky CS2 na PC:

CPU: Intel® Core™ i5 750 so 4 hardvérovými vláknami alebo lepšie
RAM: 8 GB
GPU: Pamäť 1 GB alebo viac a odporúčaná kompatibilita s DirectX 11 a Pixel Shader 5.0
HDD: 85 GB voľného miesta
Ďalšie: DirectX: Verzia 11, Win 10 (64-bit)

Čeština v Counter-Striku 2

Súčasný Counter-Strike: Global Offensive má k dispozícii češtinu, preto sa očakáva lokalizácia aj v prípade Counter-Striku 2. Smerodajným môže byť aj oficiálna stránka CS2, ktorá je tiež v českom jazyku.

Counter-Strike 2 často kladené otázky

Na všetky najpálčivejšie otázky môžete zavítať na oficiálnu stránku na Steame, kde sa dozviete odpovede na všetko, čo potrebujete vedieť. Ďalšie novinky bude Valve publikovať na oficiálnom YouTube kanáli.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.10.2023   |   Zobrazené: 1216x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 7 b e 4 d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia