Stiahnut.sk

FIFA 23 predstavuje nový systém chémie hráčov. Zmeny vo FUT budú veľkolepé

Zostavenie tímu vo FIFA 23 od tohto ročníka už nebude rovnaké. FUT módy dostanú jednu masívnu zmenu, ktorá ovplyvní zostavovanie mančaftu a to k lepšiemu. Ultimate Team čoby vlajková loď hernej série dostane prekopanú mechaniku chémie medzi futbalistami, čo sme tu doposiaľ ešte nemali. Ak ste teda zvyknutí stavať si tím podľa zabehnutých pravidiel, rýchlo na to zabudnite. Nový systém chémie mení vašu hru od základov a ponúka vám nespočetne veľa možností.

Doteraz boli squady limitované práve chémiou medzi hráčmi vo formácii. Tá musela byť perfektná, inak dochádzalo k poklesu formy a horšej spolupráci na ihrisku. Prejavovalo sa to dokonca aj pri Ikonách, kartách, ktoré majú prirodzene vyššiu chémiu, kdekoľvek ich postavíte. EA si po rokoch zabehnutého systému povedala dosť a prináša prvé obrovské zmeny. Tu je všetko, čo potrebujete vedieť o chémii medzi futbalistami v hre FIFA 23. 

Pozičná chémia medzi hráčmi je preč

Najväčšou zmenou je bezpochyby odstránenie chémie medzi kartami hráčov (chemistry links). Doteraz vás táto mechanika nútila spájať hráčov, ktorí si spolu na hracej ploche rozumejú na základe národnosti alebo rovnakej ligy, v ktorej hrajú. Ak ste v rozostavení nedosiahli zelené spojenia, negatívne to ovplyvnilo herné štatistiky daných hráčov a znížil sa chemistry rating.

Systém však mal ešte jednu nevýhodu, a to málo kombinácií, ako si tím poskladať. Väčšina hráčov tak siahla po kartách, ktoré sa osvedčili v hre a boli práve "meta". FIFA 23 to úplne mení a ponúka chémiu celého tímu na základe všetkých hráčov.

V praxi to znamená, že obranca ovplyvní útočníka a naopak, stredopoliar bude mať pozitívny vplyv na obidve strany ihriska a tak ďalej. Namiesto starého 10-bodového systému príde 3-bodový, ktorý bude zobrazená v ľavom paneli pri nastavovaní FUT taktiky. U každého hráča tak zistíte chemistry rating bez toho, aby vám hra čokoľvek zakazovala.Záporná chemie již neexistuje

Záporná chémia už neexistuje

Spoločnosť EA konečne dala na hráčov a ponúka možnosti kreativity, o ktorých sme doposiaľ len snívali. Žiadna záporná chémia už nebude v hre k videniu, takže sa môžete plne odviazať pri skladaní tímu.

Všetci futbalisti tak budú hrať s ich základnými štatistikami a to aj v prípade, že medzi kartičkami bude nulová chémia. Poskúšať si tak budete môcť rôzne formácie aj zloženia tímu. Ak ste doteraz boli limitovaný napríklad na Premiere League, nemohli ste si do tímu kúpiť Lionela Messiho. Po novom vám to však FIFA 23 umožní a ani vás za to nebude penalizovať zníženou chémiou.

Novinkou sú aj sekundárne pozície

Pre ešte lepšie prispôsobenie tímu bude mať väčšina kartičiek futbalistov aj sekundárnu pozíciu. Stručne a jasne sa tak v hre odrazí všestrannosť reálnych futbalistov, ktorí v zápasoch takisto nenastupujú vždy na rovnakom mieste. Heung Min Sona si tak pohodlne prehodíte z ľavého krídla na hrot alebo skúsite šťastie s Ronaldom na krídle ako za starých časov. Rozhodnutia sú na vás.

Existuje ale pár hráčov, ktorí budú mať nie dve, ale rovno 3 sekundárne pozície, kde môžu hrať bez straty chémie. 

Ikony a Hrdinovia vo FUT

Zmeny sa dotknú aj Ikon a Hrdinov vo FUT módoch. Doteraz boli tieto karty vždy vylepšené a poskytovali "boost" kamkoľvek ste ich postavili. Teraz je ale dobré vedieť, ako z nich dostať vo FIFA 23 maximum.

Aktuálne to bude tak, že ak Ikony a Hrdinov postavíte na ich predvolené pozície, chémiu budú mať vždy naplno. S tým príde aj extra "boost", takže Ikona sa bude počítať ako dvojica hráčov rovnakej národnosti a Hrdina ako dvojica hráčov z jednej ligy.

Teraz už zostáva len čakať do oficiálneho vydania, kedy sa okamžite začne tvoriť prvá méta. No a potom už bude len na hráčoch ukázať, čo funguje najlepšie a čo nie. Tešíte sa na výrazné zmeny vo FIFA 23?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 18.9.2022   |   Zobrazené: 1214x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a f 6 c 1 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia