Stiahnut.sk

Counter-Strike 2 je realitou. Kedy vyjde a aké s ním má Valve plány?

Spoločnosť Valve nemá u hráčov najlepšiu reputáciu pri komunikovaní noviniek z vývoja hier. U svojej vlajkovej lode Dota 2 jej komunita neustále vyčíta nedostatočné informácie o herných zmenách, Half Life: Alyx bol síce výborný, ale ani zďaleka nedosiahol masívny úspech z hľadiska predajov alebo popularity. Aj preto sú novinky o Counter-Strike 2 gigantickou vecou.

Od roku 2000, kedy vyšla prvá verzia hry Counter-Strike, sme zaznamenali niekoľko fám o pokračovaní, ktoré doteraz neprišlo. Už 10 rokov je síce na scéne Counter-Strike: Global Offensive, ale ide o vylepšenie herných mechaník pôvodnej hry a nasadenie nového enginu, nie plnohodnotné pokračovanie. Podľa portálu Forbes sa to ale v najbližších mesiacoch môže zmeniť.

Kedy vyjde Counter-Strike 2?

Jedna z najúspešnejších strieľačiek sa môže v blízkej dobe dočkať pokračovania Counter-Strike 2, ako naznačuje známy CS novinár Richard Lewis. Jeho slovo má v hráčskej komunite veľkú váhu a zdá sa, že nazbieral dosť presvedčivých informácií o tom, aby ich priniesol aj verejnosti vo svojom článku.

Stiahnuť pôvodný Counter-Strike 1.6 zadarmo

A vôbec pritom nejde o dlhú čakaciu dobu. Counter-Strike 2 môže podľa jeho informácií vyjsť už koncom marca alebo dokonca na 1. apríla. Práve tento dátum vzbudzuje podozrenia, či je vôbec celá kauza CS2 aspoň sčasti pravdivá. Na vážnosti tomu dodáva informácia, že NVIDIA ovládače majú vo vlastnostiach dva odkazy na spúšťacie súbory „csgo2.exe“ a „cs2.exe“.

Nová grafika a vylepšený matchmaking

Okrem toho sa objavili aj informácie, že Valve údajne predstavilo Counter-Strike 2 pár vyvoleným profesionálnym hráčom. Hra bude postavená na Source 2 engine a ponúkne aj vylepšený matchmaking systém vyhľadávania zápasov.

Aj keď sa situácia môže javiť ako hotová vec, časť hernej komunity presvedčená nie je. Dokonca sa nájdu aj takí, ktorí nepredpokladajú úplne novú hru CS2, ale prikláňajú sa k možnosti vylepšenia už zabehnutého CSGO. Svoje tvrdenia podporujú logickými argumentami, ako preniesť skiny z CSGO do Counter-Strike 2, no zatiaľ sa k tomu žiadne informácie neobjavili.

Indice prichádzajú aj od Valve. Len akosi potichu a z inej hry

Nech už sa situácia okolo Counter-Striku vyvinie akokoľvek, novinky to budú obrovské. V prípade, že pôjde o novú hru CS2, to bude najväčším míľnikom spoločnosti Valve od roku 2013, kedy vyšla Dota 2. Jedenásť rokov od vydania prvotnej verzie Counter Strike: Global Offensive sa ale javí ako dostatočne dlhá doba na to, aby hráči dostali nový obsah.

Na záver ešte dodáme, že celej situácii okolo CS2 by nahrávala aj ďalšia správa, konkrétne z tábora Dota 2. Práve v tejto hre bol hráčom sľúbený obrovský patch na február, ktorý sa ale oneskoril s odôvodnením od Valve, že nestíhajú. Dôvodom tak môže byť práve finišovanie nového Counter-Striku.

Tak čo, tešíte sa na novinky zo sveta najznámejšej online strieľačky?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 12.3.2023   |   Zobrazené: 61x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 6 4 0 d 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia