Stiahnut.sk

Dočkáme sa prepracovanej verzie jednej z najikonickejších stratégií Warcraft 3

Žijeme v dobe, kedy sa dejú herné zázraky a staršie kúsky sa prerábajú do súčasne hrateľnej podoby. Nedávno sme sa dočkali remastrovanej verzie Age of Empires: Definitive Edition, potešil nás aj Crash Bandicoot N. Sane Trilogy a v blízkej budúcnosti očakávame návrat legendárnej akčnej adventúry MediEvil. Rozhýbal sa aj Blizzard a po prerobení StarCraftu oznámil na Blizzcone 2018 prácu na vylepšení hry Warcraft 3 s prívlastkom Reforged, ktorú si vychutnáme až v 4K rozlíšení. Obľúbená RTS je šestnásť rokov stará, no aj napriek tomu ju hráva pomerne veľký počet hráčov a rozhodne sa o nej nedá tvrdiť, že je mŕtva. Práve aktívna komunita drží stráž nad životom W3, prelomovou hrou od Blizzardu, ktorá zmenila žáner a definovala celý Warcraft svet.

Remaster Warcraft 3: Reforged nie je oznámený len tak náhodou. Pozornejším hráčom neuniklo niekoľko patchov za posledný rok, ktoré mali za úlohu pripraviť hru na zmenu grafickú, príbehovú aj hrateľnú. Samotný príbeh Warcraft univerza sa postupom času posunul míľovými krokmi dopredu, čo si dobre uvedomujú aj vývojári hry a mozgy stojace za postavami a ich osudmi. Preto je nutné pozmeniť niektoré hlavné dejové linky a dať určitým postavám viac priestoru, než tomu bolo v minulosti.

Zamestnanci Blizzardu Brian Souza a Pete Stillwell sa vyjadrili nasledovne: „Hráči vlastniaci originálnu hru Warcraft 3 budú môcť hrať proti tým, ktorí si zakúpili Warcraft 3: Reforged a naopak.“ Kompatibilita sa týka mapiek aj obsahu vytvoreného hráčmi. Podľa Stillwella budú „dve verzie hry pod jedným klientom pre dosiahnutie kompatibility“. Cieľom je vytvoriť hru perfektne vybalansovanú a ponúkajúcu čo najlepšie herné možnosti. Zmeny sa dotknú postáv, celých jednotiek, budov aj mapiek. Kompletne prerobené modely postáv budú detailnejšie, omnoho krajšie a navyše si hráči môžu určiť pohlavie všetkých hrdinov. Nebudú chýbať ani skiny na vylepšenie vzhľadu. No a čo by to bol za W3, keby si hráči nemohli vytvoriť vlastné mapy a herné módy v editore, však? Práve editor je najmocnejším nástrojom v hre, ktorý umožnil vznik legendárnych mapiek a tentokrát bude ešte lepší.

Warcraft 3: Reforged už má spustenú aj oficiálnu stránku a k dispozícii je aj možnosť predčasných objednávok rôzne edície – Štandardná verzia stojí 30 dolárov, edícia Spoils of War (pridané kozmetické bonusy) je za 40 dolárov.

Autor: Michal M.  |   Publikované: 3.11.2018   |   Zobrazené: 2105x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e d c f e 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia