Stiahnut.sk

Najlepšie športové hry na PC

Športové hry sú na počítačoch stálicou a hráči ich stále milujú. Ponúkajú totiž rozmanitosť, akú v iných žánroch nenájdeme a to vďaka množstvu športov, ktorým sa môžu venovať.

Závodné hry, futbalové simulátory, basketbal, hokejové hry, bejzbalové tituly... Stačí si vybrať. Ktoré športové hry sú aj v roku 2022 najlepšie, či už nové, alebo nostalgické? Prinášame zoznam 13 skvelých športových hier a sérií na PC na načerpanie inšpirácie.

Football Manager 22

Športové manažérske hry sú mimoriadne obľúbené pre ich realistické spracovanie. Hráči si v nich môžu vyskúšať, aké je to viesť svoj vlastný klub, trénovať hráčov, voliť zostavy aj vytvárať štruktúry klubu. Séria Football Manager je už roky považovaná za jednu z najprepracovanejších a najdetailnejších, aké sa k hráčom dostanú.

Football Manager 22 to posúva ešte vyššie a osamostatňuje sa na futbalovom Olympe medzi manažérskymi hrami pre svoju hĺbku aj možnosti, ktoré môžu hráči v hre využiť. Stať sa najlepším manažérom všetkých čias je náročné, ale nie nereálne. Aj Pep Guardiola niekde začínal, a hráči si môžu v hre (či celej sérii) vyskúšať rovnakú cestu úplne od nuly až na vrchol. 

Super Mega Baseball 3

Bejzbal síce nie je v Európe obľúbený rovnako, ako za morom, ale niekoľko priaznivcov sa predsa len nájde. Hra Super Mega Baseball 3 od vývojárov Metalhead Software ponúka pomerne netradičné poňatie hry, pokiaľ ide o grafiku. Tá je síce detskejšia, než realistickejšia, ale za touto farebnou stenou sa ukrýva hĺbka hry, o ktorej ostatné bejzbalové tituly len snívajú.

K dispozícii je singleplayer hra, ale nechýba ani prepracovaný multiplayer online. Vydarenou novinkou je Franchise mód, ktorý sa zameriava na niekoľko sezón a vybudovanie silného tímu naprieč viacerými rokmi. Začiatky budú ťažké, ale odmena na konci v podobe dominancie v športe je lákavá, no nie?

FIFA 22

Futbalová séria FIFA je azda najznámejšou športovou hrou. Svoju cestu započala v 90. rokoch, odkedy ubehla už obrovský kus cesty a aktuálne na ňu čakajú rok čo rok milióny hráčov po celom svete. Dominujúca značka na poli futbalových hier na PC aj konzolách niekedy príde s niečím prelomovejším, ale poväčšinou je to vydanie od vydania to isté len s malými zmenami. Na druhej strane, prečo niečo meniť, čo nie je pokazené?

FIFA 23 by ale mohla byť predsa len iná, pretože sa šepká o voľne dostupnej hre pre všetkých, ktorá by následne nemala vychádzať každý rok, ale dostávať len veľký update. Odkedy bol uvedený Ultimate Team v online hraní vo verzii FIFA 11, hra nabrala úplne iné obrátky. Súperiť proti iným hráčom má svoje čaro, a aj keď sú stále v hre možnosti hrať príbehovú linku alebo si vyskúšať manažérske schopnosti, online hra zostáva kráľom série a práve kvôli nej si hru každoročne hráči kupujú. 

Madden NFL 22

Americký futbal bol dlhé roky na PC nedostupný a zmenil to až návrat hernej série Madden NFL. Ide o rovnakú hru, akú hráči môžu poznať z konzol a aj keď nie je úplne najlepšou v sérii, stále je jedinou možnosťou, ako si zahrať americký futbal na PC.

Aktualizované súpisky, tímy a štatistiky – to už je štandardom pri športových hrách, rovnako ako multiplayer. Pre priaznivcov amerického futbalu príjemná zmena na PC, navyše veľmi kvalitne spracovaná.

Golf With Your Friends

Golf už dávno nie je len hrou bohatých. Nie v prípade PC hry Golf With Your Friends, ktorú si hráči môžuý užiť s až 11 priateľmi a pobiť sa o skóre a prvenstvo. Nejde však o klasický golf, to by sme sa bavili o simulátore a v tomto prípade by to asi nefungovalo.

Nie. Golf With Your Friends poskytuje hráčom možnosti, ako súperom prekaziť údery, zmraziť ich alebo nastražiť medové pasce na trávniku tak, aby bolo trafenie do diery náročnejšie. Nechýba ani editor máp pre tých, ktorí si radi vybudujú vlastný golfový areál. Hrať je možné online aj po sieti, čím sa Golf With Your Friends hodí aj na tie najlepšie LAN párty. A čo je najlepšie – pred spustením hry nikto nemusí vedieť hrať golf. Zamieriť, zvoliť silu úderu, odpáliť a dúfať, že sa nestane nič nečakané.

NBA 2K22

Milovníci basketbalu sa každoročne môžu tešiť na hernú sériu 2K s tými najslávnejšími tímami súčasnosti a minulosti. Najnovší titul NBA 2K22 ponúka okrem online hry aj bohatý sólo mód v rámci MyCareer príbehového módu. Hráči si tak môžu užiť zápasy legendárnych tímov minulosti s tými zo súčasnosti a nepotrebujú k tomu ani žiadne mikrotransakcie.

Ultimátny basketbal na PC a momentálne aj jediná basketbalová hra na PC, ktorej jediným problémom je len priveľké množstvo cheaterov v online zápasoch. Vďaka basketbalovým bohom za príbehovú linku, kde je možné užiť si skvelú zámorskú hru bez frustrácie.

Riders Republic

Riders Republic je hrou, ktorá teší fanúšikov vysokých rýchlostí už roky. Nástupca titulu Steep sa zameriava na multiplayer s až 64 hráčmi, kde sa stretnú snowboardisti, jazdci na horských bicykloch, lyžiari aj letci, aby si zmerali sily a načerpali dennú dávku adrenalínu.

Online hra nie je nutná, pretože je možné súťažiť aj v offline režime, ale poraziť priateľov alebo iných hráčov je predsa len o niekoľko levelov vyššie. Aby toho nebolo málo, otvorený herný svet je potom len pomyselnou čerešničkou na torte.

Rocket League

Futbal na autách – tak jednoduchý koncept a tak vynikajúco pripravený, že od roku 2015 neustále baví hráčov po celom svete. Reč je, samozrejme, o legendárnej Rocket League, ktorá sa do pozornosti hráčov dostala pred siedmymi rokmi najmä vďaka PS Plus predplatnému. Štvorčlenné tímy sa snažia o víťazstvo v aréne, resp. na futbalovom ihrisku upravenom tak, aby po ňom mohli jazdiť tie najlepšie stroje na štyroch kolesách.

Tajomstvo hry tkvie okrem zábavnosti aj v prístupnosti. Jedno tlačidlo na posun dopredu, jedno na skoky a ďalšie na rýchlostný boost. Tí skúsenejší potom využívajú aj najrôznejšie triky vo vzduchu aj na zemi. Aj v roku 2022 je Rocket League od štúdia Psyonix stále rovnako návyková a skvelá, ako pri vydaní. A možno ešte o čosi lepšia aj vďaka neustále pridávanému novému obsahu áut, osláv gólov a módov.

Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2

Skateboardová klasika Tony Hawk's Pro Skater 1 a 2 prichádza v skvelom remaku, aby hráčom dala okúsiť nostalgiu a zároveň ukázala nové možnosti v hre. Od roku 1999 si séria prešla veľkými zmenami a okamžite sa stala mimoriadne obľúbenou nielen medzi skateboardovou komunitou.

Takto sa jednoducho robí remake správne! THPS prináša to najlepšie zo série, zbavuje sa neintuitívneho ovládania a hráči si tak môžu užiť shredovanie na doske ešte viac. Podporovaný je masívny multiplayer pre online vyžitie, ale hrať je možné aj sólo. To všetko so skvelou grafikou, poriadne nadupaným soundtrackom a legendami športu!

Tony Hawk's Pro Skater 4 na stiahnutie TU

Fight Night Champion

Azda najlepší boxerský zážitok na PC predstavuje hra Fight Night Champion od EA Sports. Ide o revolučný diel celej série postavený na najlepšom hernom systéme a engine, ktorý umožňuje spracovať súboje realisticky, brutálne a svedomito.

Brutalita, neistota, boxerská kultúra a všetko okolo tohto starého športu je v hre dotiahnuté do dokonalosti. Dôraz je kladený na realistické a čo najvernejšie spracovanie, takže nechýbajú ani tréningy v telocvični, turnaje po celom svete, váhové kategórie a nespočetne veľa možností úderov, z ktorých doslova padne sánka nejednému hráčovi/boxerovi!

F1 2020

Mohli sme vybrať aj novšie verzie zo série F1 hier, ale zvoilili sme tú z roku 2020. Niežeby nebola F1 2021 skvelá, ale od predošlého ročníka sa až tak výrazne neodlišuje a F1 2020 bola a je stále skvelá. Milovníci najrýchlejších vozidiel si prídu na svoje, rovnako ako fanúšikovia tejto prestížnej súťaže.

Samozrejmosťou je single-player aj online pretekanie, ako aj tvorba vlastnej stajne či pretekára. Hra poteší fanúšikov súčasnosti aj dôb dávno minulých, pretože ponúka najnovšie monoposty aj tie legendárne, ktoré by dnes už neobstáli. Krása na štyroch kolesách sa neustále vyvíja, rovnako ako PC verzia hry F1. 

Art of Rally

Málo známou je aj hra Art of Rally a z názvu je jasné, že pôjde o preteky terénnych automobilov. Keď vyšla v roku 2020, nedostalo sa jej ani zďaleka toľko pozornosti, koľko by si zaslúžila. Art of Rally má nádhernú a štýlovú grafiku, prepracované ovládanie aj fyziku tak, aby bavila od prvej do poslednej sekundy.

Jednoducho skvelá indie hra zameraná na zlatú éru rallye s množstvom klasických áut. Zaujme aj pohľadom zhora, kedy majú hráči prehľad o trati a zároveň sa nepozerajú na auto príliš zvysoka, aby bola jazda čo najakčnejšia. Nechýba ani možnosť robiť triky na viac ako 60 tratiach z celého sveta.

Lonely Mountains Downhill

Hra Lonely Mountains Downhill je právom zaradená v našom výbere, aj keď je dosť veľká šanca, že ste ju nehrali a dokonca o nej ani nepočuli. MTB a downhill sú skvelé bikové disciplíny, ktoré sú nielen mimoriadne náročné, ale zároveň aj nebezpečné. Vo vysokých rýchlostiach sa rútite dole traťou a snažíte sa zájsť čo najlepší čas, prípadne spraviť aj nejaké tie triky.

Lonely Mountains Downhill dáva vyniknúť brutalite, ktorá na hráčov čaká v prípade nepodarených skokov či prejazdov v zákrutách. Nielen, že je to skvelá zábava, ale dokonca aj náučná zábava. S jednoduchým ovládaním sa snažíte prekonať samého seba, prejsť trať bez komplikácií a ak sa nejaké vyskytnú, poučiť sa z chýb a na ďalší pokus to prejsť lepšie. Pravdepodobne najbrutálnejšia a najneznámejšia hra z nášho zoznamu, ktorá si ale miesto medzi najlepšími športovými hrami na PC právom zaslúži.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 18.5.2022   |   Zobrazené: 1451x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 4 e e 3 b  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia