Stiahnut.sk

Minecraft návod - vyrobte dvere, posteľ a ďalšie veci

V dnešnej časti hráčom priblížime ďalšie z tajov Minecraft craftingu. Téma je orientovaná na výrobu základných vecí a potrieb. Pokiaľ by ste mali otázky týkajúce sa niektorého z ďalších predmetov, neváhajte a napíšte do diskusie alebo priamo do našej poradne na hlavnej stránke.

Minecraft Crafting

Výroba predmetov popísaných v predchádzajúcich článkoch by vám mala byť už jasná, pretože z nich pri tvorbe ďalších vecí budeme vychádzať. Uistite sa, že poznáte všetky postupy popísané v predošlých častiach a pustite sa do ďalšieho návodu zameraného na predmety dennej potreby.

Posteľ

Špatné umístění postele

Kto by si dokázal predstaviť život bez postele? Vo svete Minecraftu ju budete potrebovať rovnako, ako v reálnom živote. Najviac ju budete používať na začiatku. Neskôr si privyknete na nočný život a likvidovanie monštier, takže do nej nevleziete, ako je rok dlhý.

Posteľ je vhodná na prečkanie noci. Pokiaľ po zotmení nemáte čo robiť a na ráno čakáte ako na spasenie, je najlepšie vliezť do postele. Stačí na ňu kliknúť pravým tlačidlom. Prebudíte sa až po východe slnka, kedy je pohyb po povrchu bezpečný. Rada: Posteľ nestavajte hneď pri stene, nechajte si trochu priestoru. Pokiaľ tak neučiníte, môže sa u vás objaviť nepríjemná návšteva.

Na výrobu postele budete potrebovať tri doskytri kusy vlny. Všetko vložte na výrobný stôl tak, že doskami zaplníte spodný riadok a do horného riadku umiestnite vlnu, tak ako na obrázku.

Výroba postele

V predchádzajúcich verziách sa mohlo stať, že vás zo spánku prebudil zombie alebo creeper. Pokiaľ totiž v miestnosti nebol dostatok svetla, ľahko vás objavili. V novej verzii to našťastie nie je možné a v posteli ste jednoducho v bezpečí. Uložiť sa však nebudete môcť počas dňa alebo v prípade, že sa v okolí 8 blokov nachádza nejaké monštrum. To býva obzvlášť nepríjemné, keď sa vám po stene prechádza pavúk.

Zaujímavosť: Vedeli ste, že ak vojdete portálom do Netheru, umiestnite v ňom posteľ a kliknete na ňu pravým tlačidlom, vybuchnete aj s lôžkom. S vysokou pravdepodobnosťou to dokonca bude znamenať váš koniec. Kto neverí, nech to vyskúša na vlastnej koži.

Dvere

Správně umístěné dveřeKeď už máte v príbytku posteľ, chcelo by to trochu súkromia. To vám jednoducho zaistia dvere. Oddelia vás od nebezpečného sveta plného zombies a creeperov. (V novej verzii hry sa pri vyšších náročnostiach môže stať, že zombie vykopne drevené dvere.)

Na výrobu dverí vám postačí šesť drevených dosiek (môžete použiť aj železo, no v singleplayeri a pri nižších náročnostiach je to zbytočné). Doskami zaplňte dva priľahlé stĺpce. Vo výrobnom stole tak obsadíte šesť políčok.


Rada: Dvere postavte do otvoru 1x2 bloky na výšku. Stavajte ich vždy z vonkajšej strany. Pokiaľ ich umiestnite na vnútornú stranu steny, vznikne výklenok, do ktorého sa môže niektorá z potvor skryť pred smrtiacim slnečným žiarením.

Lopata

Na kopanie sypkých alebo mäkkých materiálov je najlepšia lopata (skúste v skutočnom svete s krompáčom odhrabávať piesok alebo štrk). Lopata sa zíde pri kopaní hliny, piesku, štrku, ílu, snehu a soul sandu (nachádza sa vo svete Nether, teda v Pekle).

Jej zostavenie je hračka. Vystačíte si s dvoma tyčkami uloženými nad seba, nad ktoré vložíte dosku, kameň alebo iný materiál. Opäť budete potrebovať výrobný stôl.Výroba lopaty

Rada: Lopatu používajte vždy, keď pracujete so sypkými materiálmi, je to rýchlejšie a šetríte ostatné nástroje.

Rybársky prút

Občas si musíte zaobstarať potravu. Nie je teda nič jednoduchšie, ako ísť na rybačku. Stačí vám akákoľvek vodná plocha o rozlohe jeden blok na dĺžku aj šírku. Na malé plochy sa však horšie nahadzuje.Nahození prutu

Rybársky prút vyrobíte zložením troch tyčiekdvoch šnúrok (String), ktoré získate zabitím pavúka. Do uhlopriečky vložte tri tyčky a zvislo pod poslednú umiestnite dve šnúrky. Prút je na svete a vy môžete začať s rybolovom.Výroba prutu

Rybárčenie je jednoduchá činnosť. Stačí sa priblížiť k vodnému zdroju a kliknúť pravým tlačidlom myši. Postavička nahodí na vás je sledovať plaváčik. Keď s ním začne trhať a ponorí sa do vody, treba rýchlo kliknúť na pravé tlačidlo. Ak máte šťastie, ryba je chytená a objaví sa priamo v inventári.Chycení ryby

Zaujímavosť: Viete, že prútom môžete pritiahnuť aj rôzne potvory alebo na diaľku zhodiť obraz zo steny? Pomocou rýb je tiež možné skrotiť ocelota, ktorý sa následne stane mačkou domácou.

Loďka

Čo by to ale bolo za rybačku bez poriadneho plavidla. Na to, aby ste mohli loviť ako správni rybári, postavte loď, vyplávajte na šíre more a lovte uprostred vodnej pustiny. Na jej výrobu vám postačí päť drevených dosiek. Tie na výrobnom stole poskladajte do tvaru U.Výroba loďky

Keď je loď hotová, položte ju na vodu. Na nasadnutie kliknite pravým tlačidlom. Ovládate ju rovnako ako pohyb postavy na súši a oproti plávaniu je podstatne rýchlejšia.

Jednoducho môžete vyplávať na otvorené more a začať nahadzovať. Na výstup opäť kliknite pravým tlačidlom myši.Rybaření na loďce

Pozor: Ak s loďou vo vyššej rýchlosti narazíte do brehu, rozpadne sa na dosky a tyčky (z daného množstva ju nie je možné znovu zložiť). Tomuto javu je možné predísť umiestnením blokov soul sand do prístavu, prípadný náraz úplne stlmia.

Ďalší diel seriálu o Minecraft návodoch nájdete tu - odkaz. Tentoraz sa dozviete o výrobe špecialít (kresadlo, vedro alebo TNT).

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.10.2012   |   Zobrazené: 25466x

Značky

Podobné články

Diskusia

linkin
linkin

Ahoj ako sa crafti item frame prosím o pomic

26.12 00:26 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
Item Frame (obrázek s předmětem) vyrobíte tak, že 8 dřevěných tyčí vyskládáte po okrajích Crafting Table (Vyráběcí stůl) a doprostřed vložíte Leather (Kůži z krávy). Tak vznikne prázdný rámeček, který můžete pověsit kamkoli chcete. Pokud do něj chcete vložit nějaký předmět, aby Item Frame například označoval obsah truhly (Krumpáč, Redstone, Louč a další), stačí daný předmět držet v ruce a pravým kliknout přímo do Item Framu.

10.04 10:40 reagovat

tomas
tomas

jak sa da postavit sklo

12.11 18:10 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý deň, na výrobu skla stačí vložiť do pece piesok a zakúriť v nej. Výsledkom je sklo. Ak vložíte 6ks skla v dvoch radoch po troch do vyráběcího stola, získate 16 blokov sklenených tabuliek, ktoré možno použiť ako okno.

13.11 08:36 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 9 a b 4 f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia