Stiahnut.sk

Scrolls: Nová hra od Mojangu, tvorcov Minecraftu, je tu

Mojang je jedno z najúspešnejších štúdií vôbec. Za svoju krátku existenčnú dobu už stihlo predať celkom dosť kópií svojej prvej „lásky“ Minecraftu, konkrétne čísla hovoria o 28 miliónoch. Príjmy sa tak pohybujú v miliónoch eur aj napriek svojej, až ľudovej, cene hry. V máji Mojang spustil betu svojho ďalšieho projektu, ktorý má potenciál stať sa (finančne) nemenej úspešným. Ide totiž o zberateľskú kartovú hru s mikrotransakciami.

Šanca, že Mojang so Scrolls opäť urobí dieru do sveta, je pomerne veľká. Hlavne vďaka jednoduchým herným mechanikám, ktoré sú od počiatku vymýšľané ako súčasť počítačovej hry. Nejde teda o krkolomné napasovanie pravidiel stolovej hry do digitálnej podoby, ale o plnohodnotné riešenie bez kompromisov.

Hlavne jednoducho

Základný princíp hry je veľmi jednoduchý. Máte svoj balíček kariet, kde sú budovy, postavy/monštrá a kúzla. Zároveň máte aj zdroje (resources), ktoré sú potrebné na vyvolanie jednotlivých kariet. Samozrejme, ako už je zvykom, čím silnejšia, tým drahšia karta na vyvolanie. Keď vám dochádzajú zdroje, môžete kartu zahodiť a získať tak ďalšiu. Každý z dvoch hráčov (alebo hráč vs. počítač) má päť sošiek, ktoré musí chrániť – po zničení troch z nich prehráva. Svoje jednotky vkladá do hexagonov v mriežke 3x5 a snaží sa ovládnuť bojisko.

Karty

Keďže ide o CCG, všetko sa točí okolo kariet. Na začiatku si vyberiete svoj štartovací balíček z troch ponúkaných – Order (Rád), Growth (Rast) a Energy (Energia). Prvý spomínaný na to ide hlavne cez počty svojich slabších jednotiek, druhý vsádza na rýchlu regeneráciu a hrubú silu a tretí na maximálny možný damage svojich technologicky vyspelých jednotiek. Karty sú ešte rozdelené na obyčajné, menej bežné, prípadne vzácne:

Common: bežné karty, ktoré spoznáte na prvý pohľad podľa najmenej zdobených okrajov
Uncommon: menej bežné karty, ktoré majú ozdobnejšie okraje a tiež lepšie staty
Rare: vzácne karty s výrazne zdobenými okrajmi

Nákupy

Nebojte sa, so základnými kartami nebudete musieť vydržať naveky. Naopak, zmyslom zberateľskej kartovej hry je rozširovať a skvalitňovať svoj balíček. Dobrou správou je, že sa všetky karty dajú kúpiť za in-game menu, ktorou je zlato (gold). Druhou menou sú shardy, ktoré si kupujete za reálne peniaze. Karty je možné kupovať jednotlivo za 100 goldov, pričom ide o kartu náhodnú, alebo za 1000 goldov balíček desiatich kariet, kde máte navyše garanciu, že niektoré z nich budú uncommon a jedna rare.

Ďalej je možnosť nakupovať karty už odkryté, ktorých je na každý týždeň 6 a pre každého hráča sú generované zvlášť.

Herné módy

V hre je niekoľko základných herných módov, v ktorých môžete získavať goldy a trénovať svoje schopnosti. Základom je tutoriál, kde sa naučíte všetko podstatné. Nasledujú Trials, za ktorých splnenie získate goldy a vyskúšate si rôzne situácie a úrovne súbojov. Ďalej nasledujú rýchle bitky, v ktorých budete tiež musieť bojovať proti počítačovým súperom a opäť budete získavať dukátiky.

Pre PvP boje existujú zatiaľ dva módy, výzvy proti konkrétnym hráčom alebo hodnotené súboje, na základe ktorých sa budete pohybovať v rebríčku. Do budúcna pribudne aj kampaň a rôzne turnaje.

Mikrotransakcie nenarušia hru, práve naopak

Ak sa bojíte, že mikrotransakcie budú nejakým spôsobom narušovať hru, ihneď na to zabudnite. Neexistuje totiž nič, čo by ste si nemohli kúpiť za in-game menu, zlato, takže shards budete využívať jedine v prípade, že sa s hrou nechcete príliš párať. To je ideálne napríklad pre ľudí, ktorý majú menej času, ako peňazí. Hráči s obľubou v grindovaní v onlinovkách nemusia vraziť do hry ani cent a ak na to majú schopnosti, môžu byť najlepší. Investícia 20 dolárov na nákup plnej hry tak môže byť tou poslednou, alebo naopak prvou z mnohých.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 5.8.2013   |   Zobrazené: 3880x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 a 3 5 3 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia