Stiahnut.sk

F1 Online: The Game - Preteky formúl

Spoločnosť Codemaster ukončila prevádzku uzavretej bety svojej novej browserovky a hra je aktuálne vo verzii otvorenej bety. Vítaný je každý, kto si trúfa usadnúť do kokpitu a chce zažiť vysokootáčkový adrenalín formúl F1.F1 Online: The Game

F1 Online: The Game je klasická Free2Play MMO hra. Nič si nemusíte kupovať a za nič netreba platiť. Navyše beží v internetovom prehliadači, čo znamená, že vyžaduje len niekoľko minút na stiahnutie základných dát. Technické záležitosti ale necháme bokom, dôležitý je predsa herný systém, vzhľad a prepracovanosť. Ako už názov napovedá, hráč sa bude môcť stať pilotom naozajstnej F1. Codemaster totiž vlastní všetky potrebné práva a povolenia, takže môže verne simulovať prostredie závodov, vrátane stajní a pretekárov. Samozrejmosťou sú jednotlivé formule, logá atď.

Hráč si na začiatku môže vybrať, či chce jazdiť sám za seba a mať svoj vlastný tím, alebo sa pripojí k niektorej z originálnych stajní. Pokiaľ zvolí druhý variant, ocitne sa v koži skutočného pilota vybranej stajne a v licencovaných vozoch si zajazdí na tratiach oficiálneho ročníka 2011.

Prvý variant je oveľa voľnejší a hráčovi umožní vybudovať vlastnú stajňu úplne od základov. Od výberu názvu, farby a polepu monopostu či helmy pilota, až po stavbu vlastného ústredia. Postupne sa otvárajú možnosti na vylepšovanie jednotlivých komponentov formule a tiež samotného ústredia.


OvládanieNa začiatku je vhodné absolvovať niekoľko testovacích jázd. Pretekár sa tak zoznámi s ovládaním, ktoré je vskutku netradičné. Takmer celé prostredie je totiž ovládané iba myšou. Je to veľmi jednoduché, ľavým tlačidlom vozidlo akceleruje, pravým brzdí a jeho smer je určovaný kurzorom na obrazovke. Na klávesnici sa nachádza ovládanie systému KERS (Systém rekuperácie kinetickej energie – využívanie energie uvoľnenej brzdením) a DRS (zníženie odporu vzduchu). Pokiaľ jazdu nezvládnete a vyletíte z trate, stlačte medzerník. Monopost sa vráti späť na vozovku.

Okrem ovládania prekvapí aj náhľad na pretek. Celý závod sledujete a najmä ovládate z vtáčej perspektívy. Zatiaľ si nie sme istí, či môžeme toto riešenie považovať za šťastné. Posúdiť ho budeme môcť, až keď dohráme viac závodov.

Po tom, čo si hráč osvojí ovládanie, prichádza na rad tvorba vlastnej stajne. Voľba dizajnu, pilota a loga prebieha pomocou posuvníkov a výberových menu. Nasleduje komentovaná prehliadka celého GUI, ktoré sa delí na tri časti: pretek, ústredie a garáž.

Menu - GarážKeď ste so všetkým plne oboznámený, vrhnite sa rovno na Quick race. Na budovanie sú potrebné peniaze, a tie v úvode získate práve v „rýchlych“ závodoch. Jazdia sa tri kolá. Najprv musíte počkať, kým ostatní hráči zaujmú svoje miesta. Potom môžete vyraziť. Všetci protivníci sú reálni užívatelia z celého sveta (hra neobsahuje umelú inteligenciu). Keď dôjdete do cieľa, v závislosti od poradia vyhráte alebo nevyhráte dôležitú finančnú odmenu. Spolu s peniazmi dostávate aj skúsenostné body, ktoré vám otvoria ďalšie možnosti.

Zhrnutie

  • Po grafickej stránke ide o lepší priemer. No monoposty ani okolité prostredie nie sú výraznejšie prepracované.
  • Ovládanie je spočiatku neprirodzené. Stačí však krátka chvíľa a vojde vám pod kožu.
  • Ozvučenie je opäť na priemernej úrovni.

Všetky nedostatky ale zatieňujú široké herné možnosti, predovšetkým rozvoj tímu, a celková atmosféra online pretekania. Veríme, že titul F1 Online: The Game čaká veľká budúcnosť.

Môžete si ho zahrať tu: https://www.f1onlinethegame.com/

Autor: Redakcia  |   Publikované: 22.9.2012   |   Zobrazené: 8789x

Značky

Podobné články

Diskusia

vtako999
vtako999

som sa zaregistroval aj tak to nejde

03.01 20:29 reagovat

Kornélia
Kornélia

Prečo to nejde?!

12.04 19:19 reagovat

Honza
Honza (administrátor)

Dobrý den,
nejprve se zdarma registrujte a následně Vás systém do hry pustí.

15.04 09:01 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 9 e 8 0 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia