Stiahnut.sk

Pro Evolution Soccer prechádza na free to play model. Futbalový simulátor mení názov na eFootball

Éra Pro Evolution Soccer sa končí a na trh nastupuje premenovaná hra eFootball. Spoločnosť Konami tak reaguje na konkurenčnú sériu FIFA a nie je to zďaleka všetko, čím si chce do svoej základne hráčov prilákať. Už tento ročník totiž bude úplne zadarmo a ďalej už nebudú vychádzať nové tituly pre nové sezóny, ale veľké patche.

PES, ako sa donedávna séria v skratke označovala, pobeží na Unreal Engine, ktorý tvorcom umožňoval vytvoriť najrealistickejší futbalový zážitok aj vďaka prepracovaným modelom futbalistov. Tento free-to-play titul vyjde v priebehu roka pre konzoly PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S, Xbox One a PC. Po nich by mali prísť na rad verzie pre Android a iOS. Nintendo Switch je zatiaľ nepotvrdené a Konami sa odmietlo k veci momentálne vyjadriť.

Cross-play medzi platformami

Obrovskou novinkou je oznámený cross-play, teda hra naprieč platformami. Jedinou podmienkou bude pre hráčov na mobilných telefónoch používať pri hre s konzolovými a PC hráčmi gamepad.

Nová generácia konzol spolu s úzkou spoluprácou s profesionálnymi futbalistami tak prinesú intenzívny zážitok z hry, ktorý bude umocnený doposiaľ nevidenou realistickosťou. Unreal Engine ponúkne vylepšené animácie vďaka technológii Motion Matching, ktorá bude podľa situácii na ihrisku vyberať tie najvhodnejšie animácie z tisícok možných.

Technológia Motion Matching

Oproti FIFA 22, ktorá so svojou novou technológiou HyperMotion príde len na novú generáciu konzol, bude Motion Matching stavebným kameňom na všetkých platformách. Keďže budú všetky verzie hier rovnaké, predpokladá sa zaniknutie mobilného titulu PES Mobile.

Japoncké Konami plánuje vydávať aktualizácie pre každý rok zadarmo, ale niektorý doplnkový obsah si budú musieť hráči predsa len kúpiť. Nič to ale nemení na tom, že celý titul bude zadarmo a 100 % hrateľný aj bez prídavkov. Spoplatnené budú napríklad nové režimy.

Pre začiatok novej éry sa počíta s deviatimi svetovými klubami ako FC Barcelona, Manchester United, FC Bayern, Juventus alebo Arsenal. Ekvivalentom FIFA Ultimate Team by mal byť mód MyClub, no zatiaľ sa o ňom nevie prakticky nič. Je možné, že MyClub bude súčasťou módu Team Building, ktorý by mal hráčom umožniť vytvoriť si vlastný klub.

Novinky prídu postupne

Konami si prichystalo pre fanúšikov série veľké novinky a obsah sa bude do hry postupne pridávať. Otvára si tak priestor pre novú hráčsku základňu, ktorá by si inak hru nevyskúšala a aj keď konkurenčnú FIFA asi nepredbehne, je to naozaj odvážny krok.

Na jeseň sa hráči môžu tešiť na revolučný herný zážitok, cross-play matchmaking a exhibičné zápasy s deviatkou svetových klubov. Postupne počas tohto obdobia pribudne Team Building mód, Online ligy a možnosť získavať hráčov do svojho tímu vďaka hraniu.

Zima sa bude niesť v znamení podpory ovládačov pre mobilné telefóny, dokončeného multiplayeru cez všetky platformy a eSports Tournaments Kick-Off.

Zdroj: Konami

 
Autor: Michal M.  |   Publikované: 27.7.2021   |   Zobrazené: 1859x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b e a c e d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia