Stiahnut.sk

Vychutnajte si prvý trailer na GTA 6. Poznáme postavy, príbeh aj dátum vydania

Chcete sa dozvedieť viac o hre GTA 6? Grand Theft Auto 6 je ďalšia hra zo série GTA od spoločnosti Rockstar Games a teraz, keď sme sa dočkali prvého traileru a potvrdeného dátumu vydania, je o čom hovoriť oveľa viac ako začiatkom roka. Prečítajte si, čo všetko zatiaľ o hre GTA 6 vieme.

Podrobný rozbor traileru GTA 6

Prvý trailer pre GTA 6 mal byť pôvodne predstavený 5. decembra 2023, ale spoločnosť Rockstar ho nakoniec uviedla na trh o deň skôr po tom, čo unikol na internet. Trailer sme si prešli odpredu-odzadu a všetky zaujímavé detaily sme vybrali v našom rozbore GTA 6 nižšie.

Príbeh GTA 6

V hre GTA 6 vystupuje latinskoamerická hlavná hrdinka menom Lucia. Tá je v centre pozornosti počas väčšiny traileru, ktorý začína jej uväznením a obsahuje aj zábery, ako jazdí na koni a pácha zločiny spolu s mužským protagonistom. Úniky informácií z roku 2022 naznačili, že muž sa volá Jason, ale jeho identita zatiaľ nie je potvrdená.

 

V roku 2022 sa na povrch dostali informácie, že GTA 6 bude obsahovať "príbeh ovplyvnený bankovými lupičmi Bonnie a Clydeom". Zdá sa, že toto tvrdenie sa do veľkej mieri potvrdilo, keďže na záverečných záberoch traileru je táto dvojica zamaskovaná šatkami a chystá sa vylúpiť obchod.

Lucia a nemenovaný mužský protagonista určite vyzerajú ako pár, súdiac podľa ich spoločného dialógu o "držaní spolu" a "dôvere". Pieseň v traileri - "Love is a Long Road" od Toma Pettyho - obsahuje text o zúfalstve a útrapách milencov, čo môže byť narážka týkajúca sa búrlivej povahy ich vzťahu v hre.

Zasadenie GTA 6 do sveta – kde a kedy sa bude odohrávať?

V GTA 6 sa hráči vrátia do moderného Vice City. Náhradník za Miami, ktoré bolo predtým dejiskom hry Grand Theft Auto: Vice City s tematikou 80. rokov, bol pre rok 2023 oživený a zdá sa, že je rozsiahlejší ako kedykoľvek predtým. Medzi pozoruhodné lokality patria ekvivalenty Vice City - South Beach a Miami Beach Boardwalk, ktoré sa podľa názvov v traileri zdajú byť nazvané "Vice Beaches".

Medzi ďalšie názvy oblastí, ktoré možno zahliadnuť, patrí Leonida - slovná hračka na štát Florida - spolu s Kelly County, Leonard County, Vice Dale County, VCI Airport, Stockyard Downtown a Port VC/Keys, čo je pravdepodobne odkaz na miesto v traileri jasne inšpirované Everglades a Florida Keys. "Gator Keys", podobná lokalita, bola pôvodne plánovaná pre hru GTA: Vice City, než bola vyškrtnutá, a vyzerá to tak, že Rockstar konečne môže s GTA 6 zverejniť svoju úplnú víziu mokradí plných aligátorov.

Vozový park v GTA 6

V každom GTA nájdete desiatky vozidiel, ktoré si môžete privlastniť, a GTA 6 vyzerá, že bude mať všetky obvyklé vozidlá na cestách aj v garážach. V traileri sa objavujú automobily, monster trucky, motorky, štvorkolky, motorové člny a dokonca aj vzducholoď poháňaná vrtuľou, ktorá sa pravdepodobne používa na výlety po oblasti Everglades.

Luciu a jej partnera vidno najmä na konci upútavky, ako šoférujú vlastné únikové auto, čo naznačuje, že osobné vozidlá sa pravdepodobne vrátia v plnej sile. Ich auto sa môže pochváliť nálepkou "Crazy Hippie" na zadnom nárazníku a zelený kamión, ktorý sa v traileri mihne, má na zadnom okne tiež nálepky s nápismi "Vice Vinyl" a "#rideoutcustoms" - všetko sú to možné náznaky toho, že prispôsobovanie vozidiel v GTA 6 bude mimoriadne pestré.

GTA 6 gameplay - čo všetko bude možné?

Očakáva sa, že hra GTA 6 ponúkne osvedčený vzorec série, teda kradnutie áut, útek pred orgánmi a veľkolepé lúpeže. To všetko je zrejmé z traileru, ktorý odhaľuje aj nový uhol pohľadu - sociálne siete. Sociálna sieť v štýle TikTok alebo Instagram Reels je v traileri výrazne zastúpená a ukazuje všetko od oficiálneho účtu Vice City pre záchranu divokej zveri až po video od chlapíka menom "YoMammazJammer", ktorý dáva podnety svojmu zosnulému priateľovi Rudimu.

Hoci to môže byť len návnada traileru, naznačuje to, že hra bude obsahovať sociálne siete alebo živé vysielanie, ktoré ďaleko presahuje Lifeinvader a Bleeter, čo boli ekvivalenty Facebooku a Twitteru, ktoré sa objavili v GTA 5. Spoločnosť Rockstar sa prinajmenšom výrazne opiera o mémy "Florida Man" a "Karen", ktoré v posledných rokoch ovládli internet, s vlastnou verziou Leonida Mana (láskyplne vystrkujúceho rozkrok na diváka) a nahnevanej ženy zo susedskej hliadky držiacej dve kladivá.

V pravom dolnom rohu traileru sa objavujú aj logá dvoch pravdepodobných herných frakcií: Thrillbilly Mud Club, čo je zrejme skupina vodičov monster truckov, a High Rollerz Lifestyle, skupina pouličných pretekárov. Je tu aj oddiel dirtových motoriek, ktorý sa mihne počas spravodajského bulletinu s názvom "Dirt-Bike Dirt-Bags".

V neposlednom rade obsahuje hlavný obrázok hry GTA 6 jeden zaujímavý detail - elektronický monitor okolo Luciinho pravého členka. Môže to byť len umelecký výstrelok, ale mohlo by to tiež naznačovať, že hra sa začína eskortou Luciinho partnera z väzenia, pričom náramok na členku slúži na obmedzenie pohybu dvojice v otvorenom svete Vice City, aspoň počas prvých hodín hrania.

Dátum vydania GTA 6

Spoločnosť Rockstar potvrdila dátum vydania hry GTA 6 na rok 2025 - minimálne pre PS5 a Xbox Series X/S. Zatiaľ presne nevieme, kedy presne v roku 2025 vyjde, a dátum vydania pre PC zostáva záhadou. Ak sú minulé hry nejakým ukazovateľom, GTA 5 vyšlo na PC približne 18 mesiacov po tom, čo vyšlo na Xbox 360 a PS3, čo znamená, že hráči, ktorí hrajú iba na PC - a rozsiahla komunita moddingu GTA - si možno budú musieť na preskúmanie Vice City zasadeného do roku 2023 ešte nejaký čas počkať.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 6.12.2023   |   Zobrazené: 425x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f d 7 0 8 5  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia