Stiahnut.sk

Hľadáte hry podobné The Sims? Už nemusíte, prichádza simulátor života Paralives

Keď sa povie The Sims, každému hráčovi sa hneď vybaví roztomilý simulátor života. Spomienky na detstvo pri prebdených nociach s jednou z najznámejších franšíz. Nemuseli sme ju ani hrať, aby sme o jej existencii vedeli. Jednoduchý koncept, kde sa staráme o svojich simíkov vo virtuálnom svete a sledujeme, ako sa posúvajú kariérne, vzťahovo aj povahovo. Nekonečné možnosti a splnený sen mnohých sú pre The Sims azda najprislúchavejším synonymom. Ak hľadáte podobné hry ako The SIMS, potom je Paralives pre vás ideálnou alternatívou.

Od vydania zatiaľ poslednej plnohodnotnej hry The Sims 4 ubehlo viac než 8 rokov a okrem početných rozšírení sa hráči museli uspokojiť s čoraz staršou hrou. Vývojári z Maxis síce aktuálne pripravujú The Sims 5 pod pracovným názvom Project Rene, ale na hru si určite ešte pár rokov počkáme. Práve toto okno sa snaží využiť maličké štúdio pod vedením Alexa Massého, ktorý so svojím tímom pracuje na hre Paralives. Sim žáner je totiž stále niečo, po čom siahajú hráči všetkých vekových kategórií bez rozdielu pohlavia a Paralives sa bude snažiť ponúknuť nový a originálny zážitok.

Neobmedzené možnosti v úpravách

Hráči si budú môcť vybudovať vlastný príbytok, vytvoriť postavy a určovať smer ich životov v otvorenom svete mestečka. Princíp zostáva so sériou The Sims totožný, ale s novým vývojárom prichádzajú aj nové, inovatívne riešenia. A aj keď máme k dispozícii viacero podobných hier ako The Sims, spomeňme napríklad Two Point Hospital, My Time at Portia, Stardew Valley, Planet Zoo alebo Cities: Skylines, žiadna z nich nepripomína Sims franšízu tak výrazne, ako práve Paralives.

V The Sims hrách, či už ide o staršie tituly ako The Sims 3, alebo dokonca The Sims 2, ako aj v najnovšej štvorke, si jednoducho každý našiel to svoje. Niekomu robilo radosť sledovať drámu medzi partnermi, iný preferuje nekonečné možnosti pri zariaďovaní obytných priestorov.

Nový simulátor života bude aj nebude ako The Sims

Pravdou je, že táto séria už je na trhu poriadne dlho a v dnešnej dobe môže prísť mnohým hráčom stará – ako grafikou, tak hernými mechanikami. Ak nepočítame nostalgiu, kvalitatívne sme sa posunuli omnoho vyššie, preto sú práve Sim hry niečím, čo by vyžadovalo poriadnu novinku. A tou môže byť práve Paralives, ktorý tak k sebe môže pretiahnuť záujem hráčov.

Alex Massé si v roku 2018 uvedomil, že aj keď stále vzniká mnoho simulátorov, práve podobnosť s The Sims sériou výrazne chýba. Vývojári brali hru ako monopol na život vo virtuálnej realite a nepokúšali sa hre konkurovať. To by sa ale malo už čochvíľa zmeniť.

Financovanie komunitou prináša nemalé peniaze

K naplneniu jeho vízie mu pomáha financovanie cez Patreon, kde mesačne vyzbiera s tímom viac ako 40 tisíc amerických dolárov. Pôvodne začínal sám, no až postupne si uvedomil, že ak chce skutočne priniesť konkurencieschopný titul, potrebuje pomoc. Netrvalo dlho a z vlka samotára sa stal vodca malej svorky vývojárov.

Ako sám hovorí, "projekt začal ako malá ukážka nových nápadov pri budovaní vlastného domu", čo bolo vždy jeho najobľúbenejšou časťou hry The Sims. "Okamžite som bol zaplavený pozitívnymi reakciami na sociálnych sieťach, čo mi pomohlo vyzbierať finančné prostriedky cez Patreon a posunúť projekt ďalej z jednočlenného vedenia na desaťčlenný tím."

Aktívni vývojári neustále pridávajú novinky

Paralives je aktuálne na Steame a sociálnych sieťach veľmi aktívne aktualizovaný. Tvorcovia pravidelne zdieľajú pokroky a novinky v stavaní príbytkov, možnostiach tvorby postáv aj z každodenného života postáv v hre. Oproti The Sims sa napríklad Paralives odlišuje v detailoch ako je rôzna výška postavičiek alebo vybratie farby nábytku. 

Massé sa zároveň teší z oznámenia Projektu Rene, ktorý už načrtol navrátenie prispôsobenia objektov z hry The Sims 3. V Paralives sa ale chcú posunúť ešte ďalej a ponúknuť vyšší level prispôsobenia. Koniec-koncov bude hra postavená najmä na budovaní vlastného sveta tak, ako sa nám páči.

Obidva projekty tak kráčajú rovnakým smerom, no Paralives, zdá sa, príde o čosi skôr. Môže to byť výhoda na vybudovanie obsiahlej a stálej hráčskej základne, ako aj nevýhoda. Vývojári The Sims 5 budú mať totiž dostatok času na vychytanie chýb, ktoré sa v Paralives objavia v mechanikách, ktoré možno chceli implementovať do hry tiež.

Odlišnosti Paralives versus The Sims séria

Paralives sa bude najväčšmi odlišovať od The Sims série životom "zo dňa na deň" a zmenou akéhosi upraveného RPG systému, ktorý je v The Sims všadeprítomný. Porovnávania s The Sims 5 (a jeho predchodcami) sa tak tvorcovia Paralives určite nikdy nezbavia, čoho sú si aj dobre vedomí: "Rozumieme, že sa to bude vždy diať, pretože neexistujú žiadne iné hry v tomto žánri. Vieme, že si hry budú podobné v rôznych mechanikách a vlastnostiach, ale zároveň budú každá vyžarovať inak a ľudia si budú môcť užiť obe".

Tešiť sa tak môžeme na stavanie domov, upravovanie postáv a to všetko v otvorenom svete! Prostredie bude mať ploché pozemky, ako aj kopce a v mestách to bude žiť v obchodoch, na podujatiach aj v zamestnaní. Nemôžu chýbať ani domáci maznáčikovia ako psy a mačky, autá či lode a inak to nebude ani s bicyklami, ktoré patria ku každodennému životu.

No a pokiaľ ide o samotných obyvateľov, tým sa bude hovoriť Parafolks ako ekvivalent k „simíkom“. Túto novinku si odhlasovali práve podporovatelia na Patreone. Počas hry ich bude možné aj prezliekať a voliť outfity podľa toho, kam sa práve vydajú.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 8.11.2022   |   Zobrazené: 1278x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 3 8 4 5 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia