Stiahnut.sk

FIFA 23 predstavuje revolučné novinky. Bude podporovať hru medzi platformami

Futbalová séria FIFA je tu s nami posledný rok. Teda minimálne s týmto názvom, pretože od budúceho roku ponesie označenie EA Sports FC. Že bude práve FIFA 23 poslednou s touto licenciou, už nejaký čas vieme. Čo sme ale nevedeli, sú všetky novinky, ktoré si pre nás pripravili vývojári z Electronic Arts. Až doteraz.

Doposiaľ sa o nej len šuškalo, no teraz je realitou. Azda najväčšou novinkou je sprístupnenie hrania naprieč platformami a to vo všetkých režimoch vrátane FIFA Ultimate Teamu alebo klasického zápasu 1v1 online. To, či máte konzolu a kamaráti počítače, tak už nebude limitujúcim faktorom. Po novom si tak môžete zahrať proti sebe aj z pohodlia domova. Isté obmedzenie tu ale je - musíte mať hru FIFA 23 rovnakej generácie. Kompatibilné sú spolu verzie pre PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC. Samostatnou skupinou sú potom hráči s PlayStation 4 a Xbox One konzolami.

FIFA 23: Majstrovstvá sveta v Katare

Rok sa pomaly preklenul do druhej polovice a s tým prichádza aj očakávaný a, do istej miery aj, kontroverzný šampionát FIFA World CUp 2022 v Katare. FIFA 23 ho, samozrejme, ponúkne aj v hre, rovnako ako FIFA Women's World Cup Australia and New Zealand 2023. Obidva veľké turnaje budú súčasťou veľkej obsahovej aktualizácie po vydaní, ktoré by malo prísť tradične v septembri.

FIFA 23: Ženský futbal dostane vlastné ligy

Ženský futbal všeobecne dostane v najnovšej FIFE oveľa viac priestoru, než na čo sme boli zvyknutí po minulé ročníky. Doteraz sme mohli hrať len za medzinárodné ženské tímy, ale FIFA 23 ponúkne aj dve samostatné klubové ligy. Konkrétne pôjde o anglickú Barclays FA Women's Super League a francúzsku Division 1 Arkema.

FIFA 23: HyperMotion2 ponúkne realistickejšie spracovanie

V predošlom ročníku nám bol predstavená nový animačný systém HyperMotion. Pre tento rok prichádza ešte o čosi vylepšený s označením HyperMotion2. To znamená, že FIFA 23 bude v zápasoch pracovať s viac ako 6000 autentickými futbalovými animáciami, ktoré sa prejavia na konzolách novej generácie aj počítačoch. Realizmus je tak opäť posunutý o čosi vyššie.

Práve HyperMotion2 so sebou prináša aj nové prvky hrateľnosti ako mechaniku streľby s premenlivým aspektom riziko/odmena. Mierne úpravy sa dotkli aj priamych kopov, penált a rohov a už tradične nesmie chýbať ani zmienka o realistickejšej fyzike. Rok čo rok sa tak EA pomaly posúva vyššie v realistickosti, no zároveň si zachováva svoju nefalšovanú arkádovosť a zábavnosť.

FIFA 23: Vylepšený FUT mód a nové ikony

Zmeny sa dotknú aj najhranejšieho módu FIFA Ultimate Team, kde dostaneme nové Momenty FUT aj prerobený systém súhry. Budovanie vlastného tímu tak bude ešte lepšie. O nových ikonách sme donedávna len špekulovali, ale už nemusíme. Novými hráčmi s kartami ikon tak budú zatiaľ ohlásení Yaya Touré, Park Ji-Sung a Ricardo Carvalho. Vrátia sa aj Hrdinovia FUT.

V režime kariéry, ktorý je väčšinou na druhej koľaji, pokiaľ ide o vývoj, dostaneme niekoľko zmien. Z pozície trénera aj hráča môžeme najnovšie prežiť zatiaľ najautentickejšie futbalové sny vôbec. Opakované zábery, hyperrealistické trávniky aj vylepšená atmosféra na štadiónoch majú hráčov nalákať na mód Kariéry. Nebudú chýbať ani úpravy hráčov alebo "drop-in" zápasy. FIFA 23 prinesie aj obľúbenú zábavu v podobe Volta Football s možnosťou prispôsobiť si vlastnú postavu. A to s možnosťou hrať online s priateľmi alebo komunitou všeobecne.

FIFA 23: Cena a dostupnosť

Zmien vo FIFA 23 určite nie je málo. Očakávať ale môžeme, ako po minulé roky, že spočiatku hra nepôjde ako švajčiarske hodinky. Ten pravý zamýšľaný zážitok si tak pravdepodobne naplno užijeme až o niekoľko patchov neskôr. Cena sa bude pohybovať od 2099 Kč za next-gen štandardnú edíciu a 2699 Kč za ultimátnu edíciu, kde získate niekoľko bonusov. Cena pre PlayStation 4 a Xbox One bude 1849 Kč, pre počítače bude jednotná cena 70, respektíve 90 €. K dispozícii na počítačoch bude na Steame, Epic Games Store alebo cez EA launcher.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 23.7.2022   |   Zobrazené: 1147x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e b b 3 1 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia