Stiahnut.sk

TOP 15: Najočakávanejšie hry roku 2023 na PC a konzoly PS a Xbox

Rok 2022 bol z pohľadu nových hier na PC a konzoly plodný tak akurát. Hráči dostali epické God of War: Ragnarök aj Horizon: Forbidden West, ale mnohým učaroval aj simulátor mačičky Stray. Zabudnút by sme nemali ani na excelentnú hru Elden Ring, ktorá povyhrávala, čo sa dalo.

Nasledujúcich 12 mesiacov nás ale čakajú desiatky hier, ktoré roku 2023 predpovedajú veľké veci. Pre gamerov to znamená sviatok počas celého roka, pretože prémiové tituly budú vychádzať mesiac čo mesiac.

A na svoje si prídu naozaj všetci. Nové, originálne značky aj pokračovania sérií, skvelé singleplayerové žánrovky aj online hry. A netreba zabúdať ani na remaky dnes už ikonických hier, ktorých bude tento rok takisto hojne. Vybrali sme pre vás 15 najočakávanejších hier pre PC a konzoly PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Skráťte si čakanie s najlepšími mobilnými hrami - novinky aj klasiky

Dead Space Remake - 27. 1.

Už to bude 10 rokov od zatiaľ poslednej hry Dead Space 3 z tejto kultovej série. Rok 2023 ale hráčom prináša dlhoočakávaný Dead Space Remake, ktorý je verný svojej staršej verzii. Zároveň ale prinesie viacero menších zmien k lepšiemu, takže popri rovnakom príbehu dostaneme niekoľko vylepšení gameplayu.

Hlavná postava Isaac Clarke dostane plnohodnotný nový voice-over a fanúšikovia nemôžu byť nahajpovanejší. Aj keď nejde o prvú veľkú hernú novinku v roku 2023 (nedávno už vyšla Forespoken), január bude patriť hororovému vesmíru.

Hogwarts Legacy - 10. 2.

Celá "Potter family" sa už nemôže dočkať oficiálneho vydania najnovšej hry zo sveta kúziel, magických stvorení, elixírov a boja dobra so zlom. Hogwarts Legacy hráčom prinesie RPG zážitok v otvorenom svete, aký sme z tohto prostredia ešte nezažili. Dej bude zasadený do konca 19. storočia, takže postavy z kníh čakať netreba.

Vývojári ale prišli s vlastnými príbehovými linkami, ktoré tak vnesú do sveta poriadnu porciu nového materiálu. V úlohe študenta sa hráči stretnú so školskými povinnosťami, čarami, zlými silami, ako aj so známymi lokalitami z kníh a filmov (Zakázaný les či Rokville). Začiatok februára 2023 tak bude patriť mágii s hrou Hogwarts Legacy. Vyjde na PC, Xbox One, Xbox Series X/S aj konzole PS4 a PS5.

Company of Heroes 3 - 23. 2.

Pre fanúšikov stratégií bude rok 2023 plodným a hneď zo začiatku dostaneme pokračovanie úspešnej vojenskej stratégie Company of Heroes s číslovkou 3. Vývojári z Relic Entertainment si pre hráčov pripravili špeciálnu hru, pretože prinesú to najlepšie z prvého a druhého dielu série a rozdelia to na taktickú a strategickú časť.

S týmto konceptom sú už priaznivci stratégií zoznámení napríklad zo série Total War a navyše sa na Company of Heroes 3 komunita výraznou mierou aj podieľa. Tvorcovia tak majú jasný feedback o tom, čo hráči chcú a vydanie by tak malo prebehnúť za fanfár všetkých priaznivcov. Poteší aj samozrejmosť českých titulkov.

Star Wars Jedi: Survivor - 17. 3.

Hviezdne vojny sú späť s novinkou Star Wars Jedi: Survivor. V nej sa opäť stretneme s postavou Cala Kestisa, len o 5 rokov staršieho po udalostiach predošlej hry. O príbehu toho zatiaľ veľa nevieme, ale gameplay vyzerá úchvatne. K tomu sa môžeme tešiť na novinky ako blaster + lightsaber combo či crossguard lightsaber. Na svoje si prídu aj priaznivci Sily, ktorá ponúkne nové možnosti, ako ju používať.

Resident Evil 4 Remake - 24. 3. 

Najpopulárnejšiu zombie sériu Resident Evil asi netreba zvlášť predstavovať. Vývojári zo štúdia Capcom vždy prinesú kvalitný produkt a rovnako to platí aj o remakoch. Tentokrát sa dočkáme "prerábky" Resident Evil 4 Remake, a to aj s poriadnou dávkou noviniek.

Tvorcovia sa rozhodli prepojiť parazity a vírusy z predošlých častí s tými vo štvrtom pokračovaní a o vylepšený zážitok sa postarajú aj nové herné mechaniky, vylepšená grafika, modely postáv alebo mierne upravené ovládanie.

The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom - 12. 5.

Zelda je pojem, ktorý mnohým hráčom vyvolá okamžitý úsmev na tvári. A vyzerá to tak, že rok 2023 bude konečne TÝM ROKOM. Na verejnosť by sa mal totiž dostať najnovší titul The Legend of Zelda: Tears of the Kingdom, ktorý bude pokračovaním predošlého dobrodružstva The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Link a Zelda sú opäť odlúčení, s Malice a Ganondorfom sa deje niečo podivne zvláštne a ostrovy sú opäť vo vzduchu. Viac informácií ale nemáme, preto nateraz platí: Kto si počká, ten sa dočká.

Suicide Squad: Kill The Justice League - 26. 5.

V rebríčku najočakávanejších hier roku 2023 nesmie chýbať ani DC univerzum. Štúdio Rocksteady prichádza s hrou Suicide Squad: Kill the Justice League, do ktorej priaznivci komiksov od DC vkladajú veľké nádeje. Koniec-koncov, rovnakí vývojári stoja aj za mimoriadne úspešnou sériou Batman: Arkham.

Suicide Squad: Kill the Justice League prinesie postavy, bez ktorých by to skrátka nešlo – Harley Quinn, Deadshot, Wonder Woman, Batman, Superman, The Flash alebo aj Green Lanterna. Podporovaný bude aj herný mód co-op, kde môžu hráči spoločne prechádzať misie.

Oproti predchádzajúcej hre Gotham Knights bude ale možné prepínať medzi postavami, ktoré práve nebudú obsadené hráčmi. To znamená, že si zahráme kedykoľvek a za kohokoľvek chceme.

Forza Motorsport - Jar 2023

Očakávaný pretekársky simulátor Forza Motorsport rozšíri populárnu hernú sériu o 8. diel. Paradoxne prichádza ale bez číslovky, čo má značiť návrat ku koreňom značky. Vývojári z Turn 10 chystajú hru na jar roku 2023 s dôrazom na príklon k realizmu. Oproti sesterskej Forza Horizon zameranej na arkádové preteky tak pôjde o citeľnejší odklon, a nemal by preto chýbať prepracovanejší režim kariéry a stovky najlepších vozidiel, moderných aj tých zo starších ročníkov.

Starfield - Prvá polovica 2023

Starfield je prvou veľkou IP (Intelectual Property) hrou od Bethesdy za posledné desaťročia a na rozdiel od fantasy prostredia Skyrimu a postapokalyptického sveta Falloutu pôjde o žáner sci-fi RPG. V hre Starfield sa hráči ocitnú obývaných vesmírnych systémoch, kde budú hľadať odpovede na otázky bytia a života.

Dej sa odohráva približne dvadsať rokov po Vojne kolónií, ktorá prebehla medzi Spojenými kolóniami a Freestar Collective, takže pôjde o pomerne kľudnú etapu. Bethesda doteraz ukázala z hry len útržky ako tvorbu postáv, budovanie sveta, ale aj gameplay či planéty, a u hráčov to vyvolalo poriadny hype. Na obzore tak máme na rok 2023 poriadne vesmírne RPG!

Assassin’s Creed Mirage - 2023

So sériou Assassin's Creed je to u mnohých hráčov ako na horskej dráhe. Vydarené tituly striedaly tie horšie a naopak. Posledná hra z franšízy priniesla RPG zážitok v otvorenom svete, zatiaľ čo najnovší diel Assasin's Creed Mirage sa zameria na stealth prístup, parkúr a zabíjanie zo zálohy.

Akcie rozhodne nebude málo a v hlavnej úlohe sa predstaví mladý zabijak Basim, ktorého sužujú záhadné vízie a nočné mory. Pohľad do minulosti Basima bude vítanou zmenou, rovnako ako návrat k akčne-adventúrnemu prístupu a odklon od RPG prvkov. Niektorých fanúšikov iste poteší aj fakt, že mobilná hra z Assassin's série je už vo vývoji a budúcnosť značky tak vyzerá minimálne sľubne.

Ark 2 - 2023

Štúdio Wildcard si na rok 2023 nachystalo pokračovanie úspešného titulu ARK: Survival Evolved. Žáner MMO survivalu sa rozrastie o novú hru s dinosaurami s tým, že podľa dostupných videí a informácií ju postavia na osvedčených prvkoch práve prvého dielu.

Rozšíriť by sa ale mala náplň hry a o prekvapenia rozhodne núdza nebude, minimálne v príbehu alebo herných mechanikách. ARK 2 privíta vo svojich radoch aj Vina Diesela ako Santiaga a vyjde na PC a Xbox Series X/S konzole, a až neskôr na PlayStation 5.

S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl - December 2023

Jednou z absolútne najočakávanejších hier roku 2023 je bezpochyby S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl. Ide o očakávané pokračovanie skvelého S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chornobyl, ktorý mnohým hráčom definoval prvé herné zážitky.

Hra nás opäť zavedie do Zóny okolo jadrovej elektrárne a bez zmutovaných monštier by to určite nešlo. Na rad prídu aj frakcie bojujúce o moc nad územím. Očakávania sú veľké, a to ako na PC, tak aj na Xbox Series X/S konzolách. Hra bude súčasťou Game Passu.

Diablo 4 - 6. 6. 2023

Diablo 4 sa bude snažiť aspoň čiastočne napraviť reputáciu Blizzardu, najmä po nie práve najlepšie prijatom mobilnom titule Diablo Immortal. Hráči tak konečne dostanú poriadne PC RPG s odkazmi na predošlé hry – anjelov aj démonov. Na výber bude 5 herných tried: Barbarian, Sorceress, Druid, Rogue a Necromancer.

V predošlých mesiacoch sme sa dozvedeli o viacerých zmenách v hrateľnosti aj nových možnostiach hry a ďalšie novinky by mali prísť v čoraz väčšej miere s príchodom dátumu vydania. Boj s oživenou Lilith začne už čoskoro.

Marvel’s Spider Man 2 - Jeseň 2023

Vývojári z Insomniac Games už niekoľko dokonalých konzolových zážitkov so Spider-Manom priniesli a pomaly sa blížime k ďalšiemu nástupcovi. Marvel’s Spider Man 2 má predbežný dátum vydania stanovený na jeseň roku 2023 a napätie popri čakaní na prvé veľké novinky sa stupňuje.

V koži Petera Parkera a Milesa Moralesa sa tak znovu postavíme záporákom ako Harry Osborn, Venom či Kraven the Hunter. Ak budú tvorcovia pokračovať v nastolenom trende, adept na hru roku minimálne pre fanúšikov komiksov je čochvíľa tu.

Warhammer 40,000 Space Marine 2 - 2023

Séria Warhammer sa už dočkala niekoľkých herných spracovaní a aktuálne je chystané aj seriálové spracovanie. V ňom si dokonca zahrá aj Henry Cavill, ktorý tak vymení Zaklínača za fantasy, ktoré mu je minimálne rovnako blízke. Tento rok sa fanúšikovia stratégií, a špeciálne tých pod licenčnou značkou Game Workshopu, môžu tešiť na novinku Warhammer 40,000: Space Marine 2.

V nej sa opäť stretneme s protagonistom Titom z frakcie Ultramariňákov, aby si zmeral sily s chrobákmi z radu Tyranidov. Tých bude potrebné podrobiť očiste, čo so sebou prinesie ešte brutálnejšie súboje aj nádhernú grafiku. O hre ale budeme vedieť viac až v priebehu roku 2023, kedy by titul aj mal vyjsť na PC, PlayStation 5 a konzolách Xbox Series X/S.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 11.5.2023   |   Zobrazené: 1554x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b 8 9 a 4 c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia