Stiahnut.sk

Microsoft končí s predajom Windows 10. Do kedy bude operačný systém podporovaný?

Operačný systém Windows 10 končí. Na oficiálnych stránkach Microsoftu sa objavila informácia o zastavení predaja digitálnej verzie Windows 10 Home a Pro. Ak ste teda mali v pláne prechádzať na tento operačný systém, mali by ste sa radšej poponáhľať. Nenápadné oznámenie si všimol portál PCWorld.

Windows 10 bude možné zakúpiť a stiahnuť z oficiálnych stránok do 31. januára 2023. Až doteraz sme sa mohli rozhodnúť, po ktorej verzii operačného systéme siahneme, pretože ako “desiatka”, tak aj Windows 11 sa predávali simultánne. Po tomto dátume už bude na oficiálnych stránkach k dispozícii len novšia verzia OS.

Netreba ale zúfať, pretože k Windows 10 sa stále bude možné dostať. Minimálne, pokiaľ ide o aktuálne počítače s predinštalovaným operačným systémom Windows 10 alebo s licenciou, ktorá je v cene. Rovnako to platí aj o skladových zásobách rôznych predajcov, ktorí budú môcť Win10, teda jeho produktové kľúče, poskytovať až do vyčerpania zásob.

Kedy končí podpora aktualizácií Windows 10?

Napriek tomu, že už sa čoskoro k Windows 10 online verzii nedostaneme, pár rokov ešte bude dostávať bezpečnostné aktualizácie. Podľa oficiálneho stanoviska na domovskej stránke tak “Windows 10 zostane podporovaný bezpečnostnými aktualizáciami, ktoré pomôžu chrániť PC pred vírusmi, spyvérom a iným malvérom až do 14. októbra 2025”.

Aj keď ide o prirodzený krok zo strany Microsoftu, pre mnohých používateľov sa končí etapa najobľúbenejšieho OS od Microsoftu. Trh tak ovládne Windows 11, ktorý bude už čoskoro jediným operačným systémom, ktorý vám Microsoft dovolí zakúpiť. 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 24.1.2023   |   Zobrazené: 744x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 1 7 5 f c  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia