Stiahnut.sk

Armored Warfare – online tanky tretíkrát

Pripadá vám, že World of Tanks a War Thunder už sú dostatočná konkurencia, vedľa ktorej nemá zmysel ďalšiu obdobnú hru vytvárať? Opačného názoru je distribútor MY.COM, ktorý najal veteránov RPG žánru, aby im vytvoril hru, ktorá sa vyššie spomenutým bombám podobá viac než nápadne. Má Armored Warfare šancu zaujať?

Moderné tanky – šanca odlíšiť sa alebo pasca?

Obsidian sa líši od oboch svojich hlavných konkurentov hlavne v tom, že prináša boje moderných tankov. Znie to ako dobrý nápad, ako oživenie? To len do tej doby, než sa zamyslíme nad tým, ako vlastne moderné tanky bojujú. Áno, sú stále určené k podobnému štýlu boja, avšak prostriedky sú menej "manuálne" a surové. Už to nie sú len desiatky ton ocele, ktorá vystrelí tam, kam pohnete joystickom. Dnes tank funguje značne inak, je plný technológií a mnoho vecí je zautomatizovaných.

Je jasné, že nepôjde o simulátor, to by vyžadovalo asi skúsenejších vývojárov (na poli simulátorov) a tiež by nemohlo ísť o masívne obľúbenú online hru, ktorú sa Obsidian snaží vyrobiť. Ak teda pôjde o rýdzo akčnú arkádu, ktorá schopnosti moderných tankov výrazne downgraduje, tak bude zasadenie do súčasnosti iba vizuálnym klamom, ktorý nemusia s vďakou kvitovať recenzenti ani hráči.

To, že pôjde o lepšiu hru, než World of Tanks (o čom veľmi nepochybujeme), ale nebude veľa znamenať, pretože potrebujete „niečo extra“, aby ste verného fanúšika onlinovky pretiahli k niečomu novému. Obzvlášť, keď je na scéne aj War Thunder, ktorý je z týchto troch hier v najlepšej pozícii - je od veľmi skúsených tvorcov simulátorov, exceluje v grafike aj hrateľnosti a je dostupný už teraz, pričom čoskoro bude v otvorenej bete a časom ponúkne aj spoločné bojisko, čo je prvok, kam sa neodvažuje vstúpiť ani World of Tanks/Warplanes/Warships.

Čo ponúkne ďalej?

Obsidian nám zatiaľ veľa informácií nedal. Hra beží na Cryengine, podľa toho aj pekne vyzerá, a ponúkne kooperatívnu PvE kampaň, ktorú prefrčíte so svojimi priateľmi. Zatiaľ teda "nič moc", ale nebudeme Obsidianu krivdiť - uvidíme, čo nám predvedie. Určite dáme Armored Warfare šancu, preto sme tiež požiadali o vstup do uzavretého betatestu, čo môžete urobiť tiež na stránke http://aw.my.com/.

Štúdio Obsidian, námezdní vývojári RPG najvyššej kvality

Obsidian je pohrobkom legendárneho štúdia Black Isle, ktorého najsilnejším kreatívnym mozgom je Chris Avellone, stojaci za Falloutom 2, Planescape Torment, Icewind Dale a ďalšími hrami, ktoré sú považované za legendy žánru. Obsidian je známy ako štúdio, ktoré rado pracuje pre ostatné firmy na zavedených značkách. Miesto Bioware tak stvorili pokračovanie Neverwinter Nights (2 a všetky datadisky) a Star Wars: Knights of the Old Republic (2), namiesto Bethesdy vytvorili "konečne verné pokračovanie Falloutu" New Vegas. Namiesto GPG vytvorili tretí diel Dungeon Siege a v poslednej dobe majú na konte RPG South Park, ktoré vytvorili pre Ubisoft. Obsidian zatiaľ vytvoril jedinú hru "pre seba", rozporuplne prijímaný, ale v mnohých prvkoch pokrokový Alpha Protocol. Potenciál štúdia by sa však mal naplno prejaviť v ideovom pokračovaní Avelloneho najväčšej hry, Planescape Torment, ktoré je financované cez Kickstarter a volá sa Pillars of Eternity.

Otázkou teda je, ako si poradí s rýdzo akčnou hrou, ktorá síce bude obsahovať prvky postupného vylepšovania "postáv" (tankov), ale rýdze RPG z nej nebude ani náhodou.

Konkurencia nespí

World of Tanks čoskoro do hry nasadí úplne prepracované modely tankov, ktoré budú mať mnohonásobne viac pixelov. Tempo zmien je však v tomto kráľovi žánru pomerne slabé. Už dlhšiu dobu je sľubované zakomponovanie fyziky HAVOC alebo prostá podpora viacjadrových procesorov.

War Thunder Ground Forces už dnes vyzerá fantasticky a má šancu pretiahnuť hráčov, ktorí sú nespokojní s World of Tanks, či už kvôli slabšej grafike, alebo príliš arkádovej hrateľnosti. WT predsa len ponúka vyššiu porciu realizmu, disponuje najmä pocitom, že naozaj riadite mnohotonové monštrum. Nesmieme tiež zabudnúť na to, že War Thunder má ambície spojiť letecké, pozemné aj námorné bojisko do jednej veľkej hry a že už dnes disponuje vzdušnými bojmi, ktoré nemajú na online poli konkurenciu a World of Warplanes valcujú vo všetkých smeroch.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 27.8.2014   |   Zobrazené: 8660x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a e 7 f f 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia