Stiahnut.sk

Módy pre GTA 5 na PC

Asi najvýraznejším prínosom PC verzie GTA 5 oproti tým konzolovým je otvorenosť platformy, ktorá umožňuje vznik módov. A treba povedať, že modderská komunita je pri sérii GTA extrémne aktívna a šikovná. Životnosť hry je tak vďaka šikovným vylepšeniam, úpravám a novému obsahu (hlavne modelom vozidiel) značne predĺžená - práve módy dokážu z nevzhľadného San Andreas urobiť hru, ktorú sa nebudete hanbiť hrať ani na svojom modernom hernom počítači.

GTA 5 sa ihneď po svojom vydaní na PC stala terčom modderov, ktorí veľmi skoro dekódovali informácie v hre, čo je prvý krok k tomu, aby bolo tieto informácie možné upravovať a využívať, čo je základ módovania. Táto schopnosť je vlastná programu OpenIV, ktorý GTA 5 podporuje od verzie 2.5.

OpenIV 2.5 sťahujte TU

Ďalej už malo všetko veľmi rýchly spád. Vznikali prvé trainery, ktoré pri spustení na pozadí hackovaly funkcie hry, čo znamenalo, že ste si mohli zapnúť napríklad nesmrteľnosť a podobné klasické hovadinky, ktoré spravidla dosiahnete aj pomocou cheatov. Pravdepodobne prvý trainer sa volá po svojom tvorcovi LinGonovi.

Trainer LinGon sťahujte TU

Od tej doby už ale ubehlo more času a trainery aj iné druhy módov nabrali na komplexnosti. Moddingu ale pristane aj systematickosť, ktorá sa začala v prípade GTA 5 realizovať s pomocou jedného centrálneho nástroja, Script hook V, ktorý umožňuje používanie pluginov vo formáte * .asi. A je to práve Skript Hook V, čo potrebujete, ak chcete drvivú väčšinu pluginov v súčasnosti používať. Ide vlastne o spojenie pluginov so samotnou hrou, čo je veľmi užitočné - ak sa totiž zmení spôsob, akým hra nakladá so skriptami (čo sa deje často v patchoch), nie je spravidla potrebné upravovať všetky módy, ale stačí upraviť práve Skript Hook V, aby tieto módy fungovali aj pod novou verziou.

Script Hook V sťahujte TU

A ďalej? V súčasnej dobe vznikajú hlavne ešte pluginy, ktoré menia funkčnosť hry, na nový obsah si musíme ešte počkať. Napriek tomu už pár módov musíme vyzdvihnúť. Vybrali sme si pre vás jeden trainer, jednu grafickú úpravu a jednu super funkciu.

Native trainer

Základný trainer, ktorý využíva skripty z hry. Tie vám však dáva plne k dispozícii, takže sa môžete teleportovať (napríklad aj do North Yankton, ktorý je inak okrem 2 pasáží v hre nedostupný) a využívať ďalšie funkcie, ktoré nahrádzajú cheaty a dovoľujú rôzne experimentovať.

Native Trainer sťahujte TU

Sharp Vibrant Realism 3

Jeden z najkrajších grafických módov výrazným spôsobom redukuje otravnú hmlu, ktorá halí obraz všetkých next-génových verzií GTA 5, pridáva na kontraste a zlepšuje farebné podanie a ostrosť obrazu.

Sharp Vibrant Realism 3

Default Radio Station

Nastavenie defaultného rádia v GTA 5 rozhodne chýba. Obzvlášť ak využívate vlastnú hudbu a nechcete sa po každom nasadnutí do auta otravovať s prelaďovaním. Tento mód vám umožní vybrať si defaultnú stanicu!

Default Radio Station sťahujte TU

Autor: Redakcia  |   Publikované: 26.5.2015   |   Zobrazené: 7352x

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 5 5 f f 8  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia