Stiahnut.sk

Najlepší antivírus roku 2017

Surfovanie na internete bez kvalitného a spoľahlivého antivírusu sa podobá zliezaniu vysokých skál bez istenia. Aby ste na pomyselné skaly liezli s čo najlepším istením, pozrite sa na výsledky dlhodobého testu najznámejších antivírusov. Testovanie a výslednú analýzu vykonávala známa spoločnosť AV-Comparatives a venovala sa druhej polovici roka 2017. Overte si, či používate naozaj dobrý antivírus. Ak nemáte žiadny, potom je to pre vás povinné čítanie.

Spôsob testovania antivírusov

Testovanie prebiehalo priemerne 23 dní počas každého mesiaca II. polroku 2017. Na začiatku dňa sa na testovacom PC vykonala aktualizácia antivírusov a ich databáz a následne došlo k samotnému testovaniu. Počas neho testeri navštívili desiatky nebezpečných stránok, pokúsili sa stiahnuť nebezpečný obsah a pod. Celkovo tak bolo vykonaných skoro 1800 pokusov nad každým z testovaných antivírusov. Ich zoznam nájdete v nasledujúcej tabuľke (zoradené podľa abecedy):

Seznam testovaných antivirů

Víťaz testu antivírusov

Pre správne vyhodnotenie testu sa musíme pozrieť na niekoľko dôležitých detailov. Niektoré antivírusy nechávajú výsledné rozhodnutie o blokovaní/povolení konkrétneho URL/stiahnutia súboru priamo na užívateľovi (označené ako User dependent). Záleží tak na tom, ako veľmi veľké skúsenosti so surfovaním a internetovou bezpečnosťou užívateľ má. Takéto správanie bolo ohodnotené polovičnou váhou záporných bodov, než aké dostalo ozajstné prepustenie škodlivého obsahu. Rovnako tak nesmieme zabúdať na tzv. Falošné poplachy (False positives). Ide o blokovanie stránok a súborov, ktoré nepredstavujú žiadne bezpečnostné riziko. Na výsledky sa tak môžete pozrieť ako v textovej podobe, tak v prehľadnom grafe s českými popismi.

Výsledky testu antivirů

Detailné výsledky testov

Výsledky testu v grafu

Interaktívne spracovanie výsledkov

Víťazom testu antivírusov sa tak podľa AV-Comparatives pre druhý polrok 2017 stal antivírus Panda Free Antivirus.

Originálnu verziu analýzy si môžete prezrieť priamo v PDF - Test Q2 2017 AV-Comparatives (anglicky).

Autor: Redakcia  |   Publikované: 8.1.2018   |   Zobrazené: 4333x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 9 7 f 0 a  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia