Stiahnut.sk

The Sims 5: Dátum vydania a všetky najdôležitejšie novinky

Je veľmi pravdepodobné, že The Sims 5 je na obzore. EA oficiálne pznámila svoju ďalšiu novú hru zo série pod zatiaľ pracovným názvom Project Rene, aby hráčov navnadila. Veď je to už celých 8 rokov, čo hráme zatiaľ poslednú The Sims 4 a chcelo by to už niečo nové zo sveta Simíkov. Na druhej strane je Sims 4 stále živá vďaka novým cheatom, CC packom alebo sex módom.

Až doposiaľ bolo štúdio Electronic Arts ohľadom The Sims 5 pomerne striedme na informácie, ale s oznámením Project Rene sú tu aj prvé náznaky o tom, kedy hra vyjde aj čo vôbec od novinky očakávať. 

Oficiálny dátum vydania The Sims 5

Prvým náznakom novej hry zo série The Sims bolo ohlásenie Projektu Rene. V ňom sme sa dozvedeli aj o niekoľkých zmenách v hre, no dátum vydania The Sims 5 zatiaľ nepoznáme. Čo vieme, je, že Project Rene je predbežným prístupom k hre (early access), takže je veľmi pravdepodobné, že už čoskoro bude môcť pár vybraných jedincov skúsiť, ako sa hre darí.

To je príjemný krok zo strany EA, ktorá chce do vývoja zapojiť aj feedback od samotných hráčov. V najbližších rokoch sa tak pravdepodobne dočkáme viacerých alfa a beta verzií. Výsledný produkt v podobe The Sims 5 (ak sa tak bude volať) môže byť ale ešte roky vzdialený. Pre tých nedočkavých je tu ale možnosť získať všetky novinky medzi prvými. EA hráčom odporúča registráciu na oficiálnej stránke hry, kde potom budú dostávať všetky novinky ako na dlani.

Doposiaľ všetky štyri predošlé hry The Sims vyšli od seba v rozpätí piatich rokov, čo sa s piatym pokračovaním rozhodne nestane. The Sims 3 a The Sims 4 boli obidve vydané v lete, takže sa môže stať, že The Sims 5 vyjde rovnako v týchto mesiacoch. Veľkí optimisti sa môžu nateraz upínať k roku 2024, keďže toto leto sa to s najväčšou pravdepodobnosťou nestihne. Nič ale nie je oficiálne a na informácie si budeme musieť počkať.

The Sims 5 zmeny v hrateľnosti a možnostiach úprav

Hrateľnosť dostane v The Sims 5 úplne nový rozmer. Prvotné informácie z Projektu Rene sľubujú zmeny v aplikovaní nábytku. Koberce či gauče, alebo menšie veci ako vankúše či ornamenty môžu byť umiestnené úplne ľubovoľne. Na šikmo, po strane, rovno, naklonené: všetko si môžete prispôsobiť podľa seba.

The Sims 5 gameplay

Dokonca aj jednotlivé kusy nábytku môžu byť prispôsobené viac, než len zmenou farby alebo vzorom. Vidieť to na príklade postele, kde je úplne zmenené čelo postele, prikrývka aj podnožka. Ďalšou zmenou z ukázanej demo verzie Project Rene je zdieľanie herného obsahu.

The Sims 5 duchovia

Radi trávite hodiny pri organizovaní a vylepšovaní jednotlivých kusov nábytka aj celých miestností? Celú vami navrhnutú kolekciu si budete môcť po novom uložiť a až potom zdieľať online pre ostatných hráčov.

To isté platí aj o obsahu zdieľanom komunitou, ktorý si budete môcť stiahnuť a užiť si ho vo vami vytvorenom svete. A máme aj niekoľko screenshotov priamo z vývoja The Sims 5, ktoré si postupne ukážeme.

The Sims 5 nové možnosti úprav interiéru

Keďže vieme, že pôjde o ďalší simulátor života a po toľkých rokoch, určite sa dočkáme aj novej, roku vydania odpovedajúcej grafiky. Na rad prídu činnosti ako hygiena, interakcia postáv, zamestnanie, staranie sa o potomstvo, spoločenský život či potreba sa nakŕmiť.

Bude The Sims 5 podporovať multiplayer?

Ani jeden z predošlých dielov série The Sims multiplayer nepodporoval. To sa však zmení s príchodom The Sims 5, kde budú mať hráči možnosť hrať online s inými hráčmi. Samozrejme, že k dispozícii bude aj sólo hra, ale multiplayer je opäť niečo, čo hru posunie na nový level.

The Sims 5 párty

A že by sa po toľkých rokoch patrilo. Je veľmi pravdepodobné, že v simulátore ako The Sims bude podporovaný aj cross-play, teda podpora online hry naprieč platformami. Či pôjde o klasickú kooperáciu alebo aj inú interakciu ukáže čas.

The Sims 5 - Platformy

Aktuálne o podporovaných platformách nemáme žiadne informácie. Vzhľadom na to, že hra Project Rene vyjde až za pár rokov, je možné predpokladať, že popri PC si ju budeme môcť zahrať aj na PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

Čeština v The Sims 5

Vzhľadom na to, že The Sims 2, 3 aj The Sims 4 disponovali českou lokalizáciou, môžeme predpokladať podporu češtiny aj v The Sims 5. A ak by z nejakého dôvodu neprišla oficiálne, určite sa jej chopia nejakí šikovní moderi. Veď série The Sims má u nás obrovskú hernú základňu.

The Sims 5 postavy

Potešil by opäť otvorený herný svet

Kedysi, v časoch The Sims 3, sme si mohli užívať otvorený a jednoliaty herný svet. The Sims 4 túto možnosť zobrala, a aj keď celkovú rozlohu hry rozšírila, rozdelila svet na niekoľko území.

Nevýhodou je, že hráči pri presune z jedného pozemku na druhý musia neustále pozerať na načítavaciu obrazovku, čo zaberie čas a po čase je to otravné. V The Sims 5 by tak nebolo na škodu, keby tvorcovia ponechali rozmanitosť sveta, ale bez rozkúskovania. Otvorený herný svet je to, čo hráči skutočne chcú.

The Sims 5 si žiada rozšíriť vzťahové možnosti

Je rok 2022 a do vydania plnohodnotného piateho dielu ešte nejaké tie roky ubehnú. Aj preto by bolo vhodné rozšíriť možnosti vzťahov Simíkov, ktoré sú v The Sims 4 jednoducho nedostačujúce. Aj keď v júli roku 2022 prišla aktualizácia na sexuálnu orientáciu postáv, stále je to málo.

The Sims 5 vzťahy

Vzťahy sú komplikované, chaotické, rôznorodé, otvorené, na diaľku, asexuálne, polyamorfné... Je toľko možností, ako sa priblížiť hráčom, tak prečo to nespraviť v najnovšom Sims 5? Randením začínajúc a samotným vzťahom a sexuálnou orientáciou končiac.

Návrat spomienok bude taktiež vítanou súčasťou The Sims 5

Pomocou spomienok dokážete priviesť Simíka k životu. V The Sims 2 sme mali výborný systém spomienok, ktorý sa zo štvrtého pokračovania vo výraznej miere vytratil. Vlastné osudy a pozadia každej postavy spolu s motiváciou sú to, čo by sme chceli vidieť aj v Project Rene, respektíve novej Sims hre, nech už sa bude volať akokoľvek.

Schody základom domu - dočkáme sa zmien?

Schodisko je v domoch dominantou, na ktorú by ani v The Sims nemali zabúdať. Čo tak zmeniť klasické schodisko a pridať si do domu točité schody? To je len malý detail, ktorý by mnohých hráčov zdvihol zo sedačiek. Len si predstavte tie možnosti, ako si nadizajnovať interiér s rôznymi schodiskami.

Znamenenia Simíkov sú pre mnohých želanou možnosťou

Pamätáte sa ešte na to, keď ste Simíkom mohli pri ich tvorení dať znamenie, a tým pádom aj približný dátum narodenia? Rak, Lev či Panna potom mali vplyv na osobnosti herných postáv, a nie vždy len pozitívny.

V prvých dvoch Sims hrách bola táto možnosť k dispozícii, ale postupne sa vytratila. Možno ju pridať do piateho pokračovania ako voliteľnú položku pri tvorbe postavy? To by sme si vedeli predstaviť a potešené by boli obidve strany.

Čo by sme si ešte priali vidieť v The Sims 5

Je mnoho vecí, na ktorých sa dá v The Sims 5 zapracovať. Jednou z nich je napríklad prepracovanejšie starnutie postáv, ako aj narodenie maličkých detí. Na druhé spomenuté síce existuje mód, ktorý je naprieč rokmi mimoriadne obľúbeným, ale bez neho sú hráči takpovediac stratení.

The Sims 5 hardvérové nároky

Aktuálne nevieme o hre The Sims 5 z hľadiska minimálnych ani odporúčaných požiadaviek nič. Akonáhle nám tvorcovia oznámia hardvérové nároky, radi sa s vami o tieto informácie podelíme.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.12.2022   |   Zobrazené: 1531x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 3 9 a 7 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia