Stiahnut.sk

Najlepšie internetové prekladače pre rok 2024

Preč sú tie časy, kedy sme boli s cudzími jazykmi odkázaní iba na fyzické slovníky. Internet priniesol úžasné možnosti, ako si preložiť text z a do stoviek jazykov vďaka online prekladačom. Asi nikoho neprekvapí, že ten najpoužívanejší je práve od Googlu, ale čo konkurencia? Aké možnosti ponúkajú ďalšie online translatory a dá sa na ne spoľahnúť?

Asi nebude prekvapením zhodnotenie, že alternatívy Google Prekladač často prekonajú svojimi možnosťami, kvalitou prekladu alebo intuitívnosťou. Niektoré z nich ponúkajú len čistý preklad slov alebo viet, iné zase prichádzajú aj s našepkávačom, synonymami k daným slovám, automatickou úpravou textu alebo rozpoznaním jazyka.

Najlepšie online prekladače v prehliadači

Angličtina, nemčina či slovenčina s češtinou sú samozrejmosťou, ale čo iné jazyky? V našom prehľadnom článku zistíte, ktoré online prekladače sú najlepšie, aké ponúkajú výhody aj prečo by ste mali zvoliť alternatívu. Nebude chýbať ani preklad celých dokumentov alebo hlasové zadávanie. Všetky prekladače v zozname ale majú čosi spoločné – sú mimoriadne rýchle. Tie najlepšie a najrýchlejšie online prekladače sme pre vás porovnali. Začíname.

Prekladač Google - Google Translate

Akým iným prekladačom začať, ak nie najdostupnejším a najpoužívanejším? Prekladač Google je stálicou na poli prekladačov pre jeho prístupnosť, kvalitu a pomerne vysokú kvalitu prekladov. Podporuje viac ako 100 jazykov, je k dispozícii online a funguje na báze strojového učenia modernej neurónovej siete. V praxi to znamená, že každým jedným prekladom od používateľov sa stáva lepším a preklady posúva na vyššiu úroveň.

Google Translator na stiahnutie pre Android a iPhone

Jeho nespornou výhodou je popri podpore známych aj menej vyhľadávaných jazykov bezpochyby aj rýchlosť prekladov. V priebehu pár sekúnd si dokáže poradiť aj s dlhým textom, ktorý navyše dáva zmysel a vyžaduje len malé úpravy pre bezchybnosť. Nenahradí síce ľudského prekladateľa, ale na každodenné fungovanie, napríklad v práci či do školy, poslúži fantasticky.

Podporované sú samozrejme aj slovenčina s češtinou, s ktorými prekladač od Googlu nemá najmenší problém. Jediné, čo je potrebné, je pripojenie k internetu. Keďže ide o nástroj od Googlu, disponuje výhodou, ktorá nie je u iných prekladačov samozrejmosťou. Po prihlásení sa k svojmu Google účtu si môžu používatelia preklady slov alebo celých viet či textov ukladať do archívu. Prepojením na svoj účet tak získajú prístup k uloženému obsahu na všetkých zariadeniach, kde sú prihlásení. A je úplne jedno, či je to počítač, mobil alebo tablet.

Verdikt: Rýchly, spoľahlivý a dostupný prekladač s podporou viac ako stovky jazykov, navyše v príjemnom používateľskom prostredí. Kvalita prekladov je pri najpoužívanejších jazykoch na veľmi vysokej úrovni. Samozrejmosťou je prepojenie cez Google účet a ukladanie prekladov slov či celých textov.

DeepL - PC, mobilná aj online verzia

Prekladač DeepL určite nie je tak známym, ako jeho konkurent od Googlu, ale zato ponúka jedny z najlepších prekladov na trhu vďaka umelej inteligencii. Nástroj od nemeckých vývojárov bol totiž jedným z prvých, ktorý používal na preklady neurónové siete. Od základov vznikol z predchádzajúceho projektu Linguee, ktorý dal základ vysokej kvalite prekladov.

Jednou z najväčších devíz DeepL je možnosť voliť alternatívne slová počas prekladu tak, aby preklad čo najlepšie sedel do kontextu. Podporovaných je "len" 26 jazykov, ktorých preklady sú ale skutočne jedny z najlepších a najintuitívnejších. Veľkou výhodou prekladača textového prekladača DeepL je automatická detekcia jazyka vloženého textu, ktorá výrazne uľahčí prácu používateľom.

Oproti Google prekladaču má výhodu aj v tom, že ponúka možnosť stiahnuť si aplikáciu do počítača. Rovnako tak disponuje aj mobilnou aplikáciou DeepL. Ďalšou skvelou funkciou oproti konkurencii je možnosť prekladač nahraté dokumenty vo formátoch pdf, docx a pptx. K dispozícii je v bezplatnej aj platenej verzii, ktorá pridá niekoľko funkcií a možností ako zvýšenie počtu preložených viet alebo neobmedzený preklad dokumentov.

Verdikt: Jeden z najlepších prekladačov na trhu s intuitívnym prekladom vďaka AI aj návrhom synonym priamo v texte. Umožňuje preklad dokumentov a ponúka online prekladač, ako aj PC a mobilnú verziu. Pre niektorých používateľov môže byť nevýhodou podpora "len" 26 jazykov, medzi ktorými ale nechýba slovenčina či čeština.

Bing Microsoft prekladač

Bing Translator je ďalším veľkým menom, pokiaľ ide o prekladače. Tento prekladač využíva nástroj od spoločnosti Microsoft. Jazyk, ktorý používatelia zadajú ako vstupný, je možné vybrať ručne, alebo ho Bing rozpozná automaticky.

Skvelou možnosťou je zadávanie textu pomocou hlasovej navigácie. Stačí k tomu len zapnutý mikrofón. Ide o veľmi pohodlnú možnosť, ktorá uľahčuje prácu a šetrí čas.

Preložený text si používatelia môžu prehrať mužským alebo ženským hlasom, vyhľadať ho na Bingu alebo ho dokonca zdieľať. Tento prekladač tak umožní preložiť text do 60 rôznych jazykov. Nechýba možnosť poskytnutia spätnej väzby vývojárom pre zlepšenie služieb tak, že je možné ohodnotiť preklad palcom nahor alebo nadol.

Pohodlným riešením je aj ponuka najpoužívanejších fráz z rôznych situácií. Používatelia tak získajú okamžité preklady z núdzových situácií, obedov, sociálne interakcie, cestovanie či kalendár. Všeobecný text zvláda hravo, horšie je to s technickým textom a odbornými výrazmi.

Verdikt: Spoľahlivý prekladač s našepkávačom najpoužívanejších fráz. Podporuje desiatky jazykov aj automatickú detekciu textu. Nechýba mu možnosť zadávať text pomocou hlasovej navigácie. Ideálny pre preklady bežného textu. Pokiaľ ide o odborné termíny a technický text, preklady sú miestami kostrbaté a nie najintuitívnejšie.

Online prekladač

Používatelia z Českej aj Slovenskej republiky iste ocenia prekladač s názvom jednoducho Online prekladač. Ide totiž o nástroj od českej jazykovej agentúry Langeo, ktorá si zakladá na kvalite profesionálnych prekladateľov.

Online prekladač je vo svojej podstate spojením Bing Microsoft prekladača, Google prekladača a IBM translatora. Používateľ si môže sám zvoliť, ktorému z prekladačov dá šancu, pričom nemusí navštíviť rôzne stránky, ale preklad vytvorí v rámci jedného online nástroja.

Vynikajúco poslúži pri tvorbe prekladov bežného textu, a rovnako ako prekladač od Microsoftu, má aj Online prekladač svoje neduhy. Miestami tak môžu nastať problémy s odbornejším textom. Tento šikovný online translator je rýchly, má príjemné grafické rozhranie, podporuje viac než 50 jazykov a umožňuje aj automatickú detekciu jazyka vloženého textu.

Verdikt: Pohodlný prekladač od českej spoločnosti Langeo. Podporovaných je množstvo jazykov, prekladač funguje na báze Google a Microsoft prekladačov a ponúka aj automatické rozpoznanie jazyka. Nevýhodou je horšia kvalita prekladu odborných textov.

Lingea

Unikátny projekt Lingea nemá za cieľ konkurovať najlepším prekladačom s obrovským množstvom podporovaných jazykov. Namiesto toho sa zameriava na jazyky európske s cieľom sprostredkovať používateľom nielen tradičný prekladač, ale aj najrôznejšie tutoriály, ako sa jazyk naučiť. K tomu využíva slovník, prekladač, frázy, korekcie textu aj podrobné vysvetlenia. Samozrejmosťou sú aj návrhy synonym alebo výslovnosť slov či daných fráz v danom jazyku.

Lingea sa oproti konkurencii sústredí aj na menšie európske, konkrétne slovanské jazyky. Podporovaných je skoro 40 jazykov s možnosťou automatického rozpoznania po vložení textu. Pre niektorých používateľov môže byť atraktívnou informáciou aj fakt, že ide o český projekt. Pracuje s najviac používanými frázami, ktoré prekladá perfektne a hodí sa tak na učenie začiatkov aj pri zložitejších hovorových skladbách. Vynikajúco si poradí aj s dlhým textom, kde už ale vyžaduje menšie úpravy.

Nevýhodou je pre niekoho neintuitívne rozhranie a väčšia prítomnosť reklám. V online prekladači sa to ale dá vyriešiť pridaním adblockera do webového prehliadača. Inak ale ide o kvalitný prekladač so zameraním na európske jazyky, ktorý je rýchly, dostupný zadarmo a ponúka širokú škálu funkcií a nástrojov, ako sa jazyk naučiť čo najlepšie a najrýchlejšie.

Verdikt: Ideálny nástroj na učenie európskych jazykov s množstvom skvelých nástrojov. Poradí si so slovami aj dlhým textom a disponuje obrovskou knižnicou fráz. Ide o český projekt, ktorého nevýhodou je horšie spracované prostredie. Nástroj je úplne zadarmo.

Translatedict

Translatedict umožňuje výber z viac ako 50 jazykov a disponuje aj automatickým rozpoznaním jazyka textu. Poradí si so samostatnými slovami aj vetami. Preklad sa zobrazí do niekoľkých sekúnd a používatelia majú dokonca možnosť vypočuť si jeho znenie pomocou tlačidla zvukového prehrávania. Preložený text je možné navyše stiahnuť ako audio súbor, čo iné prehliadače neponúkajú.

Poteší aj počítadlo znakov a slov, čo sa môže hodiť pri preklade textov určených na sociálne siete, ktoré majú často príspevky obmedzené práve na počet znakov alebo slov (Twitter). 

Okrem toho je tu priestor určený špeciálne pre funkcie hlasového prekladu a prevodu textu na reč. Tieto funkcie je možné využívať bez obmedzení a dokonca nechýba ani možnosť kontaktovať profesionálnych prekladateľov pomocou vyplnenia online formulára.

Verdikt: Spoľahlivý prekladač s podporou 50 jazykov. Okrem rozpoznania jazyka textu ponúka funkcie, ktoré konkurencii chýbajú: počítadlo slov a znakov, prevod textu do reči alebo možnosť stiahnuť zvukovú nahrávku preloženého textu. Nevýhodou je, že nemá graficky najkrajšie spracovaný web.

Ďalšie spoľahlivé alternatívy online prekladačovTranslate.comCollinsYandex Translate

 
Autor: Redakcia  |   Publikované: 11.2.2024   |   Zobrazené: 6497x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 5 2 a 9 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia