Stiahnut.sk

Programy na návrh interiéru zadarmo a v 3D

Bez počítačového softvéru sa v súčasnosti nezaobídeme ani pri plánovaní výbavy interiérov. Poskytuje totiž obrovskú mieru slobody, jednoduché úpravy a pomerne realistické stvárnenie, závislé len na kvalite dostupných modelov nábytku a doplnkov. Predstavujeme vám niekoľko programov, ktoré sú dostupné úplne zadarmo a slúžia na vytváranie modelov interiéru.

pCon.Planner

p.Con.Planner je ako prvý uvedený zámerne. Ide o veľmi užitočný nástroj, ktorý zadarmo ponúka profesionálne funkcie. Umožňuje takmer všetko, na čo si pomyslíte a je dostupný aj ako plugin do AutoCADu. Program je v zrozumiteľnej češtine a na internete existuje hromada návodov na jeho zvládnutie a vytvorenie interiéru presne podľa vášho priania.

Google SketchUp

Profesionálne 3D nástroje sú síce nevyhnutné, no sčasti limitujú predstavivosť dizajnéra. Práca s nimi je pomalá a hodia sa skôr na finálny návrh, než na kreatívnu tvorbu. Google SketchUp je ale iný a vďaka intuitívnemu ovládaniu poslúži aj ako nástroj na skicovanie. Okrem interiérov s Google SketchUp ľahko navrhnete aj celé budovy.

Furnish 3D

Program Furnish dokazuje, že keď 2 robia to isté, nie je to to isté – k modelovaniu interiérov totiž pristupuje úplne inak, než Sketch Up a trochu odlišne, než pCon.Planner. Sústredí sa hlavne na samotný nábytok, ktorý umožňuje upravovať do najmenších detailov. Hodí sa teda najmä pre podrobné návrhy interiérov, predovšetkým pri použití nábytku od BoConcept, ktorý je pri modelovaní používaný.

FloorPAD je komplexný program, ktorý si poradí s kreslením pôdorysu i profesionálnou 3D vizualizácií návrhu. Slúži nielen pre tvorbu precíznych plánov, ale tiež ho môžete využiť k tvorbe atraktívnych prezentácií. Do návrhov možno vkladať aj fotografie. Má veľmi intuitívne ovládanie a pracuje sa s ním nesmierne rýchlo.

Sweet Home 3D

Najlepšie nakoniec? Pre niektorých určite, hlavne pokiaľ si potrpíte na komplexné riešenie a svoj interiér si chcete aj vyrenderovať, aby bol náležite efektný. Sweet Home 3D vám dovolí vytvárať kvalitné rendery (obzvlášť s prídavným pluginom Advanced rendering).Do programu je tiež možné sťahovať nové modely z najrôznejších webových stránok a v mnohých formátoch.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.2.2013   |   Zobrazené: 325134x

Značky

Podobné články

Diskusia

Igor Paška
Igor Paška

Potrebujem software pre vlastné vizualizácie riešených kriminálnych prípadov pripravených na súdne konania pre prezentáciu preverených a reálne zistených skutočností. Máte niečo v ponuke? Alebo ste schopní po dodaní dokumentácie spracovať reálne 3D zobrazenia? Odpoveď by som prosil čím skôr. Ďakujem Igor Paška

10.04 20:18 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 8 d f 0 9  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia