Stiahnut.sk

Najlepšie výučbové programy pre deti

Počítačom sa už vaše deti pravdepodobne nevyhnú a pre svoje vlastné dobro by sa v ich používaní mali zdokonaliť čo najskôr. Prostredníctvom počítača sa totiž dajú ľahko a bezplatne naučiť aj ďalšie schopnosti a znalosti, ktoré sa môžu hodiť v každodennom živote, ohliadnuc od prerastania informačných technológií do každého odboru ľudskej činnosti a nutnosti sa tomuto trendu čo najviac prispôsobiť.

TuxPaint

Skicár vo Windows je pre deti úplné nevhodný. Na rozdiel od kusu papiera a pasteliek neumožňuje prebúdzať detskú kreativitu. Zato s TuxPaint je to úplne niečo iné. Kresliaci program, do ktorého sa dajú vkladať celé predpripravené objekty, nebrzdí detskú predstavivosť zbytočne zložitým ovládaním. Pritom stále rozvíja jemnú motoriku a dáva deťom cvik v práci s myšou, s ktorou budú pravdepodobne prichádzať do styku čím ďalej častejšie. Maľovanie s tučniakom je jednoducho zábava.

Tux Paint

All Ten Fingers

Kráľovskú disciplínu, písanie na stroji, využijete aj na dnešných klávesniciach. Namiesto zdĺhavého učenia na klapkajúcich mašinách ale môžete nechať svoje ratolesti, nech si písanie všetkými desiatimi precvičujú zábavne na počítači, kde majú okamžitú spätnú väzbu.

Program All Ten Fingers patrí k najlepším vo svojej kategórii, ale pre deti učiace sa už aspoň trochu po anglicky by sme odporučili aj vynikajúcu konkurenciu v podobe Rapid Typing Tutor, ktorá poskytuje plnohodnotné školenie úplne zdarma, zatiaľ čo ATF je iba, aj keď veľmi obsiahlou, demoverziou.

ATF - All Ten Fingers

Roxies Reading Fish

Angličtina pre najmenších má stále častejšie podobu nenáročných hier. Dôkazom je aj RoxiesReadingFish, v ktorej s mačkou Roxie hráte rôzne hry a nenásilnou formou sa pritom učíte anglické slovíčka a to vrátane výslovnosti. Deti si precvičia aj pozornosť a pamäť, ale hlavne sa budú skvelo baviť a zároveň sa aj niečo naučia. A tým niečím nie je nič iné než najdôležitejší jazyk dneška, angličtina.

Roxies reading fish

4321 Matematika

Pochopiť matematiku je pre mnoho detí veľký problém. V dobe, kedy sa začínajú učiť veľkú násobilku, zlomky a podobné zákernosti, často ešte ani nemajú plne zažité sčítanie a malú násobilku. Čiastočným riešením môže byť práve program 4321 matematika, ktorý je určený hlavne žiakom druhých a tretích tried. Tí si prostredníctvom tohto programu precvičia sčítanie, odčítanie a malú násobilku, takže potom môžu v škole bez problémov postupovať k náročnejším počtovým operáciám vďaka solídne vybudovaným základom. Možno tak svojim deťom ušetríte veľa trápenia v budúcnosti.

4321 Matematika

CrissCross 2

Stolové hry so slovami patria medzi evergreeny všetkých generácií. Či už ide o Scrabble, alebo práve CrissCross. Ten si môžete zahrať dokonca vo štvorici, alebo aj proti počítaču a vaše deti tiež. Ide pritom o hru, ktorá nielen pobaví, ale hlavne naučí – slovnú zásobu, cit k jazyku a obratnosť pri skladaní rôznorodých slov v snahe získať čo najviac bodov.

CrissCross 2

Chcete byť milionárom?

Celosvetový fenomén, pri ktorom môžu múdry a tak trochu šťastní ľudia vyhrať milióny, sa stal hitom aj v Českej republike. Aspoň nezáväzne si môžete pobyt v horúcom kresle vyskúšať aj vy. Prejdete ale rozstrelom, v ktorom budete mať veľa súperov a hlavne strašne málo času? Nezabudnite taktiež na to, že máte troch žolíkov a skúste sa vyškriabať až k méte 10 000 000 Kč. Nechajte so sebou súťažiť aj svoje ratolesti a cvičte tak ich pamäť aj všeobecný prehľad.

Chcete být Milionářem?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.7.2013   |   Zobrazené: 15187x

Značky

Podobné články

Diskusia

Vladimir
Vladimir

Zdravim. Prave sa marne snazim najst prislusne vyucbove aplikacie ale v Slovenskom jazyku! Existuju vobec nejake volne dostupne? Vsetko, aj to co tu propagujete je v Ceskom jazyku alebo v nejakom inom. Dakujem za akukolvek radu.

13.05 09:14 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 2 a f 1 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia