Stiahnut.sk

Najlepšie mapy pre Minecraft

Minecraft je vybavený celkom obstojným generátorom svetov, v ktorom si toho môžete pomerne veľa nastaviť. Pre prvých pár zahraní ide o úplne spoľahlivú záruku zábavnosti, ale po čase môže náhodne, hoci väčšinou logicky generované prostredie, trochu nudiť. No zábavnosť Minecraftu je ďalej predlžovaná a menená modermi a tvorcami máp, ktoré sa často odďaľujú od pôvodného survival konceptu, alebo ho obohacujú, napr. o nedostatok a obmedzené množstvo surovín.

Dalšie články o Minecrafte nájdete TU.

Máme pre vás rovno osem tipov na najrôznejšie druhy máp. Všetky nie sú pre každého, ale každý si v nich vyberie aspoň jednu, ktorá spĺňa jeho predstavy o Minecrafte. Aj v tom je kúzlo tejto jedinečnej hry, pretože ju každý môže hrať kvôli niečomu inému a napriek tomu ju milovať.

NEPREHLIADNITE: Najlepšie nové mapy, ktoré hráči milujú aj v roku 2022

Ako nainštalovať mapy?

Ako všetko, aj inštalácia máp je v Minecrafte veľmi jednoduchá. Stačí stiahnuť svet, rozbaliť ho a nakopírovať do zložky s uloženými hrami/svetmi. S užívateľským menom Jano by cesta vyzerala takto: „C:\Users\Jano\AppData\Roaming\.minecraft\saves“.

Zombie Apocalypse

Zombíci k Minecraftu neodmysliteľne patria, čo každý hráč zistí už pri prvom západe slnka, alebo po preskúmaní prvého podzemia. V Zombie Apocalypse ide ale len o zombíkov, ide totiž o adventure mapu, v ktorej sledujete akýsi príbeh a plníte úlohy, vrátane voliteľných vedľajších. Táto poctivo navrhnutá a príbehová mapa patrí k povinnostiam každého fanúšika Minecraftu.

Pozor, mapa sa nedá dohrať bez spoluhráča, pretože niektoré úlohy majú kooperatívny charakter.

Sťahujte Zombie Apocalypse

Herobrine's Mansion

V podobnom duchu ako Zombie Apocalypse sa nesie aj Herobrine's Mansion, čo je tiež dobrodružná mapa, tentokrát založená na fenoméne avatara s bielymi očami, o ktorom každý vie, že existuje, hoci Mojang sa snaží túto informáciu poprieť všetkými možnými, legálnymi i nelegálnymi prostriedkami.

Mapa je nadesignovaná pre viac hráčov, ale dá sa dohrať aj v singleplayeri.

Sťahujte Herobrines Mansion

Sky Block

Po dvoch adventure mapách tu máme aj klasický survival, aj keď v trochu netradičnom prevedení. Objavíte sa totiž na malom ostrove v prázdnom priestore s veľmi obmedzenými prostriedkami. Len na vašej šikovnosti je prežitie ba čo viac, aj prosperita, respektíve plnenie výziev, ktoré sú k mape navrhnuté. Tých je niekoľko desiatok a ich splnenie nebude vôbec ľahké, ale aspoň sakramentsky zábavné.

Sťahujte Sky Block

Zelda Adventure

Jedna z najlepších herných sérií všetkých čias prevedená do Minecraftu? Presne tak, hoci je táto mapa zatiaľ nedokončená, už dnes ponúka veľa unikátneho materiálu, či už ide o monštrá, zbrane, alebo iné predmety. Ide o klasickú adventure mapu, ktorú dohráte za pár hodín, v ktorých si užijete veľa intenzívnej zábavy.

Sťahujte Zelda Adventure

Underground 2

Druhá survival mapa v našom prehľade sa odohráva v podzemí, ktoré je starostlivo vymodelované vrátane mesta Tartaru a rôznych jaskýň, v ktorých nenájdete iba kopu monštier, ale aj priateľské NPC.

Sťahujte Underground 2

Arctic

A máme tu ďalší survival, tentoraz vo veľmi lákavom arktickom prevedení. Prebudíte sa na stroskotanej lodi a vašou úlohou je nielen prežiť, ale aj splniť veľa zábavných a ťažkých výziev, ako je výroba určitého predmetu, skrotenie psa alebo záchrana členov posádky.

Sťahujte Arctic

Assassin's Creep

A máme tu ďalší úplne odlišný štýl Minecraftu, tentoraz ide o parkour. Inšpiráciou bola aj známa assassínska séria, čo si všimnete hneď po prvých sekundách v hre. Inak ide ale o Minecraft aj so svojimi trochu kostrbatejšími pohybmi a ovládaním postavy - to znamená, že skákanie po strechách a šplhanie po stenách nebude tak jednoduché, ako to poznáme z Assassin's Creed. Navyše máte dopredu stanovené úlohy, ktorých riešenie sa samozrejme vždy nájde až na tých najhoršie prístupných miestach. Nejde tak len o zábavu, ale aj o test šikovnosti a psychickej odolnosti.

Sťahujte Assassins Creep

Dropper

Dropper je veľmi špecifická a nezaraditeľná mapa. Najlepšie ju opisuje asi názov "padáčik", ako opak ku skákačkám. Mapa sa skladá z niekoľkých levelov, v ktorých musíte len a len padať a pád prežiť. Aby sa vám to podarilo, musíte padať šikovne, tzn. vyhýbať sa prekážkam a dopadnúť do mäkkého. Jasný dôkaz, že možnosti Minecraftu sú naozaj neobmedzené.

Sťahujte Dropper

Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.5.2014   |   Zobrazené: 22156x

Značky

Podobné články

Diskusia

Hana Brajercikova
Hana Brajercikova

minecraft je skvela hra.je super mame ho na pocitaci . v minecrafte su y zvierata a strasidla.

16.01 18:00 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 3 7 b 4 a  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia