Stiahnut.sk

Najobľúbenejšie programy pre správu elektronickej pošty

Zatiaľ čo niektoré, skôr offline služby, sa presúvajú do webových prehliadačov, stále si mnoho užívateľov nedokáže predstaviť správu svojej elektronickej pošty, teda rýdzo internetovej služby, skrz tradičné programy fungujúce aj bez pripojenia k internetu. Dôvodov je mnoho, od jednoduchej správy viacerých účtov v jednotnom rozhraní, až po rozšírené funkcie, ktoré má kvalitný emailový klient oproti jednoduchému a nenáročnému webovému rozhraniu.

Mozilla Thunderbird

Tento open-source klient je dostupný v češtine a možno ho natlačiť neobmedzeným množstvom funkcií vďaka voliteľnej inštalácii doplnkov. Samozrejme si do neho môžete natiahnuť viac emailových účtov. Mozilla sa sústredí aj na kvalitné zabezpečenie. Po vzore internetového prehliadača Firefox je aj Thunderbird neustále vylepšovaný, aby šiel s dobou a prinášal všetko potrebné pre pohodlnú správu emailových účtov.

Windows Live Mail

Windows Live Mail je súčasťou Live služieb pre Windows, ale nemusíte sa báť, že by zvládal iba Live účty, ide o univerzálny nástroj podobne ako Outlook. Implementácia poštových účtov je extrémne jednoduchá a pri inštalácii balíku Windows Essentials, ktorého je Mail súčasťou, si nemusíte do PC vôbec natiahnuť ani ostatné programy a môžete si vybrať len Mail a oželieť tak napríklad Movie Maker alebo Writer.

Gmail Offline

Gmail Offline je doplnkom pre Google Chrome, ktorý sprístupňuje konverzácie z Gmailu aj pre offline použitie. Príklad použitia? Idete na cesty a máte so sebou notebook, ale už nie internet. Použijete Gmail Offline a po ceste odpoviete na všetko, čo potrebujete, a po pripojení na internet sa správy odošlú. V Gmail Offline si môžete poštu aj roztriediť, pridať štítky, hviezdičky a podobne a po pripojení k internetu sa vám všetko synchronizuje aj na plnohodnotný gmail. Samozrejme, použitie tohto doplnku sa značne neodporúča na cudzích a verejných počítačoch, pretože dáta sa ukladajú priamo na miestnom disku a ktokoľvek by sa k nim mohol dostať.

eM Client

Prevažne česká aplikácia eM Client je jedným z najšikovnejších klientov pre správu elektronickej pošty vôbec. Zvláda import z rôznych zdrojov, či už emailov, alebo kontaktov a okrem iného podporuje aj väčšinu protokolov pre instant messaging. Priamo z eM Client si tak pokecáte na ICQ, Facebooku aj GTalk. Nechýba ani prepracovaný kalendár (opäť synchronizovaný, napríklad z Google Kalendárom), prepojenie so Skypom, RSS Widget a jednoduché nastavenie pre triedenie emailov do správnych zložiek.

The Bat!

V bezplatnej Home verzii si síce budete musieť doinštalovať češtinu so slovníkom pre kontrolu pravopisu, ale to The Bat! nič na kvalite neuberá. Skrz plugin sa statočne pobije aj so spamom a nesklame vás, ak hľadáte komplexný a spoľahlivý email klient, ktorý nie je úplne nepodobný obľúbenému Outlooku.

Foxmail

Viete čínsky? My tiež nie, ale napriek tomu sa nám podarilo Foxmail nainštalovať. Trocha tej rozsypanej ryže sa dá vždy nejako obísť. Emailový klient z Ďalekého východu zvláda všetko, čo by ste si mohli priať. Obsahuje spamový filter, vytvárnie šablón pre emaily a v prehľadnom užívateľskom prostredí sa nestratíte. Teda potom, čo z adresára Foxmail - Languages ​​zmažete súbory s čínskym jazykom, čo je najjednoduchší spôsob, ako Foxmail dostať do angličtiny.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.3.2014   |   Zobrazené: 8596x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 c 9 c 2 7  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia