Stiahnut.sk

Návod: Ako inštalovať Windows 11 na PC, ktorý nespĺňa minimálne požiadavky?

Najnovší operačný systém Windows 11 je konečne k dispozícii a zadarmo. Ešte v skúšobnej verzii sa ale objavili správy o minimálnych požiadavkách, ktoré Windows 11 vyžaduje od PC. Hardvérové nároky sú najmä pre staršie počítače veľké, nakoľko si novinka od Microsoftu vyžaduje pomerne nové podporované procesory a čip TPM 2.0 (Trusted Platform Module).

Aj napriek tomu ale spoločnosť Microsoft ponúka oficiálny návod, ako si Windows 11 nainštalovať na zariadenia, ktoré tieto požiadavky nespĺňajú. Pred inštaláciou je ale dobré vedieť, že Microsoft nenesie žiadnu zodpovednosť za prípadné problémy s kompatibilitou. Zároveň Microsoft na oficiálnej stránke uvádza, že v takomto prípade do budúcna nemusia byť samozrejmosťou ani aktualizácie OS Windows 11.

Ak si aj napriek tomu chcete nainštalovať Windows 11 na vaše zariadenie, postup je pomerne jednoduchý. Celý návod si môžete pozrieť nižšie:

  1. Spustite editor registrov pomocou klávesovej skratky „Windows + R“
  2. Vyhľadajte v registroch adresu HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMSetupMoSetup
  3. Ďalej vytvorte hodnotu DWORD a nazvite ju AllowUpgradesWithUnsupportedTPMOrCPU
  4. Jej hodnotu nastavte na 1
  5. Je čas na reštart počítača

Po splnení všetkých krokov tak stačí ísť na oficiálnu stránku spoločnosti Microsoft a stiahnuť nástroj Media Creation Tool, ktorý nájdete pod „Vytvoření instalačního média pro Windows 11“. Pomocou neho si potom vytvoríte bootovacie DVD alebo flash disk (napríklad USB), kde bude Windows 11 počas inštalácie. Následne môžete aplikovať zmeny a začať s aktualizáciou vášho aktuálneho operačného systému na Windows 11.

Na výber máte dve možnosti: Buď si zachováte všetky vaše osobné dáta v PC, alebo zvolíte čistú inštaláciu a počítač pri nej vyčistíte od všetkého, čo sa nachádza na disku. Stále však treba myslieť na to, že Microsoft odporúča počkať na automatickú ponuku aktualizácie vášho Windows 10 na Windows 11 pomocou Asistenta Inštalácie.

Autor: Michal M.  |   Publikované: 10.10.2021   |   Zobrazené: 5355x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 5 5 2 9 8  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia