Stiahnut.sk

Overwatch – alebo ako by Blizzard vlastný Team Fortress 2 chcel

Vstup na pole free-to-play titulov Blizzardu náramne vyšiel. Ich MOBA Heroes of the Storm síce taký rozruch nenarobila, ale kartová hra Hearthstone zarába každý deň niekoľko miliónov, aj keď ju môžete hrať úplne zadarmo. Po kartičkách a stratégii je čas na trochu toho strieľania, nemyslíte? Nech si myslíte čokoľvek, v Blizzarde sa pre túto cestu rozhodli, vďaka čomu si už čoskoro budeme môcť zahrať Overwatch, FPS plnú zaujímavých hrdinov.

Overwatch zo všetkého najviac pripomína Team Fortress 2 po plastickej operácii doplnený o ešte väčšiu rozmanitosť charakterov, ktorá dáva spomenúť práve na MOBA hry. Nejde síce o RPG, ale každá postava má vlastné schopnosti a vlastné zbrane, pričom rozhodne nejde len o základné úlohy typu tank, sniper, DPS, healer, inžinier,…

Grafika sa drží novodobého Blizzard štýlu

Fanúšikov Blizzardu asi neprekvapí komiksová štylizácia. Všetko je pekne farebné a prehnané. Grafika, ktorá je pre diela od Blizzardu (až na výnimky) typická už od prvého Warcraftu, asi z povinnosti naštve veľa ľudí, ktorým ju znechutilo "WoWko" a hlavne Diablo 3. Pravdou ale je, že hra vyzerá naozaj dobre a veľmi prehľadne, čo je u zbesilej akcie na pomerne malých mapách, po ktorých sa preháňajú rôznymi supervychytávkami obdarení hrdinovia, rozhodne plus.

Kopec zábavných hrdinov

Hlavne na hrdinov a ich schopnosti sa vás Blizzard snaží s Overwatch nalákať. Vzhľadom na ich odlišnosti a vysoký počet (zatiaľ 18) sa mu to môže pomerne ľahko podariť. Každá postava je niečím špeciálna, či už je to teleportácia, liečenie ostatných, liečenie seba, veľká palebná sila, ochranný štít, stavanie stacionárnych veží, cool luk... Sada schopností veľmi pripomína MOBA hry - každá postava má nejakú zbraň so sekundárnym módom streľby, ďalej potom aj špeciálny pohyb a ďalšie špeciálne schopnosti a jednu "ultimátku". Takže nič, čo by vás asi prekvapilo, ale vynásobte si to počtom charakterov a obrovská variabilita je na svete, teda ak sa vývojárom podarí vybalansovať hru (o tom ale asi nikto nepochybuje).

Uzavretá a víkendová beta

Blizzard už hru verejnosti ukázal, napríklad na akcii Road to BlizzCon, ktorá zavítala aj do Čiech. Skutočné betatestovanie ale ešte nezačalo. Prvý hráči nenapojení na Blizzard by sa tak v kľude domova s hrou mali zoznámiť práve po tohtoročnom Blizzconu, ktorý sa koná šiesteho a siedmeho novembra, teda vlastne už za chvíľu.

Po ňom by mali prísť betavíkendy, kedy hru bude v obmedzenom čase a s obmedzeným obsahom môcť vyskúšať široká hráčska obec - síce stále pôjde o hráčov, ktorí sú na Battle.net zaregistrovaní a o betu už skôr prejavili záujem, ale množstvo pozvánok by malo byť pomerne vysoké. Paralelne s tým pobeží klasická uzavretá beta, kam dostane prístup oveľa menej hráčov, ktorých si Blizzard starostlivo vyberie. Pôjde samozrejme o hráčov, ktorí budú schopní a ochotní poskytnúť vývojárom feedback, ktorý je v tejto fáze vývoja najdôležitejší.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 18.11.2015   |   Zobrazené: 2217x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 2 6 a 1 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia