Stiahnut.sk

Najlepšie hudobné prehrávače pre mobily a tablety

Prehrávanie hudby je jednou z najčastejších aktivít, ktoré nútime svoje smartfóny vykonávať. Zvolený hudobný prehrávač má na zážitok z počúvania veľký vplyv – ergonómia ovládania dokáže divy a na dotykovom ovládaní stačí drobnosť a zo šikovného programu je nepoužiteľný šmejd.

Google Music

Najlepší prehrávač hudby pre Android (dostupný aj pre iOS). Dôvodov je viac – jeho základné použitie je zadarmo, pričom slovo „základné“ rozhodne nevystihuje jeho možnosti. Tie sú totiž nezvyčajne široké. V bezplatnej verzii totiž nájdete cloudový priestor pre 15 000 skladieb, ktoré si môžete nahrať na servery Googlu a následne si ich spúšťať odkiaľkoľvek skrz internetový stream. Naviac si tieto skladby môžete opätovne do mobilu stiahnuť a využívať Google Music ako offline prehrávač. A keď dôjde na samotné prehrávanie, Google Music vypadá skvele a ešte lepšie sa ovláda. Ako drvivá väčšina prehrávačov, aj Google Music zhlukuje hudbu podľa tagov, takže ak využívate vlastnú hudbu, pozor na to. Google Music ponúka dva druhy plateného obsahu –online hudbu si môžete klasicky kupovať alebo si môžete zaplatiť predplatné, vďaka ktorému si prehráte ľubovoľnú hudbu z celého obchodu Google Music.

WinAmp

Legendárny prehrávač WinAmp ponúka pohodlné prehrávanie (tiež podľa tagov) na vašom Android telefóne a tablete. Výhodou je jednoduchý interface ladený do tmavých farieb a známe meno, ktoré milujú priaznivci hudby po celom svete. Ak si chcete prehrávať len hudbu priamo z telefónu, je zbytočné inštalovať Google Music a úplne ideálne poslúži WinAmp.

Spotify

Spotify je priamou konkurenciou Google Music – obchod ponúkajúci platené služby ako aj tie zadarmo. Tie obsahujú napríklad rádiá podľa štýlov a interpretov, ale Spotify neodporúčame používať v bezplatnej verzii. Na rozdiel od PC verzie má síce použiteľný (ba priam podarený) interface, ale medzi skladby občas umiestni zvukovú reklamu, čo sa ale dá prežiť a za poskytnuté služby to rozhodne nie je až také negatívum. V platenej verzii funguje podobne dobre ako Google Music.

Music Folder Player Free

A čo tak vrátiť sa ku „klasike“? Nechýba vám niekedy prehrávač, ktorý by spustil hudbu v konkrétnej zložke bez ohľadu na tagovanie? Je to príjemný návrat k systému väčšiny počítačových prehrávačov a ak máte vo svojej hudobnej zbierke neporiadok, tak aj nutnosť. Vyhnete sa rozhádzaniu skladieb jedného interpreta (aj jedného albumu) do desiatich rôznych kútov, pretože niekto vyplnil tagy zle, prípadne ich nevyplnil vôbec. Zároveň je Music Folder Player Free veľmi vydareným prehrávačom, takže ak je vaša hudobná knižnica takáto, ďalej už hľadať nemusíte.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 25.4.2015   |   Zobrazené: 5413x

Značky

Podobné články

Diskusia

Marián Kavulič
Marián Kavulič

Kúpil som si prestigo multipad wize 3037 3G a nevie mi prehrať nahrané vídea a ine ako aké prehrávače tam nahrať?

18.07 08:41 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 8 2 d b 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia