Stiahnut.sk

Tipy a triky pre World of Tanks 1: Naučte sa bojovať

World of Tanks a vlastne celej sérii hier od Wargaming.net sa venujeme pomerne dosť často. Pripomeňme teraz len článok o dôležitých módoch s ktorými sa vám bude hrať o niečo lepšie. Teraz sa však vrátime späť, na úplný začiatok, a pokúsime sa vám ukázať základy, pri ktorých dodržiavaní vám hra prejde do krvi oveľa ľahšie a s menším počtom zbytočných úmrtí a chýb.

Využívajte úkryty a terén

Je to úplne jasné, ale túžba rozbehnúť sa priamo na nepriateľov a strieľať okolo seba je občas celkom silná. Ak si chcete zahrať a byť prospešní sebe i svojmu tímu, tak túto túžbu veľmi rýchlo zažeňte a pohybujte sa, pokiaľ je to možné, v úkryte. Uvedomte si, že keď vykuknete spoza prekážky, vy môžete strieľať ľubovoľne, ale váš nepriateľ z vás vidí iba kúsok, ktorý bude oveľa horšie zasahovať.

Ideálnym úkrytom sú domy, ktoré dobre ochránia aj pred nepriateľskou artilériou, ale aj veľké kamene a hustejšie porasty. Rovnako tak sa dá dobre využiť vyvýšené miesto. Ďalšou dôležitou technikou, ktorú by ste si mali čo najskôr osvojiť, je zaliezanie do krytu hneď po strele. Tankom chvíľu trvá, než prebijú, takže minimalizujte čas, kedy ste len neškodným terčom.

Medzi streľbou sa pohybujte

Streľba zo stacionárnej pozícia je výhodnejšie. Ľahšie sa mieri a vaša streľba bude mať menší rozptyl. Mnoho tankistov ale už doplatilo na to, že sa po streľbe znova nedali do pohybu a zostali stáť. Ako veľmi ľahký terč potom ste, to už si domyslíte ľahko sami. Aj keď si myslíte, že práve teraz na vás nikto nemieri, uvedomte si, že nepriateľ má artilériu, ktorú nepoteší nič toľko, ako nepohybujúci sa cieľ, ktorý zostrelí na polku mapy s úplnou ľahkosťou.

Snažte sa útočiť z boku a naučte sa proti tejto taktike brániť

Napádanie nepriateľský tankov z boku je dobrý nápad, ktorý vám zaistí nejedno víťazstvo. Ideálna je situácia, kedy máte aj presilu - to sa potom nepriateľský tank dostane do zovretia, z ktorého niet úniku. Podobnú taktiku však môžete použiť, aj keď je to jeden na jedného. Krúžte okolo nepriateľského tanku a "zamotajte mu hlavu".

Rovnako tak je dôležité naučiť sa brániť proti takýmto útokom. Keď je to jeden na jedného, môžete sa krúžením brániť tým, že začnete cúvať a necháte si nepriateľa v zornom uhle, kedy ani jeden nezíska kritickú výhodu.

Tracking sa vyplatí

Neviete, o čo ide? Jednoducho miesto do tela tanku strieľate do pásov a tank tak znehybníte. V mnohých prípadoch sa to oplatí, najmä keď viete, že by ste nedokázali tank sami zničiť. Znehybnený nepriateľ potom nepredstavuje žiadnu hrozbu a zničiť ho môže napríklad vaša artiléria.

V množstve je sila

Hoci v mnohotonovom monštre máme často pocit, že nás nič nemôže zastaviť, aj vo World of Tanks platí, že sila je hlavne v kvalitnej tímovej hre. Choďte na ruku artilérie a vylákajte nepriateľov z krytov, skrývajte sa za ťažkými tankami a podporujte ich z diaľky alebo dobre plňte akúkoľvek úlohu, ktorá vám v tíme prislúcha. Nesnažte sa to hrať na férovku, proste nepriateľom nedajte šancu.

Manuálne mierenie je lepšie, ale nie vždy

World of Tanks dovoľuje mieriť manuálne i automaticky. Zdá sa vám to čudné? Nie je. S automatickým mierením totiž strieľate vždy na prostriedok tanku a bez ohľadu na jeho pohyb. Neberie teda do úvahy tzv. nadsadenie strely, ktoré je vo väčšine prípadov úplne nutné. Automatické mierenie sa hodí len v momente, kedy máte príliš práce s ovládaním jazdy tanku a napríklad nevidíte dosť dobre na nepriateľský tank, ktorý sa navyše veľmi nehýbe.

Ako preraziť nepriateľský pancier

Vo World of Tanks sa pomerne dobre pracuje s pancierom, ktorý je realisticky spracovaný. Nezáleží tak iba na hrúbke a type, ale aj na uhle, pod ktorým do tanku strela narazí. Deväťdesiat stupňov znamená, že strela narazí na najmenšiu možnú hrúbku panciera. Keď ale narazí pod uhlom 45 stupňov, musí prejsť oveľa väčším množstvom panciera, než narobí skutočnú škodu.

Dávajte tiež pozor, kam mierite. Väčšina tankov má najsilnejší pancier vpredu a najslabší na guľometných vežiach a na vrchu tanku. Neplatí to však vždy, preto dobre preštudujte tank, s ktorým chcete hrať, a aj tanky, na ktoré najčastejšie narážate v boji.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 18.11.2013   |   Zobrazené: 11262x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 e 9 4 2 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia