Stiahnut.sk

World of Tanks Blitz prichádza, iPady traste sa

Po dlhom testovaní a čakaní miliónov fanúšikov prichádza práve dnes ten deň, od ktorého môžeme tanky riadiť kedykoľvek, kdekoľvek a (skoro) na čomkoľvek. Čo ale ponúka? Predsa nemôžeme hrať na tablete tú istú hru, ako na PC ... No, skoro môžeme, World of Tanks Blitz sa samozrejme od dospelého bračeka odlišuje, ale vôbec nie zásadne.

Na čom si zahráte?

Na hranie World of Tank Blitz vám postačí iOS7 na iPade 2 alebo vyššom, iPode Touch alebo iPhone 4S a vyšších. Android verzia sa chystá, ale tradične dostali mašinky od Applu trochu prednosť. My sme testovali hru okrem iného na iPhone 4S a hra sa dá ovládať aj hrať v pohode. Problémy? iPhone sa trochu viac zahrial a malinký displej nie je pre hranie tankových bitiek to pravé orechové. No nepochybujeme o tom, že kvalitný hráč bude mať aj na tomto telefóne rovnaké podmienky s ostatnými.

Ovládanie

WoT Blitz má veľmi dobre vyriešené ovládanie a HUD. Pravým palcom ovládate kameru a spolu s ňou aj delo tanku. Ľavá strana je vyhradená pre pohyb, kedy tank môžete vyslať ktorýmkoľvek smerom. K dispozícii sú aj ďalšie tlačidlá ako spúšťanie sniper režimu, streľba, liečenie a opravy + všetko ostatné, čo ako veliteľ tanku potrebujete mať po ruke (po prste).

Príjemnou možnosťou je úprava rozloženia ovládacích prvkov podľa svojich preferencií, čo ocenia hlavne skúsení hráči, ktorí vďaka tomu môžu maximalizovať svoju efektivitu pri ovládaní - práve to, ako kto rýchlo dokáže "prstom chodiť po displeji" bude totiž pre úspech v hre zásadné.

Lobby, tanky, tiery a všetko naokolo

Lobby ako by z oka vypadlo desktopovej verzii, takže sa v ňom veteráni nestratia. Máte tu opäť expy, goldy a kredity, za ktoré kupujete a vylepšujete tanky, ktoré tentoraz Wargaming.net rozdelil na 3 národy, 10 tierov a 4 skupiny podľa typu tanku. To je už poriadna variabilita a počet tankov sa tak blíži stovke - nepochybne budú pribúdať ďalšie.

Samotné tanky sú spracované pekne. Ich modely sú dostatočne detailné, ale nejaké tie ústupky z PC verzie samozrejme byť musia. Hra však rozhodne nie je škaredá, hoci deštrukciu niektorých objektov by asi mohla riešiť o niečo lepšie. Lampy sa ešte pekne porúčajú k zemi, ale napríklad krabice jednoducho zmiznú a zostane po nich len kôpka pilín.

Konkurencia?

Existuje. Fenomén World of Tanks sa o presun hry na tablety priamo ponúkal, takže dočasné medzery na trhu využili rôzne tímy na vytvorenie svojej vlastnej hry. Prvým skutočným konkurentom ale bude War Thunder, takisto ako na počítačoch. Ten sa po PC a Playstation 4 presunie ako "War Thunder mobile" aj na Android a iOS. Kedy to bude, nevieme, avšak hra bola oznámená už pred viac ako rokom, takže hádame, že do konca roka tu bude aplikácia pre obe platformy. Potom nastane to pravé peklo - War Thunder sa bude samozrejme od World of Tanks odlišovať. Vsadí opäť na realistickejší pocit zo simulácie vojnových strojov, najprv sa opäť pustí do oblakov (potom ale aj na zem a na vodu) a hlavne znovu ponúkne oveľa náročnejšiu a kvalitnejšiu grafickú stránku, ktorá by mohla byť výkonovo optimalizovaná (v ideálnom prípade) na nový superchip NVIDIA Tegra K1.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 23.9.2014   |   Zobrazené: 5627x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a b 0 2 e 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia