Stiahnut.sk

Nejlepšie aplikácie pre Váš tablet 2

Už pred pol rokom u nás vyšiel prvý diel špeciálu o aplikáciách pre moderné tablety s OS Android a pre iPady (čítajte TU). Dnes sa zameriame na snáď ešte populárnejšie a o to viac nenahraditeľné aplikácie, ktoré by na vašom tablete nemali chýbať.

Facebook

Klient pre najväčšiu sociálnu sieť na svete patrí väčšinou do základnej výbavy všetkých mobilov a tabletov, ale pre prípad, že ho váš výrobca neponúka, alebo že ste si ho zmazali, si ho môžete stiahnuť aj od nás, respektíve z Google Play a iTunes. Aplikácia vám dovolí sledovať statusy priateľov, alebo zverejňovať vlastné, vrátane vkladania fotiek. Rovnako tak môžete posielať ľuďom správy, sledovať obľúbené skupiny a samozrejme chatovať. Dokonca si cez mobilný Facebook zahráte aj hry.

Hlavné vlastnosti: kvalitný klient pre najväčšiu sociálnu sieť na svete, chatovanie aj upload fotografií

Avast

S Avastom sa nebudete musieť báť najrôznejších nebezpečenstiev, ktoré sa na mobilné telefóny a tablety s Androidom v posledných rokoch začínajú šíriť. Ide najmä o vírusy a adware, ktorým sú mobilné systémy doslova presýtené. Avast je spoľahlivým ochrancom pre počítače aj pre tablety, čo dokazujú aj testy od AV-Comparatives.

Hlavné vlastnosti: ochrana pred vírusmi aj adware, prehľadný interface, firewall na zariadeniach s ROOT

Shazam

Shazam je určený pre každého milovníka hudby. Umožňuje rozpoznanie názvu a interpreta skladby na základe "počúvania" jej časti. Ideálny program pre mobily tablety, u ktorých máte vždy k dispozícii aj mikrofón. Shazam ale dokáže ešte oveľa viac. Analýzu časti pesničky môže vykonať aj offline a až po pripojení si zistí, o čo vlastne išlo z internetovej databázy. Navyše umožňuje pesničky rovno kupovať cez iTunes, alebo si ich pustiť cez Youtube.

Hlavné vlastnosti: online aj offline analýza hudobných častí a rozpoznanie názvu/autora, možnosť zakúpenia hudby na iTunes

Chrome

Chrome nie je najlepším prehliadačom pre mobilné zariadenia. Toto miesto drží pravdepodobne Dolphin, ale Chrome má niečo, prečo ho bude stále využívať viac a viac užívateľov, dokonalé prepojenie služieb. Stačí jeden účet, jedno heslo, a máte svoj ​​Cloud, svoj ​​online kancelársky balík, kvalitný email, alebo napríklad zdieľanie záložiek a otvorených okien medzi zariadeniami. A to platí aj pre mobilný Chrome, ktorý tak ťaží hlavne zo svojho stolného bračeka, hoci sám u niektorých užívateľov stráca body kvôli nestabilite.

Hlavné vlastnosti: prepojenie so stolným Chrome, rýchle a plynulé prehliadanie internetu, vysoká miera kompatibility

IM+

Tiež vás štve, že niektorí vaši priatelia používajú Google Talk, iní zase jedine chat na Facebooku a ďalší idú postarom na ICQ? Tak s IM + už vám to môže byť úplne ukradnuté, pretože ide o univerzálny klient pre instant messengery. Všetci vaši priatelia pohromade, jedno prihlásenie, jeden interface. Podľa nás ide o absolútne neodmysliteľnú aplikáciu pre tablety, ktoré využívate aj na komunikáciu. Okrem už spomínaných služieb v sebe integruje ešte mnoho ďalších vrátane Twitteru a Windows Live Messengera.

Hlavné vlastnosti: podpora všetkých obľúbených "táračov" v jednom klientovi

Instagram

Odhliadnime teraz, že Instagram je vhodný najmä na maskovanie nedokonalosti mobilných fotoaparátov a fotografických schopností ich užívateľov. Ide totiž hlavne o nástroj populárny, na ktorom sa aj najobyčanejšia fotka môže dostať k stovkám a tisícom ľudí. Stačí použiť zaujímavý filter, vďaka ktorému fotka vyzerá ako vyfotená cez závoj. Instagram sa snaží, aj svojím štvorcovým tvarom fotiek, napodobňovať polaroidové fotografie, ktoré sú slávne samozrejme hlavne tým, že vyvolanie prebiehalo priamo vo foťáku a výsledná fotka vyzerala ako ... z Instagramu.

Hlavné vlastnosti: fotografická sociálna sieť, automatické filtre na fotografie

Mapy.cz

Celý svet má Google Maps, ale Česká republika má (v mnohých ohľadoch) lepšie mapy.cz. Nie je to tak dávno, kedy bol uvoľnený plný offline variant týchto máp od spoločnosti Seznam.cz. Stále ich môžete využívať aj ako online mapy, ale celý balík podrobných máp českého územia má znesiteľných 400 MB. Mapy.cz obsahujú turistické a cyklomapy, vrstevnice aj turistické značky. Plánovanie je umožnené pre cesty na bicykli, autom aj pešo a integrované je aj vyhľadávanie cez katalóg Firmy.cz. Najlepšie mapy do vášho mobilu? Rozhodne.

Hlavní vlastnosti: offline prehliadanie najpodrobnejších máp ČR, široká online funkcionalita

Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.11.2013   |   Zobrazené: 5343x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 7 0 1 a 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia