Stiahnut.sk

WhatsApp na PC? Bez inštalácie a zadarmo

Messenger WhatsApp je medzi užívateľmi podobne populárny ako napríklad Facebook Messenger alebo ďalšie komunikátory. U mnohých potom dokonca kompletne preberá klasické funkcie mobilných telefónov - posielanie SMS a volanie. Všetko začalo u mobilnej aplikácie, ktorá následne dostala aj svoju PC verziu. Ak však nemôžete na PC nič inštalovať, využite návodu na online verziu WhatsApp a smelo si s priateľmi píšte odkiaľkoľvek.

Ako saprihlásiť do WhatsApp Web

Prihlásenie k prehliadačovému WhatsApp Web vykonáte len a len skrz mobilnú aplikáciu. Logicky teda musíte najprv nainštalovať WhatsApp Messenger aplikáciu pre váš mobilný telefón a prihlásiť svoje číslo (WhatsApp je viazaný ku konkrétnemu mobilnému číslu, nie účtu - aj preto nemožno obnoviť/zmeniť heslo, pretože žiadne neexistuje).

 WhatsApp Web prohlížečová aplikace

Akonáhle máte funkčnú aplikáciu v telefóne a overené mobilné číslo, prejdite na PC na stránku WhatsApp pre Web. V pravom hornom rohu sa objaví QR kód, ktorý je potrebné oskenovať telefónom - otvorte WhatsApp, kliknite na Menu (tri bodky v pravom dolnom rohu) a ďalej na WhatsApp Web a kliknúť na pridať zariadenia/symbol +. Následne už stačí len namieriť fotoaparát na QR kód na monitore a počkať na spárovanie.

WhatsApp mobilní Skenování kódu WhatsApp Web Propojení WhatsApp web

Behom chvíle sa dostanete na prehliadačovú verziu WhatsApp, v ktorej budete mať prístup ako ku svojim kontaktom, tak aj správam, ktoré máte v telefóne a môžete pokračovať v komunikácii. Len počítajte s tým, že volanie z browser verzie WhatsApp nie je možné.

WhatsApp Web konverzace

Upozornenie: nezabúdajte sa z prehliadačových verzií odhlasovať. Ak zabudnete, môžete využiť tento návod pre odhlásenie všetkých otvorených WhatsApp relácií.

Bonus – kde sa vzal názov WhatsApp

Názov WhatsApp je odvodený od anglického hovorového Whats Up? ("Ako je?" "Čo sa deje?"). Pri vyslovení totiž oboje znie totožne ("vocap", prípadne "vacap"). App je skratkou anglického slova Application - aplikácia. Fanúšikovia populárnej parodickej série Scary Movie potom veľmi dobre poznajú legendárnu scénu s konferenčným hovorom. Práve v nej bolo totiž oslovenie "Whats Up?" hneď niekoľkokrát použité. 

Vyskúšajte aj plnohodnotnú PC verziu aplikácie WhatsApp.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 14.8.2018   |   Zobrazené: 12276x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 1 f 8 9 d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia