Stiahnut.sk

Ako spustiť Chrome rozšírenia na Android mobilných telefónoch

Používanie web browsera sa pre mnohých dnes už nezaobíde bez rozšírení v prehliadači. Drvivá väčšina prehliadačov na PC tieto rozšírenia podporuje, ale na smartfónoch je to už celkom iný príbeh. Aj keď sa na prvý pohľad môže zdať, že na mobile rozšírenia v mať nebudete, existuje niekoľko prehliadačov, ktoré ich podporujú.​

Pravdepodobne patríte medzi skupinu používateľov, ktorá má vo svojom mobilnom zariadení nainštalovaný jeden z najobľúbenejších prehliadačov – napríklad Chrome, Firefox, Opera alebo Microsoft Edge. Na týchto a im podobne rozšíreným browseroch si rozšírenia neužijete.

Existujú ale iné alternatívy postavené na Chromiu, kde je možné rozšírenia využiť. Z nich ale len dve priamo podporujú aj inštaláciu priamo z Chrome webového obchodu – prehliadače Kiwi a Yandex. Prvý menovaný má v tomto ohľade výrazný náskok, pretože podporuje prakticky akékoľvek Chrome rozšírenie, na ktoré si spomeniete. S prehliadačom Yandex sa musíte uspokojiť s obmedzeným počtom podporovaných rozšírení, ako sú Evernote, Pocket alebo LastPass.

Ako nainštalovať Chrome rozšírenia do Android zariadenia cez Yandex

  1. Otvorte aplikáciu Yandex a potom klepnite na ikonu troch čiarok v pravom dolnom rohu domovskej obrazovky.
  2. Klepnite na ikonu Nastavenia.
  3. Vyberte položku Katalóg rozšírení.
  4. Zvoľte Inštalovať na rozšírenie, ktoré chcete nainštalovať. Tým sa dostanete na stránku internetového obchodu Chrome.
  5. Vyberte položku Pridať do prehliadača Chrome v pravom hornom rohu stránky, vo vyskakovacom okne klepnite na položku PRIDAŤ ROZŠÍRENIE a počkajte, kým sa rozšírenie stiahne a nainštaluje.
  6. Ak chcete nájsť nastavenia rozšírenia, klepnite na ikonu troch riadkov a potom na ikonu Rozšírenia.

Ako nainštalovať Chrome rozšírenia do mobilu s Androidom cez Kiwi

  1. Otvorte prehliadač Kiwi a do adresného riadka zadajte chrome.google.com/webstore.
  2. Vyhľadajte rozšírenie, ktoré chcete nainštalovať.
  3. Vyberte položku Pridať do prehliadača Chrome v pravom hornom rohu stránky, vo vyskakovacom okne klepnite na OK a počkajte, kým sa rozšírenie stiahne a nainštaluje.
  4. Ak chcete nájsť nastavenia rozšírenia, klepnite na ikonu troch bodiek v pravom hornom rohu obrazovky a potom vyberte položku Rozšírenia.

Tak vidíte, ide to. Len treba zvoliť možno iný mobilný prehliadač, než na aký ste zvyknutí. Po častejšom používaní sa ale budete cítiť ako doma a navyše si budete môcť užívať výhody Chrome rozšírení na Androide.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.5.2023   |   Zobrazené: 988x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c c 6 2 7 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia