Stiahnut.sk

Ako nahrať hudbu a obrázky do iPhonu

Dnes pre vás máme jednoduchý návod, krok za krokom, podľa ktorého jednoducho a rýchlo nahráte hudbu, ako aj obrázky, do svojho iPhonu (rovnaký postup funguje aj v prípade iPadu a iPodu).

Inštalácia iTunes a pripojenie iPhonu

Ako úplne prvé musíte urobiť dve veci. Nainštalovať najnovšie iTunes, sťahujte TU, a pripojiť iPhone k počítaču.  Nemusíte sa nikde registrovať, ale ak tak urobíte, môžete využívať ďalšie služby spojené s iTunes Store, ako je dohľadávanie obrázkov albumov.

 1. Nainštalujte iTunes
 2. Nainštalujte iTunes
 3. Spusťte iTunes
 4. Svoj iPhone pripojte pomocou USB kábla k počítaču

Vloženie hudby a synchronizácia

V ďalšom kroku musíte do iTunes vložiť hudbu. To urobíte kliknutím v hlavnej ponuke na Súbor a výber "Pridať priečinok do knižnice“.

 1. Kliknite na voľbu Súbor
 2. Zvoľte „Pridať zložku do knižnice“
 3. Vyberte zložku s hudbou, ktorú chcete nahrať do iPhonu a potvrďte

Teraz začne iTunes intenzívne pracovať. Viac si o tvorbe kvalitnej knižnice ale odporúčame prečítať v našom predchádzajúcom článku (TU). Až bude vaša hudobná knižnica v iTunes vo vyhovujúcom stave, môžete sa pustiť do synchronizácie pesničiek s iPhonom.

 1. V ľavom stĺpci nájdite svoj iPhone a kliknite na neho
 2. Tu sa vám otvorí možnosť synchronizácie - vybrať si môžete, či chcete nahrať všetku hudbu, alebo že chcete vybrať konkrétnych interpretov, albumy, skladby
 3. Kliknite na „Sync“ vpravo dole
 4. Počas synchronizácie iPhone neodpájajte

Ak chcete po synchronizácii odpojiť iPhone od počítača, najprv kliknite na tlačidlo Odpojiť (Eject), ktoré je vedľa názvu vášho iPhonu v pravom bočnom stĺpci.

Nahrání fotek do iPhonu

Nechcete-li zůstat jen u hudby, ale máte spadeno i na fotky, nebo videa, bude postup velmi podobný. Po připojení iPhonu k PC a otevření iTunes se opět přes název vašeho iPhonu v pravém postranním sloupci dostanete do možností synchronizace. Tentokrát však zvolíte v mene Photos (obrázky, fotky)

 1. Vyberte Obrázky
 2. Klikněte na Synchronizovat fotky z:
 3. Zadejte požadovanou složku s obrázky
 4. Klikněte na „Sync“

Velmi podobné je to i s videosoubory, které ale nejprve musíte převést do formátu, který je iTunes a iPhonem podporován. K tomu slouží například velmi šikovný open-source program HandBrake, který si můžete stáhnout ZDE.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.8.2014   |   Zobrazené: 60491x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 8 c e 9 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia