Stiahnut.sk

Kde nájsť axolotla v Minecrafte a ako ho využiť v boji?

Chcete vedieť, čo je axolotl v Minecrafte, kde sa spawnuje aj ako si ho skrotiť? Ako v reálnom svete, tak aj v tom hernom ide o rozkošné obojživelníky žijúce primárne v dvoch mexických jazerách, z ktorých jedno už prakticky neexistuje. Zároveň sú ale mimoriadne vzácnym a kriticky ohrozeným druhom, a tak je príjemné si axolotla zadovážiť aspoň vo svete kociek a potešiť sa z jeho roztomilosti.

Rovnako ako v skutočnosti, aj herné podoby axolotla majú pestré sfarbenie najrôznejších farieb od ružovej, cez zelenú, hnedú až o modrú. Vo svete Minecraftu ich môžeme nájsť v Lush Caves bióme a to od updatu Minecraft 1.18 a aby ste svojho axolotla získali, stačí si so sebou vziať iba vedierko, do ktorého ho naberiete a odnesiete. Aj napriek svojej rozkošnosti sú ale v hre útočným druhom, ktorý sa dá využiť napríklad v boji proti morským mobom tak, že jednoducho obsah vedierka vypustíte do boja.

Kde a ako nájsť axolotla v Minecrafte

Ako sme už spomínali vyššie, malé axolotle je možné nájsť v Lush Cave bióme. Do Lush Cave sa dostanete pomocou vyhľadania stromu akácie (Accacia tree), kde sa pustíte do kopania ku koreňom, až pokým nenatrafíte na jednu z jaskýň (cave). Okrem ružovej, modrej, oranžovej a hnedej farby môžete nájsť aj modrofialového axolotla, ktorý je zo všetkých najvzácnejší a je radosť ho mať u seba.

Ako si skrotiť a ochočiť axolotla

Roztomilé axolotle sú aj efektívnym nástrojom v boji proti morským mobom. Aby ste si pripravili svoju vlastnú armádu týchto obojživelníkov, budete potrebovať vlastné vedierko. Pomocou neho si nájdeného axolotla naberiete a prenesiete kamkoľvek chcete. Môžete si ich napríklad vypustiť pri svojej základni a vytvoriť vlastnú farmu s axolotlami, alebo ich povoláte do boja v mori. 

Využitie axolotlov v boji

Ak už máte pár obojživelníkov vo vedierkach, pravdepodobne chcete zistiť, čo všetko dokážu. Vypustite ich tak do vody a zistíte, že začnú decimovať všetko, čo sa v ich okolí pohne. Samotné axolotle sú divoké, preto ich musíte po vypustení prinútiť, aby vás nasledovali.

Dosiahnete to tak, že v rukách budete držať rybu a je úplne jedno, v ktorej ruke. V samotnom súboji potom axolotle nie sú zvlášť efektívne, pokiaľ máte len pár exemplárov. Ak ich ale do vody vypustíte dostatok, zamestnajú nepriateľov na dlhší čas a vy tak môžete prejsť oblasťou, alebo protivníkov ľahšie zabiť.

Asi najzaujímavejšou je ich schopnosť hrať mŕtvych. Nepriateľské moby ich tak nebudú napádať a rozkošné stvorenia získajú čas na regeneráciu. Ďalším bonusom k tejto schopnosti je fakt, že ak zabijete nepriateľa, ktorý uviedol axolotla do stavu, kedy hrá mŕtveho, na krátku chvíľu získate zvýšenú regeneráciu.

Ako chovať axolotle

O svojich miláčikov sa môžete aj starať a to tak, že ich budete kŕmiť rybami. 20 minút od kŕmenia sa z malého axolotla stane dospelý, pričom zostávajúci čas sa skráti o 10 % vždy, keď mláďa naberiete do vedra.

Ako získať modrého axolotla

Pri chovaní axolotlov je malá šanca, že si vytvoríte jeho modrý variant. Je dobré vedieť, že mláďa má vždy jednu z dvoch farieb svojich rodičov. Šanca na získanie modrého axolotla je totiž mimoriadne nízka, a to 1 ku 1200. Takže sa zostáva len modliť, alebo...

Ak ale neplánujete chovom stráviť večnosť, môžete využiť cheat v Minecraft konzole, aby ste si modrého jedinca vytvorili. Ak hráte Java edíciu, napíšte do konzoly ‘/summon axolotl ~ ~ ~ {Variant:4}’ a ak máte spustenú Bedrock edíciu, do konzoly napíšte ‘/summon axolotl ~ ~ ~ minecraft:entity_born’.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 25.5.2022   |   Zobrazené: 1715x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 3 0 e 9 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia