Stiahnut.sk

Komunikačné programy pre mobilné telefóny a tablety

V minulých dieloch nášho špeciálu o bezplatnej komunikácii sme sa zamerali na programy pre osobné počítače a tiež na webové aplikácie, ktoré fungujú v internetových prehliadačoch a nemusíte si tak ani nič sťahovať, aby ste si "pokecali". Dnes sa pozrieme na aplikácie, ktoré sú určené pre mobilné telefóny, tablety, teda zariadenia na komunikáciu priamo stvorené. Aj na nich totiž bezplatná komunikácia letí, pretože často ponúka dokonca aj viac možností, než bežné SMSky, MMSky, alebo hovory.

Skype

Nechcete zbytočne utrácať za telefonovanie? Nemusíte. Stačí vám wi-fi pripojenie alebo neobmedzený dátový tarif a skypovať môžete aj z mobilu a tabletu. Aplikácia je samozrejme zadarmo a ponúka mnoho funkcií spoločných s verziou pre PC. Takže si môžete písať, telefonovať, videotelefonovať, alebo napríklad posielať videosprávy.

Facebook Messenger

Koľko kontaktov máte na Skype a koľko z nich sa tam pravidelne pripája? Pravdepodobne ich nie je mnoho. Ako je na tom ale váš účet na Facebooku? Prekypuje všetkými známymi i neznámymi ľuďmi, alebo v ňom máte len partičku najlepších priateľov a najbližších príbuzných? Aplikácia Facebook Messenger vám s nimi dovoľuje komunikovať bez toho, aby ste sa prihlasovali do plnohodnotnej FB aplikácie. S FB messengerom môžete organizovať skupinové hovory, posielať zvukové správy, fotky i smajlíky, takže vám nebude chýbať žiadny nástroj pre kvalitnú komunikáciu s vašimi priateľmi.

ICQ

ICQ si asi nemá zmysel zdĺhavo predstavovať. V mobilnom prevedení má všetko, čo by mať malo, teda nielen textovú komunikáciu, ale aj posielanie obrázkov a fotiek či videohovory. Navyše združuje rôzne ďalšie služby ako je chat na Facebooku a Google+ alebo Twitter, takže máte všetko pekne pohromade v jednej aplikácii.

Google Hangouts

Možno poznáte chatovaciu službu Google+ a Gmailu, ktorá sa predtým volala Google Talk, alebo skrátene Gtalk - dnes ju nahradili práve Hangouts, ktoré toho vedia menej, zato žerú viac pamäte. Ako to tak býva, nový program nie je ideálny, ale stále ide o dobrý spôsob, ako komunikovať so svojimi Google kontaktmi.

Nimbuzz Messenger

Nimbuzz už je tu s nami veľa rokov a preslávil sa najmä tým, že išlo o klienta, ktorý združoval najrôznejšie komunikačné služby od Yahoo, cez ICQ, až po Facebook. To isté robí dodnes a treba podotknúť, že veľmi kvalitne. Zvláda dokonca aj videohovory a je úplne multiplatformový, takže nech ste na PC, iPhone alebo napríklad staručkom telefóne so Symbianom, môžete ho využívať.

WhatsApp

WhatsApp je pomerne unikátna multiplatformná aplikácia, ktorá sa sústredí na čo najjednoduchšiu textovú, hlasovú aj multimediálnu komunikáciu. Jej čaro spočíva aj v tom, že prehľadá vaše kontakty a podľa nájdených čísel dokáže rozpoznať užívateľa WhatsApp. S nimi si potom posielate správy cez túto aplikáciu zadarmo, respektíve v cene vášho internetového pripojenia. Správy navyše môžete obohatiť obrázkami aj videom, čo je tiež jeden z dôvodov, prečo má WhatsApp vyše 300 miliónov registrovaných užívateľov a denne ním prejde vyše 300 miliónov zdieľaných fotiek.

IM+

Tento chat medzi ostatnými nikdy nezapadne, pretože ide o ultimátny program, ktorý združuje snáď všetky známe i neznáme komunikačné platformy. Z jednej aplikácie tak môžete komunikovať so všetkými vašimi priateľmi bez ohľadu na to, či používajú ICQ, Gtalk, Skype, alebo chatujú cez Facebook. Navyše je táto aplikácia dostupná aj pre Windows 8, takže si pokecáte aj zo svojho PC/tabletu s týmto systémom.

TeamSpeak

Program TeamSpeak je doma na počítačoch, kde vždy slúžil hlavne hráčom multiplayerových a online hier, ktorí chcú/potrebujú pri hraní prirodzene komunikovať. Vo verzii 3 sa však Team Speak stal aj veľmi použiteľným nástrojom pre bežnú komunikáciu, najmä vďaka vylepšenej kvalite prenosu hlasu. Dnes je dostupný aj na mobilné platformy, kde vám ponúka väčšinu desktopových funkcií.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 3.2.2014   |   Zobrazené: 8798x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 3 f 8 b 4  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia