Stiahnut.sk

FIFA 23: Ako vystreliť po zemi? Long Driven Shot zvládnete s naším návodom

Hardcore hráči aj veteráni si v novej FIFA 23 mohli okamžite všimnúť rad zmien oproti predošlým ročníkom. A zďaleka nejde len o pridanie technológie HyperMotion2, dvoch celých ženských futbalových líg alebo zmeny v chémii hráčov v online módoch. Hra má okrem nich aj mnoho mechanických zmien a vylepšení, ktoré sa dotkli aj zaužívaných kombinácií tlačidiel pre jednotlivé skill shoty. Tento osud postihol aj Low Driven Shot – strelu po zemi, ktorá je stále možná, ale jej prevedenie je úplne odlišné.

Low Driven Shot je, ako sme už napísali, prudká strela po zemi, ktorá bola v rámci predošlých ročníkov viac či menej účinná, záviselo na aktuálnej verzii hry FIFA. Klasika, ktorá umožňuje hráčom zakončovať z bezprostrednej blízkosti brankára, prekvapiť ho a zvýšiť šance na skórovanie. Brankár sa v prípade takejto strely musí zosunúť na zem, čo je časovo náročnejšie a vsietiť gól jednoduchšie. V hre FIFA 23 to ale tak úplne neplatí.

Ako vystreliť po zemi vo FIFA 23?

Prevedenie prízemnej strely musí byť veľmi presné, aj keď je jej vykonanie jednoduchšie. Hráči, ktorí už hrali predošlé verzie futbalového simulátora FIFA, sa tak budú musieť naučiť nový spôsob streľby po zemi. Pôvodné ovládanie L1+R1+O sa presunulo na Power Shot, a strela po zemi má novú mechaniku. Paradoxne nejde o žiadnu kombináciu tlačidiel, ale len o prosté vystrelenie, ktoré je predvolene na ovládačoch nastavené na guličku (O).

Princípom prevedenia Low Driven strely je úroveň sily, ktorú do nej vložíme. Ak sme v blízkosti brankára v pokutovom území, sila strely by sa mala pohybovať v rozmedzí 20-30 %. A to je všetko. Zároveň s tým ale musíme upozorniť, že strela po zemi si najnovšie vyžaduje oveľa viac skillu, takže je možné, že strávite nemálo času na tréningovom ihrisku a v zápasoch sa to aj tak naučíte až časom.

Všetko totiž závisí od tej správnej rýchlosti strely, ako aj od úrovne skillu samotného futbalistu, s ktorým kopete. Útočník by mal mať dostatočnú úroveň na to, aby tento typ strely mohol predviesť. Zároveň sa uistite, že s hráčom bežíte dostatočne rýchlo, inak sa s najväčšou pravdepodobnosťou stane, že vyšlete k brankárovi pomalú strelu, s ktorou nebude mať žiadny problém.

Odporúčame preto voliť tento spôsob strely v momente, keď dostanete prihrávku do behu a brankára prekvapíte strelou z prvej, prípadne sa budete na bránu súpera rútiť osamote a máte dostatok času a priestoru na rozbeh.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 6.10.2022   |   Zobrazené: 1317x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 0 6 1 c 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia