Stiahnut.sk

Tipy a triky pre World of Tanks 2: Hraj svoju rolu

V dnešnom článku sa pozrieme na to, ako hrať za jednotlivé druhy tankov. Návod nie je vhodný len pre úplných začiatočníkov, pretože aj veteráni často pri hraní robia hlúpe chyby, ktorých si ani nie sú vedomí. Článok nadväzuje na predchádzajúci diel, v ktorom sme rozobrali úplné základy hry a taktiky a ktorý si môžete prečítať TU.

Skautovanie

Hrať za skautov vo World of Tanks je mnohokrát krátka a nevďačná úloha. Niekedy za to môže naozaj nevďačnosť tímu, niekedy aj chyby, ktoré veľa skautov robí a opakuje. Teraz sa pozrieme na základné taktiky, základné vybavenie a tiež nejaké všeobecné tipy pre všetkých skautov.

Rush

Ide o základnú taktiku skautov, vďaka ktorej je možné vidieť veľa tankov a získať medaile. Aj bleskový nálet na nepriateľskú základňu sa ale musí vedieť, ak nechcete okamžite zomrieť. Nikdy nejazdite priamo, ale vždy bokom. Budete oveľa horšie zasiahnuteľný a to hlavne v momente, kedy sa potrebujete otočiť. Ak idete priamo, do tohto bodu sa dostanete hlboko v území, ktoré ovládajú vaši nepriatelia, zatiaľ čo pri jazde bokom nemáte problém, pretože kým sa musíte otočiť, prejdete z dosahu.

Ďalšie tipy:

 • Zvolili ste si rush, nikdy nezastavujte, alebo vás nepriateľské tanky rozporcujú.
 • Nejazdite úplne rovno, občas stlačte aj A a D, aby ste sťažili zameriavanie vášho tanku.
 • Neobťažujte sa strieľaním po nepriateľoch.
 • Nemeňte prudko smer – spomalilo by vás to a nepriateľská artiléria by vás rozdrvila.
 • Dávajte pozor na cestu, nech nenarazíte na prekážku, čo by znamenalo rýchle zničenie.

Pozorovanie

Ide o presný opak pre rush. Ak chcete byť pozorovateľ, vyberte si vyvýšené miesto alebo krovie, z ktorého máte výhľad na hlavné ťahy. Ako pozorovateľ musíte byť trpezliví, skrytý a nesmie vám byť ľúto, že si príliš nezastrieľate a že nezískate ani medailu za skautovanie. Prínos pre tím ale máte enormný a to sa počíta.

Spotter

Spotter sa zakráda z úkrytov a spottuje nepriateľské tanky, aby ihneď zase utiekol za prekážku. Takto odhalený tank už si potom (snáď) podá artiléria. Hodiť sa vám bude kamufláž a binokuláre.

Aký tank a vybavenie?

Hoci existuje zažité presvedčenie, že ľahký tank = skaut, nie je to tak. Nie každý ľahký tank je skaut a nie každý skaut je ľahký tank. Medzi strednými tankami je veľa rýchlych typov, ktoré bez problémov zvládnu rush aj všetky ostatné taktiky. Z Tank Destroyerov sú potom skvelí pozorovatelia vďaka ich vysokej hodnote stealth.

Skautujte podľa potreby

Aj keď idete do bitky s tým, že budete skautovať, vždy sa rozhodnite až podľa situácie na bojisku. Skautov môže byť veľa alebo máte málo artilérie, takže vaše skautovanie nemusí viesť k ničomu. Aj keď máte len ľahký tank, môžete ho využiť aj inak, napríklad ako ochranu základne a artilérie.

SPG (artiléria)

Najmocnejšími nástrojmi ničenia sú vo World of Tanks bezpochyby SPG, arty, artilérie. Tieto mocné tanky dostrelia cez celú mapu (skoro) a vďaka špeciálnemu miereniu je pre nich veľmi jednoduché zasiahnuť stojace alebo predvídateľne a pomaly sa pohybujúce cieľ.

Artiléria je však úplne závislá na ostatných členoch tímu a to z dvoch dôvodov - potrebuje odhaľovať pozície a pohyb nepriateľov, ktorí by inak zostali skrytí a tiež sa na blízko sama dosť dobre neochráni.

Vybavenie

Ako nutnú súčasť vybavenia považujte 100% vycvičenú posádku, inak budete krajne neefektívny - už tak trvá nabitie a mierenie dosť dlho aj s profíkmi na svojom mieste. Hodiť sa vám bude aj kamufláž, aby ste zostali skrytí. Ešte dôležitejšie je Artillery Shell Rammer a GunLaying Drive. Neskôr pripojte aj Air Ventilator.

Ako bojovať

Bojovanie s artilériou je pre trpezlivých a inteligentných hráčov. Základom je dobre strieľať. Čo to znamená?

 • Strieľajte na najlepšie stojace ciele.
 • Strieľajte až v momente, kedy je váš zameriavač najmenší, strela teda bude najpresnejšia.
 • Využívajte splash damage – keď je nepriateľ skrytý za prekážkou, skúste trafiť čo najbližšie miesto.

Tiež by ste mali dodržiavať niektoré zásady, ktoré vás ochránia pred nepriateľmi, teda v ideálnom prípade:

 • Schovávajte sa ďaleko za frontom.
 • Pri hroziacom nebezpečenstve okamžite vezmite nohy na ramená.
 • Využívajte skaly, kriaky alebo budovy ako svoj úkryt.
Autor: Redakcia  |   Publikované: 24.3.2014   |   Zobrazené: 8455x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 6 3 e 6 f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia