Stiahnut.sk

Čítačky elektronických kníh pre PC, mobil a tablet

Elektronické knihy už nie sú v pozadí záujmu ani u náruživých knihomoľov a môže za to rastúca kvalita a veľkosť displejov mobilných telefónov a tabletov, ale aj veľmi populárne špecializované čítačky s e-ink displejmi. My sa dnes zameriame na tú trochu menej komfortnú časť elektronického čítania, teda práve na tablety, mobily a osobné počítače. S trochou rešpektu na špecifickosť daných platforiem si na nich totiž môžete užiť čítanie viac-menej bez kompromisov.

Programy pre PC

Čítanie ekníh na PC je ľahké. Stačí vám k nemu väčšinou obyčajný Adobe Reader alebo napríklad špecializovaná čítačka na formát ePub. Avšak to nie je úplne ono. Keď už sa do čítania kníh na PC dáte, môžete využiť oveľa šikovnejšie programy, ktoré zvládnu podstatne viac.

Calibre

Pre čítanie na PC, pokiaľ teda nie ste oddanými zákazníkmi Amazonu, existuje asi len jeden nástroj, o ktorom má zmysel uvažovať. Calibre zvláda prevody snáď všetkých mysliteľných formátov, synchronizáciu naprieč zariadeniami, správu elektronických kníh a samozrejme aj samotné čítanie. Calibre ale dokáže ešte viac, napr. eknihy editovať alebo sťahovať články z internetu a konvertovať ich do ekníh. Proste Calibre je synonymom pre čítačku ebookov na PC. Calibre pravidelne využívajú viac ako 3 milióny užívateľov a každý mesiac si ho nainštaluje ďalší pol milión.

Kindle

Amazon a jeho Kindle sú známe predovšetkým pre čítačku s e-ink displejom, ale tento obchodný gigant nezanedbáva ani užívateľov, ktorí chcú čítať na PC. Program okrem samotného čítania kníh z vašej knižnice zvláda aj synchronizáciu postupu čítania naprieč zariadeniami. To sa hodí, pretože Amazon nie nesprávne očakáva, že väčšina užívateľov PC programu má aj niektoré ďalšie zariadenia, či už priamo čítačku Kindle, alebo napríklad aplikáciu pre čítanie na tablete.

Aplikácie pre tablety a smartphony

Doba malých displejov na mobiloch rýchlo končí a do toho sa svojho boomu dočkali aj tablety s uhlopriečkami nad 7 palcov, takže nie je divu, že stále častejšie čítame aj na týchto prenosných zariadeniach. Ich nevýhodou oproti čítačkám s e-ink displejom je práve typ zobrazovača, kedy e-ink oveľa lepšie zvláda priame slnečné svetlo a menej unavuje oči. Naproti tomu sa tablet/mobil môže pochváliť podsvietením (možnosť čítania bez lampičky i v noci), univerzálnosťou (hry, filmy, internet, volania,...) a tiež tým, že ho ťaháme všade so sebou automaticky, čo sa špecializovanej čítačke stať nemusí (záťaž navyše).

Kindle

Opäť budeme nosiť drevo do lesa - kto s Kindlom má skúsenosti, vie, čo od neho môže čakať. Bez výnimky to spĺňa aj aplikácia pre mobily a tablety, ktorá sa týmto názvom pýši. Ak ste závislí na ekosystéme od Amazonu, čo u nás nie je tak úplne bežné (kvôli knižkám v angličtine...), určite siahnite po Kindle. V ostatných prípadoch možno zistíte, že iné aplikácie vám toho môžu ponúknuť viac.

Aldiko

Vynikajúcou čítačkou a zároveň šikovným správcom elektronických kníh na mobilných zariadeniach je Aldiko. Zvláda čítanie, nákup a správu ebookov a to vo formátoch EPB, PDF aj tie pod Adobe DRM. Samozrejmosťou je možnosť prispôsobiť si font knižky, pokračovanie na poslednej dočítanej stránke, vyhľadávanie, nočný režim a ďalšiu kopu funkcií, ktorú dosť možno ani nikdy nevyužijete. Ale sú tam a to sa počíta. Čítanie je komfortné vďaka jednoduchému ovládaniu a aplikácia je zadarmo (platená verzia pridáva pár šikovných funkcií, ale nič extra zásadné).

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.5.2015   |   Zobrazené: 14718x

Značky

Podobné články

Diskusia

Frantisek Hock
Frantisek Hock

Potreboval by som program pre pc na citanie digitalnych knih a citanie v microfoft word vo windowse 10 ale neviem najst nazov daneho programu.Poradite mi. Dakujem

28.12 12:58 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 2 e 1 d f  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia