Stiahnut.sk

Counter-Strike 2 s vylepšeným anti-cheat systémom? Za pár mesiacov možno realita

S príchodom nového Counter-Striku 2 sa okrem obrovských zmien v hrateľnosti chystá aj vylepšenie ochrany proti cheaterom. V súboroch z pripravovanej hry, ktorá vyjde už toto leto, boli objavené náznaky nového Anti-Cheat systému od Valve.

Uzavreté beta testovanie CS2 už začalo a niekoľko šťastlivcov tak hru nielen hrá, ale podáva aj užitočný feedback pre Valve, ktoré môže zmeny zapracovať pred oficiálnym vydaním. Counter-Strike 2 je postavený na Source 2 engine, vďaka čomu môžu byť zapracované zmeny zbraní, skinov, smoke granátov, máp aj VAC systému proti cheaterom.

Dostane Counter-Strike 2 nový VAC systém?

V súboroch priamo z hry CS2 sa našli indikácie, že patentovaný anti-cheat softvér od Valve by mohol prejsť výraznými zmenami. Táto ochrana je využívná napríklad v hrách Counter-Strike: Global Offensive, Team Fortress alebo starších Call of Duty tituloch, no s príchodom CS2 by mala dostať poriadny upgrade. 

V kóde Counter-Strike 2 sú súbory pomenované ako VAC Live a tento systém funguje počas hry ako oznámenie na obrazovke každého hráča v dvoch bodoch. Ten prvý oboznámi všetkých na mape o tom, že bol detegovaný cheater (Cheater Detected), druhá správa potom informuje, že zápas bol zrušený na základe VAC Live (This match has been cancelled by VAC Live). Informácie priniesol používateľ Aquaismissing, ktorý sa okrem vývojárskej činnosti venuje aj dianiu okolo CS2.

Podobný systém zrušenia zápasu po tom, ako anti-cheat ochrana odhalí cheatera, už dávno má aj konkurenčná FPS hra Valorant od spoločnosti Riot Games. Riot Vanguard rovnako dokáže vyhodnotiť v zápase cheatera v reálnom čase a podniknúť kroky, aby sa ostatným hráčom neuberalo na hernom zážitku.

Counter-Strike nutne potrebuje nový anti-cheat systém

Keďže je ale Counter-Strike 2 stále v testovacom režime, tvrdenia o VAC Live sú tak stále nepotvrdené, aj keď veľmi pravdepodobne správne. Navyše, vylepšenie ochrany proti cheaterom je v Counter-Striku nutnosťou, pretože aj po rokoch sa nájde množstvo hráčov, ktorým podvádzanie nie je cudzie. A to dokonca ani medzi profesionálmi, či už v CS:GO, alebo v ďalšej hre od Valve – Dota 2.

Zostáva teda dúfať, že VAC Live bude realitou a herný zážitok sa zlepší. Do oficiálneho vydania si môžete prečítať, na čo všetko sa tešiť s príchodom Counter-Striku 2. Hráči ho budú môcť získať ako bezplatnú aktualizáciu v hre Counter-Strike: Global Offensive s tým, že všetky skiny v knižnici im budú prevedené.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 2.4.2023   |   Zobrazené: 827x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 6 9 e 4 d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia