Stiahnut.sk

Fortnite valcuje PUBG – 5 dôvodov prečo

Dve hry, dva nezmieriteľné tábory. Rovnako ako sa má rada Bratislava s Košicami, majitelia PS4 s majiteľmi Xbox One, tak aj medzi najväčšími zástupcami aktuálne najlukratívnejšieho herného žánru Battle Royale panuje silná nevraživosť. PUBG, čiže Playerunknown's Battlegrounds ako bývalá jednotka žánru smutne hľadí na chrbát Fortnitu, ktorý v súčasnosti okupuje prvú priečku. A tu je hneď päť dôvodov, prečo je na špici po práve.

1) Fortnite si zahráte zadarmo

Áno, je to tak, peniaze sú vždy na prvom mieste. Kým PUBG si od čias svojho uvedenia (vo veľmi divoko hrateľnej podobe) stále drží Steam cenu na 29,99 €, Fortnite je jednoducho zadarmo. Hru si proste stiahnete a idete zabíjať nepriateľov. (Ak premýšľate o tom, že keď je PUBG platené, odfiltrujú sa malé deti a kazihráči, musím vás žiaľ sklamať. Dúfal som v to isté, ale bohužiaľ to tak vôbec nie je. V niektorých krajinách sú navyše stále populárne herne, ktoré prinášajú občasných hráčov a neskutočný rev v rámci voice komunikácie.)

Vzhled Fortnite Battle Royale

2) Fortnite má stabilný framerate (FPS)

Videli ste niekedy PUBG na stredných detailoch pri FHD a v 200 FPS (frames per second - snímky za sekundu)? Ja bohužiaľ nikdy a to mám MSI GeForce GTX 1070. Fortnite pritom s 200 FPS problém nemá, a navyše netrpí tak brutálnymi FPS dropmi (náhly prepad počtu snímok za sekundu), čo navodzuje ešte plynulejší dojem z hry. PUBG nemá problém spadnúť pokojne o tretinu FPS, a to vás v súbojoch a vypätých situáciách bude výrazne mrzieť.

3) Fortnite ponúka (cross) multiplatformné hranie

PUBG si zahráte na PC, Xbox One a mobilnom telefóne so systémom Android/iOS. Mobilná verzia je pochopiteľne značne orezaná a do úvahy nepripadá ani cross hranie (hru proti sebe hrajú ako hráči na konzolách, tak aj na počítači) medzi konzolami a PC. Fortnite nájdete nielen na PC a Macu, ale aj na mobilných telefónoch a konzolách (PS4, Xbox One a Switch) a môžete si zahrať s kamarátmi bez ohľadu na to, z akého zariadenia hrajú.

PUBG na PS4: Zatiaľ nejde o oficiálnu informáciu, ale aj majitelia PS4 sa predsa len dočkajú vydania PUBG na svojej obľúbenej značke konzol. Unikli totiž informácie o hodnotení obsahu hry na PS4 juhokórejskou hernou komisiou, resp. PUBG bolo zaradené do tabuľky, ktorá bude pridelené hodnotenie obsahovať. Termín ani oficiálne potvrdenie však stále nemáme.

4) Fortnite nie je zabugovaný a nepadá

Hoci PUBG ušlo veľký kus cesty od náhodne vybuchujúcich vozidiel, podivných kolízií s neviditeľnými prekážkami a mnohým ďalším, ešte stále obsahuje pomerne veľký rad bugov, ktoré hru výrazne ovplyvňujú. Spomeniem len levitujúce zbrane, ktoré vám prezradia, že tadiaľ cca pred sekundou alebo dvoma prešiel hráč. A rovnako tak by som chcel vidieť niekoho, komu sa počas jedného večera u PUBG nezasekne vyhľadávanie v lobby, prípadne hra komplet nespadne. U Fortnitu ste od tohto všetkého ušetrení. A vaše nervy vám poďakujú.

5) Fortnite hrá viac hráčov

Piaty a posledný dôvod nemá tak veľkú váhu ako všetky predchádzajúce. Aj keď Fortnite na počet hráčov vedie (kde sú tie časy, keď som písal o tom, že PUBG na Steame láme rekordy) a svoj náskok neustále zvyšuje, nejde o nič zásadné. PUBG má stále desiatky miliónov hráčov a na hru tak nikdy nečakáte dlhšie ako 10 sekúnd (ak sa vám niečo nebugne). Ale raz sa môže stať, že si jednoducho počkáte (napríklad vtedy, keď sa v PUBG pokúsia vytvoriť nejaký zmysluplný matchmaking).

Vzhled PUBG

***

Ak teraz vidíte červene a už otvárate mailového klienta, aby ste do redakcie napísali naštvaný email, tak sa vás pokúsim upokojiť. V PUBG mám nahraných pár sto hodín a opustiť ho neplánujem. Ale predsa len by som bol radšej, keby mi hra neustále nepadala, mala slušný matchmaking a nevyžadovala všetok výkon môjho veľmi slušného herného PC. 

 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.10.2018   |   Zobrazené: 3866x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 6 a 8 f a  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia