Stiahnut.sk

Komunikácia v internetovom prehliadači

V minulom diely nášho špeciálu sme sa sústredili na komunikačné programy, ktoré si inštalujete priamo do svojho počítača (na prečítanie TU). Dnes sa však zameriame na trochu modernejšie spôsoby komunikácie, ktorá sa čím ďalej viac odohráva v internetových prehliadačoch bez potreby inštalácie akýchkoľvek špeciálnych programov

Web ICQ

O ICQ už sme sa rozhovorili aj minule. Webové rozhranie sa hodí všade tam, kde chcete mať svoje ICQ kontakty po ruke, ale nechce sa vám inštalovať klient. Kamkoľvek prídete, tam svoje ICQ môžete mať, vrátane pripojenia na ďalšie sociálne služby ako je Twitter, Youtube, alebo Facebook. Webové rozhranie je v súčasnej podobe plne použiteľné a nejde o náladovú príťaž, hoci komfortu plnej verzie nedosahuje. Nájdete ho TU.

Google Talk/Hangout

Sociálna sieť Google+ u nás "neletí" ani zďaleka toľko, ako Facebook, ale Gmail patrí medzi hojne využívané emailové služby. Ich súčasťou je aj Google talk, alebo ak chcete Gtalk, čo je vlastne obyčajný chat, ktorý ale podporuje aj videohovory a konferenčné chatovanie. Ide o skvelý nástroj pre osobnú aj pracovnú komunikáciu, ku ktorému vám stačí otvorený Gmail.

Rozšírením Gtalk do Google+ je potom takzvaný Hangout, čo je ale vlastne len premaľovaný a premenovaný Gtalk, s ktorým je aj kompatibilný.

Facebook chat

Keď už sme spomenuli Google Talk, nesmieme zabudnúť ani na oveľa populárnejší Facebook a jeho službu jednoducho nazvanú Chat. Facebook Chat okupuje pravý postranný stĺpec webovej stránky Facebooku, takže máte vždy po ruke instant messaging so všetkými svojimi priateľmi, ktorí taktiež sociálnemu vábeniu neodolali a Facebook ako svoj ​​virtuálny domov používajú.

Trillian

Trillian je populárny desktopový chat, na stiahnutie TU, ktorý integruje mnoho rôznych účtov do jedného. Pokecáte si tak napríklad cez Skype, Google, ICQ, Facebook a mnoho ďalších platforiem. Webová verzia je veľmi podobná tej stolnej, ale aj keď nie ste užívateľmi desktopového Trillianu, mali by ste o jeho webovom variante pouvažovať, ide o kvalitnú službu, ktorá vám uľahčí komunikáciu naprieč ekosystémami. Viac už na https://www.trillian.im/.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 27.1.2014   |   Zobrazené: 5310x

Značky

Podobné články

Diskusia

vladimir barbierik
vladimir barbierik

neviem webovy prehliadac cez ktory si nainstalujem bezdrotovu siet wiffi adresu viem len mi neda tu tabulku

14.01 21:10 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 8 5 6 6 e  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia