Stiahnut.sk

Nahrávanie hovorov cez Skype

Nahrávanie hovorov cez Skype je nekonečne jednoduché a to vrátane videa, takže si odteraz dávajte dvojnásobný pozor na to, čo na Skype poviete a ukážete. Nezvláda to sám Skype, veď ten sa s ponukou svojich funkcií nikdy veľmi pýšiť nemohol. Ak chcete nahrávať, musíte využiť programy tretích strán - niektoré slúžia len na nahrávanie zvuku, iné zvládnu aj video, rovnako ako sú niektoré zadarmo a ďalšie po vás budú chcieť peniaze.

MP3 Skype recorder

Ak nepotrebujete žiadne extra vychytávky a nahrávanie videa, vyberte MP3 Skype recorder. Ten nás prekvapil svojou jednoduchosťou aj tým, že nás pri inštalácii neotravoval pridruženým softvérom a pochybnými ponukami. Je zadarmo a sám sa vám napojí na Skype, takže nemusíte vôbec nič nastavovať. Je dobré sa však pozrieť, kam že sa vám budú videá nahrávať - defaultne do User\AppData\Roaming\MP3SkypeRecorder\MP3, ale tento priečinok môžete samozrejme zmeniť, alebo z interface programu sprístupniť. Nastaviť môžete aj pár ďalších vecí, napríklad si môžete vypnúť automatický štart programu a podobne, pozri obrázok:

Ak sa rozhodnete pre MP3 Skype recorder, pamätajte, že prvých niekoľko sekúnd hovoru nemusí zachytiť, pretože sa v ten moment ešte len nahrávanie inicializuje. Ide naozaj o kratučký okamih, ale mali by ste s tým počítať.

A čo video?

Väčšina softvérov na zachytenie videa zo Skypu je bohužiaľ platených, alebo len v trial verziách. Obľúbený Evaer napríklad zachytáva v bezplatnej verzii iba 5 minút videa na hovor. Pamela je zase 30-dňový trial a VodBurner je zadarmo len na 14 dní, ak nevoláte s iným užívateľom tohto programu.

Riešenie našťastie existuje a volá sa Callnote Premium. Hoci je v názve premium, žiadne platenie nehrozí. Program je zadarmo a ponúka celkom slušnú paletu funkcií, napríklad automatické ukladanie do Dropboxu (ak chcete), alebo zaznamenávanie obrázkov z prebiehajúceho hovoru. Program je to o dosť robustnejší ako MP3 Skype recorder, čo je pochopiteľné - zmieriť sa ale musíte s registráciou a tiež s trochu zložitejším ovládaním. Automatické nahrávanie hovorov možno zapnúť (ale musíte ho naozaj zapnúť, nie je nastavené defaultne), ale našťastie funguje lepšie ako pri MP3 Skype recorderi, takže zachytí už samotný začiatok hovoru.

Keď si Callnote Premium nainštalujete, zaregistrujete a aktivujete (áno, nechce toho po vás málo), musíte ho ešte povoliť v Skype - typicky pri hovore sa vás program opýta, či súhlasíte s napojením Callnote na váš Skype. Rovnako tak musíte v programe zaškrtnúť, že chcete nahrávať aj video, pokiaľ o zachytenie obrazu stojíte. Veríme, že obidva programy sú + - bezpečné, ale počítajte s tým, že samotná podstata online komunikácie a jej nahrávania programom tretej strany nezasluhuje nejakú bezvýhradnú dôveru.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 3.6.2015   |   Zobrazené: 5633x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 9 6 e 8 1  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia