Stiahnut.sk

Minecraft - výroba zbroje

V minulom článku sme sa naučili, ako vyrobiť základné zbrane, ktoré nám pomôžu pri boji s rôznymi potvorkami v Minecrafte. Teraz teda môžete zlikvidovať pavúka (Spider), zombie (Zombie), kostlivca (Skeleton) alebo Creepera (Creeper) rýchlejšie a bezpečnejšie, než za  použitia vašich rúk. Títo nepriatelia (anglicky mobs) sa vyskytujú v prvotných verziách. V ďalších samozrejme zostali, ale pribudla k nim hromada nebezpečných kamarátov, na ktorých si posvietime v niektorom z ďalších článkov.

Minecraft

Aj keď ste vybavení perfektnými zbraňami, môže sa stať, že sa vám útok nepodarí tak, ako by ste chceli. Nezriedka vás mobík zaskočí absolútne nepripraveného, čím vám môže narobiť vážne nepríjemnosti. Stačí, keď si nevšimnete pavúka nad vchodom vášho domčeka alebo prepočujete varovné syčanie Creeper niekde za vašim chrbtom v temnej jaskyni, ktorú zrovna prehľadávate. Pavúk vás len postraší a mierne zraní, ale taký Creeper urobí paseku nielen všade okolo (zostane po ňom pekný kráter), ale zároveň vám uberie veľkú časť vašich životov. Pre lepšie zvládanie týchto situáci je potrebné použiť brnenie.

Rada: Nestavajte dom z piesku a iných mäkkých materiálov, pretože pri výbuchu Creepera dôjde v jeho blízkosti k veľkému poškodeniu. Vhodné materiály sú kameň alebo tehly.

Brnenie sa skladá zo štyroch častí: helma (Helmet), hrudný pancier (Chestplate) , nohavice (Leggings) a topánky (Boots). Každá z týchto častí vám pridá niekoľko bodov ochrany (Armor points) - maximum je desať . Počet bodov sa líši podľa použitého typu materiálu (čím lepší materiál, tým viac bodov ochrany). Pre tvorbu každého kusu musíte použiť rovnak´& materiálu, ale nosiť môžete mix - helmu z kože, topánky zo zlata a nohavice zo železa. Na začiatku je dobré použiť kožu (Leather), neskôr môžete siahnuť po zlate (Gold), železe (Iron), diamantoch (Diamond) alebo ohni (Fire). Každý z materiálov poskytuje iný stupeň ochrany, pričom diamantové brnenie je úplný vrchol. Získanie takéhoto množstva diamantov je však náročné a osobne by som ho radšej využil na výrobu nástrojov.

Zoberme to teraz pekne od začiatku. Nazbierajte 24 kusov niektorého zo spomínaných materiálov, nech to máte pekne po kope, tak ako ja. Postavte sa k výrobnému stolu a vrhnite sa na vyrábanie. Tu je podrobný návod:

Helma:

Každá časť brnenia sa tvorí tak, že poskladáme rôzny počet surovín do tvaru požadovaného kusu brnenia. Helma sa skladá z 5 kusov surovín tvoriacich akúsi zjednodušenú prilbu (resp. most). Môže vám pridať až jeden a pol ochranného bodu.Helma

Hrudný pancier:

Najdôležitejším a na suroviny najnáročnejším je hrudný pancier, ktorý "zhltne" celých osem kúskov suroviny. Pri vyrábaní teda zostane len jedno voľné políčko  - v hornom riadku uprostred. Maximum sú štyri body ochrany.Hrudní pancíř

Nohavice:

Ďalšou dôležitou súčasťou sú nohavice - musíte si na ne nachystať sedem surovín. Vytvoríte ich tak, že necháte odspodu voľné dve stredová políčka. Nohavice vám môžu pridať až tri body ochrany.Kalhoty

Topánky:

Poslednou súčasťou vášho panciera sú topánky. Budete na ne potrebovať štyri kusy suroviny, ktoré vložíte odspodu po stranách výrobného stola.Kalhoty

Akonáhle máte všetko hotové, zbroj stačí nasadiť a bežať v ústrety ďalším nepriateľom.

Ďalší diel seriálu o Minecraft návodoch nájdete tu - odkaz. Tentoraz sa dozviete o výrobe užitočných vecí (posteľ, rybársky prút alebo loďka).

Autor: Redakcia  |   Publikované: 14.8.2012   |   Zobrazené: 20159x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 8 4 f 1 6  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia