Stiahnut.sk

Najlepšie módy pre Landwirtschafts Simulator 2013

Hernému trhu v súčasnosti kraľujú simulátory. Ich princíp je založený na virtuálnom vykonávaní ľubovoľnej ľudskej činnosti, ktorá je často spojená s určitou profesiou. Nájsť teda môžeme simulátor údržby zjazdoviek, čistiaceho vozu, demolačnej čaty alebo naopak simulátor stavebný. Lenže všetkým týmto hrám vládnu simulačné tituly z poľnohospodárskeho prostredia. Ide predovšetkým o Agrar SimulatorLandwirtschafts Simulator, čo je originálny názov pre hru, známu skôr pod označením Farming Simulator.


Farming Simulator 2013

K týmto herným fenoménom sa pridružila veľká, silná a hlavne aktíva hráčska komunita, ktorá hru nielen propaguje, ale navyše rozširuje. Vytvára najrôznejšie doplnky a modifikácie, ktoré ju obohacujú o nové predmety či postupy. Dnešný článok sa tak bude venovať vysvetleniu postupu pri inštalácii módov a najmä predstaveniu tých najznámejších. Všetko bude smerované k verzii 2013 a každý zo spomenutých módov bude k dispozícii na stiahnutie na našom serveri.

Postup inštalácie módov

Medzi módy patria mapy, stroje, plodiny a mnoho ďalšieho. Všetky doplnky sú však prakticky rovnaké a postup ich vkladania je vždy totožný.

Stiahnuté módy sa ešte delia podľa typu prípony, ktorú majú konkrétne súbory. Primárne ide o tri prípony: EXE, RAR, a ZIP.

EXE

Najjednoduchšia možnosť. Často ide o oficiálne módy, vytvárané vývojárskym štúdiom. Stačí si ich stiahnuť a otvoriť dvojklikom. Potvrďte spustenie a mód sa automaticky nainštaluje priamo do hry.

ZIP

Táto prípona označuje komprimované súbory. Tie sa vkladajú do hry a netreba ich nijako meniť. Pred samotným vložením je však potrebné skontrolovať, či súbory neslúžia iba ako kontajnery a neobsahujú niekoľko ďalších .zip súborov. Dvojklikom otvoríte ich náhľad. Pokiaľ sú vnútri iba zdrojové súbory k módu, je všetko v poriadku. Ak ale súbor obsahuje niekoľko ďalších .zip alebo .exe súborov, musíte ho rozbaliť (napríklad za pomoci programu 7zip). Následne môžete postupovať podľa návodu pre .exe súbory alebo pokračujte v tomto návode pre .zip.

Súbory .zip je nutné vložiť do špeciálneho priečinku, ktorý sa vytvorí po prvom spustení hry. Pokiaľ by sa tak nestalo, vytvorte ju manuálne. Nájdete ju na tomto umiestnení: Dokumenty\My Games\Farming Simulator2013\mods (prístup k dokumentom je najjednoduchší cez Ponuku štart - Dokumenty). Do tohto priečinka vložte všetky módy vo formáte .zip.

RAR

Pokiaľ sú módy archivované vo formáte .rar (pre ušetrenie miesta na serveri), musíte ich najprv rozbaliť. Na tento účel môžete použiť jeden z najlepších komprimačných programov 7zip alebo klasický WinRar. Po rozbalení súboru skopírujte jeho obsah do zložky \mods podľa predchádzajúceho návodu.

Rozdiely vo verziách

Ak prechádzate zo staršej na novšiu verziu, počítajte s tým, že módy bez úprav fungovať nebudú. Jednoducho nie je možné priamo prekopírovať módy zo staršej verzie do novšej. Pred týmto krokom totiž budete musieť upraviť priložený textový súbor. Nájdete ho pod označením modDesc.xml. Úprav je potrebné vykonať hneď niekoľko a nie sú úplne triviálne, takže ich v našom návode nenájdete.

Módy a cheaty

Money Cheat FS 2013

Peniaze, peniaze, peniaze. Odpradávna hýbu svetom a inak tomu nie je ani vo Farming Simulator 2013. Pokiaľ si chcete kúpiť nový stroj, osivo alebo čokoľvek iné a nemáte na nákup dostatok prostriedkov, môžete siahnuť po tomto móde/cheate. Na stiahnutie TU.

Pridanie 1 mil. LS dolárov – Ctrl + Alt + [kláves klaksónu - H]

Odobranie 1 mil. LS dolárov – Ctrl + Alt + [kláves svetiel (beacon key) - Home]

Money Cheat

Clock Mod

Veľmi užitočný mód, ktorý zobrazuje aktuálny herný čas a dátum a zároveň jeho skutočné hodnoty v reálnom svete. Na stiahnutie TU.


Clock Mod

Dirty Tires 2013

Prišli ste z poľa a pneumatiky vyzerali ako nové? Toto sa vám s módom Špinavé gumy nestane. Pneumatiky sa zablatia na všetkých strojoch a čisté nezostanú ani ich nástavce alebo príslušenstvo.

Inštalácia sa od klasických módov líši, nakoľko Dirty Tires upravujú základné herné súbory – mód rozbaľte priamo do hlavnej zložky, čím nahradíte jeden z jej priečinkov. Pokiaľ sa budete chcieť vrátiť späť k čistým gumám, stačí zmazať súbory, ktoré neobsahujú slovíčko OFF. Zvyšok súborov tvorí zálohu, ktorá sa aktivuje práve vymazaním slova OFF z názvu. Pneumatikám tým vrátite pôvodný vzhľad. Na stiahnutie TU.


Dirty Tyres Mod

Snowmod Beta

Sneh do hry vnáša špeciálny mód, ktorý je zatiaľ v Beta verzii. Hráč by teda mal mať pochopenie pre určité nedostatky, no ich počet je veľmi nízky a s príchodom plnej verzie módu úplne vymiznú.

Ulice, strechy i okolité stromy sú obalené alebo zasypané snehom a hráč sa musí postarať o jeho odpratanie. Svoj účel teda nájdu pluhy a radlice, ktoré je možné doinštalovať v podobe ďalších módov. Na stiahnutie TU.


Snow Mod Beta

Crazy Cow

Zbierku zaujímavých a obľúbených módov pre Farming Simulator 2013 uzatvára Šialená krava. Hráč môže dobytok osedlať a preháňať sa s ním po okolí. Jeho správanie je síce založené na klasickom jazdnom engine, použitom pre bežné vozidlá, ale v tomto prípade ide o veľmi výkonný, avšak nestabilný dopravný prostriedok. Ľahko sa teda ocitnete v sérii divokých kotrmelcov. Mód slúži len na zábavu a nemá žiadny funkčný dopad na hru. Rozhodne však stojí za vyskúšanie. Na stiahnutie TU.


Crazy Cow mod

Pár drobných rád

Pozrite sa na krátky zoznam základných rád, ktorými sa je dobré riadiť. Ide o súhrn tipov z celého článku a predstavuje to najpodstatnejšie z jednotlivých bodov.

  • Módy ukladajte do priečinku s hrou, a to iba ak majú koncovku .zip
  • Pokiaľ je pri móde napísané „entpacken“, daný mód musíte najprv rozbaliť (obsahuje niekoľko .zip súborov)
  • Módy pre jednotlivé verzie hry (2009, 2011, 2013) nie sú vzájomne kompatibilné – pred ich použitím je potrebné vykonať viacero úprav
  • Priečinok mods sa vytvorí až po prvom spustení hry
  • Módy nájdete priamo v hre v sekcii Nastavenia – Módy. Môžete ich tu prehliadať alebo mazať
  • V názve módu nesmie byť bodka! Takýto názov je chybný: „mod_v1.2.zip“ Naopak tento názov je v poriadku: „mod_v1-2.zip“

Zapnutie chybových hlásení

Na spustenie logu (záznamu chýb) musíte najprv editovať súbor game.xml, ktorý sa nachádza v priečinku Dokumenty\My Games\FarmingSimulator2013. Súbor otvorte v Notepade a v príkaze <controls>false</controls>  zmeňte hodnotu false na true. Po tomto úkone môžete po spustení hry stlačením klávesu „stredník“ (nachádza sa pod ESC) pristupovať k chybovej konzole. V okne sa zobrazia chybové hlásenia schopné určiť, ktorý mód alebo súčasť hry nepracuje správne. Samostatný log súbor je možné nájsť aj bez spustenia hry, je umiestnený v jej koreňovom adresári a má názov log.txt.

Odstránenie hniloby

Na závere sa pozrieme na jeden z pálčivých problémov – hnilobu. Pokiaľ vaše hráčske ja privádza do zúrivosti, prinášame vám návody ako sa jej raz a navždy zbaviť.

V programe Notepad otvorte súbor map01, ktorý je pripojený ku každej stiahnutej mape. V súbore nájdite FoliageSubLayer name=“wheat“ (platí pre pšenicu) a vyhľadajte growthNumStates=“8“. Číslo 8 zmeňte na 7. Tým odstránite posledný stav biologického procesu, ktorým je hniloba. Podobne je možné zmeniť nastavenia pri všetkých plodinách, stačí si dohľadať ich anglický názov. 

Autor: Redakcia  |   Publikované: 7.1.2013   |   Zobrazené: 29364x

Značky

Podobné články

Diskusia

MARK
MARK

dobra hra ale bi bola lapšia kebi tam bolo viacej traktorov

26.12 15:43 reagovat

martin
martin

ved si stiahni mody :-)

22.04 14:24 reagovat

Andrej
Andrej

pre čo tam mi nejdu peniaze??

08.08 14:24 reagovat

bentley 121
bentley 121

vynikajúca hra kamarát ju má

05.03 19:44 reagovat

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 7 3 2 8 0  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia