Stiahnut.sk

Najúčinnejšia strela vo FIFA 23. Ako predviesť Power Shot a kedy ju používať?

Čerstvo vydaná FIFA 23 hráčom prináša nový typ strely zvaný Power Shot. Ide o mimoriadne silnú strelu, ktorej prevedenie je zábavné, ale miestami aj zákerné. Pri správnom načasovaaní totiž môžete skórovať nádhernou gólovou raketou, ale sa aj silno popáliť. Chcete vedieť, ako vystreliť obávanú power shot strelu?

V našom jednoduchom návode si ukážeme, ako Power Shot predviesť, ako aj to, ako ju zakomponovať do herného štýlu. Akonáhle sa ju naučíte používať, vaša hra dostane nový náboj a pomôže vám v kľúčových okamihoch. Nie je tajomstvom, že pár týždňov po vydaní FIFA 23 je tento typ strely mimoriadne účinný, niektorí ho dokonca nazývajú až OP, teda Over Powered.

Ako vyslať power shot vo FIFA 23?

Aby ste vystrelili takzvanú "Power Shot" strelu, musíte držať tlačidlá LB a RB/L1 a R1 na ovládači a zároveň stlačiť B alebo krúžok, podľa toho, na akom ovládači hráte. Držaním tlačidla strely (B alebo krúžok) sa futbalista napriahne ku strele, tá získa časovač na zakončenie, no zároveň ju to spraví silnejšou.

Počas toho, ako držíte tlačidlo pre strelu sa kamera mierne priblíži ku hráčovi, a v momente tesne pred vyslaním projektilu ho vycentruje na stred obrazovky. Aj keď ide o mimoriadne silný typ strely, má aj svoje negatívum. Celý proces od náprahu až po vyslanie lopty na bránu trvá podstatne dlhšie. Risk, ktorý si môžete dovoliť len v situáciách, keď viete, že máte pri hráčovi dostatok priestoru predtým, než k nemu pristúpi obranca.

High risk, high reward

FIFA 23 vás dokáže odmeniť za podstúpené riziko, ale zároveň vám dokáže aj pokaziť celé útočné snaženie v prípade, že sa rozhodnete pre Power Shot v nesprávny čas. Strieľajúci hráč je totiž v momente strely zraniteľnejší a ľahko sa stane, že loptu stratí skôr, než vystrelí.

Aby toho nebolo málo, tento typ strely si so sebou nesie ešte jednu vlastnosť, na ktorú si treba dať pozor. Zamierenie strely je čisto vo vašich rukách! To znamená, že ľavým joystickom sa snažíte dosiahnuť čo najväčšiu presnosť pri strele, pretože hra to za vás neurobí ani vám nijak nepomôže. Presnosť a umiestnenie je tak jedine na vás. Ak sa vám ale podarí vyrovnať so stresom a naučíte sa využívať Power Shot v každej hre v správny čas, môžete sa tešiť na množstvo nádherných, hotových výstavných gólov.

S ktorými futbalistami vystrelíte najlepšiu Power Shot?

Najlepší futbalisti na Power Shot: Cristiano Ronaldo, Kevin De Bruyne, Lionel Messi, Paulo Dybala, Bruno Fernandes, Son Heung-Min. Všeobecne si ju ale môžete vyskúšať s každým útočníkom, pretože funguje aj v nižších ligách a pri slabších futbalistoch.

Poznámka na záver:

Ak patríte k dlhoročným hráčom série FIFA, iste ste si všimli, že táto kombinácia tlačidiel doposiaľ slúžila na úplne iný typ strely. Konkrétne išlo o Low Driven Shot, alebo teda strelu po zemi. Tá je vo FIFA 23 stále k dispozícii, ale jej prevedenie sa zmenilo. Ak chcete vedieť, ako strieľať po zemi v hre FIFA 23, mrknite na náš samostatný článok.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 8.10.2022   |   Zobrazené: 1976x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 5 d d e 8  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia