Stiahnut.sk

Programy na zrýchlenie sťahovania

V dnešnej dobe vysokorýchlostného pripojenia používame internet čoraz častejšie aj na sťahovanie pomerne veľkých súborov. Pomáhajú nám pri tom moderné download managery, ktoré sa snažia proces sťahovania urýchliť a spohodlniť. Zlučujú funkcie na dosiahnutie maximálnej rýchlosti sťahovania a jeho správu. Aké sú tie najlepšie a v čom majú navrch?

JDownloader

Veľmi robustný program, ktorý dokáže sťahovať z bežných odkazov na stránkach i z download serverov typu Rapidshare. Vďaka integrovanému OCR zvláda aj rozpoznanie kontrolného textu v obrázkoch. Vysokú úspešnosť však kvôli pokročilým Captcha mechanizmom bohužiaľ nedosahuje. Pre automatizované sťahovanie skrátka predstavujú príliš tuhý oriešok.

JDownloader umožňuje nadviazať na prerušené sťahovanie, viacnásobné sťahovanie i detailné nastavenie maximálneho počtu sťahovaní či limitácie rýchlosti. Vďaka zameraniu na sťahovacie servery si poradí aj s importom niekoľkých URL naraz. Podporuje tiež nastavenie prémiových účtov pre jednotlivé služby, takže, ak máte nadštandardné služby zaplatené, môžete download servery využívať naozaj naplno.

Program je vytvorený v prostredí Java, v dôsledku čoho sa dá ľahko previesť na rôzne platformy. Dostupné sú teda verzie pre PC, Mac i Linux.

 • Licencia: Freeware (Opern-Source)
 • Nevýhody: veľmi pomalý štart, časté a zdĺhavé sťahovanie aktualizácií
 • Hlavné výhody: spolupráca s prémiovými účtami sťahovacích serverov, obsahuje všetky základné a vybrané doplnkové funkcie

Download Accelerator Plus

Šikovný akcelerátor sťahovania môžete používať bezplatne alebo vo verzii Premium, ktorá stojí 20 Eur, no v porovnaní s bezplatným variantom neprináša žiadne zásadné vylepšenia. Čo program ponúka? Zaujímavou je funkcia Video Preview, ktorá spustí sťahovaný videosúbor takmer hneď po zahájení downloadu. Predídete tým sťahovaniu mačky vo vreci.

Bežné funkcie, spoločné pre všetky download managery, spomínať zrejme nemusíme. Zameriame sa na tie neštandardné. Medzi nimi určite vyniká File Shredder, ktorý vybrané súbory zmaže a poškodí tak, že ich následná obnova nebude možná – táto funkcia sa ale vyskytuje len v platenej verzii. Naopak, úplne zadarmo je modul Video to MP3, ktorý z linku s videom vytiahne iba zvuk a uloží ho vo formáte MP3. Pokiaľ používate iTunes, DAP dokáže stiahnutý MP3 súbor automaticky pridať do knižnice médií.

 • Licencia: Freeware
 • Nevýhody: v bezplatnej verzii nie sú prítomné niektoré funkcie
 • Hlavné výhody: hromada nadštandardných funkcií (Video Preview, ...), príjemný a prehľadný design, sťahovanie je zrýchlené použitým viacerých mirror odkazov

Orbit Downloader

Populárny download manager, ktorý oceníte pre jednoduchú integráciu do Internet Exploreru i Firefoxu. Okrem sťahovania súborov, aj zo služieb typu Rapidshare, zvláda i sťahovanie videí z YouTube a niektorých sociálnych sietí. Hlavnou prednosťou pri sťahovaní je výborne spracovaná správa väčšieho množstva súborov, ktorá je pri sťahovaní priamo cez prehliadač často problematická.

Preberanie videí uľahčuje tlačidlo GetIt. Stačí ho pretiahnuť do okna požadovaného videa, čím program záznam identifikuje a uloží.  Sťahovať ale môžete aj klasicky, cez URL. Po ostatných stránkach ide o bežný a výkonný download manager, ktorý výrazným spôsobom zjednodušuje preberanie súborov, videa i hudby.

 • Licencia: Freeware
 • Nevýhody: grabovanie videa pomocou nástroja Grab Pro je pomerne nevyužiteľné
 • Hlavné výhody: integrácia do prehliadačov, sťahovanie videí z YouTube, MySpace, ...

Free Download Manager

Najschopnejší a najkomplexnejší download manager, ktorý toho ponúka veľa, no od užívateľa vyžaduje určité skúsenosti alebo aspoň učenlivosť. Ak s ním budete mať trpezlivosť, odmení vás tým, že stiahne všetko, čo si zaželáte. Program je možné spustiť aj z flashdisku a sťahovanie s ním je nadmieru stabilné a skutočne rýchle. Samozrejmosťou je nadväzovanie na prerušené sťahovania.

K pokročilým funkciám, napríklad, patrí sťahovanie flashových videí, pričom si môžete vybrať, či ich má uložiť vo formáte .flv, alebo ich radšej prevedie do niektorého z tradičnejších videoformátov. Mnohých užívateľov isto poteší aj podpora siete BitTorrent, sťahovanie celých HTML stránok alebo lokalizácia do zrozumiteľnej češtiny. S tou sa však stretnete aj pri ostatných predstavených download manageroch.

 • Licencia: Freeware
 • Nevýhody: zložitý interface, nutnosť spoznať ovládanie
 • Výhody: sťahovanie flash videí, torrentov i celých webových stránok, univerzálny download manager, bezproblémové nadväzovanie na prerušené sťahovania

Autor: Redakcia  |   Publikované: 24.12.2012   |   Zobrazené: 12988x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 a d a d 2  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia