Stiahnut.sk

Spintires 2014 – nové vozidlá a módy

Len nedávno sa dostala očakávaná simulácia terénneho jazdenia do plnej verzie, napriek tomu už existujú stovky módov, ktorými si môžete hrateľnosť predĺžiť, obohatiť a prispôsobiť vlastným prianím. Čo vôbec môžete od Spin Tires očakávať a aké módy vám odporučíme? Najprv k módom - vzhľadom k tomu, že nástroje pre implementáciu módov pre plnú verziu ešte nie sú hotové a uvoľnené, prevažujú modely nových automobilov, nákladiakov a iných pracovných strojov.

Na Spin Tires vás nadchne realistické stvárnenie jazdy ťažkým, často zablateným, alebo naopak kamenistým terénom, kde sa dá ľahko uviaznuť. Keďže je hra graficky na vrchole a s uveriteľnou fyzikou, budete každý meter cesty zdolávať v úžase a s maximálnou koncentráciou. V hre totiž nie je problém zapadnúť do blata, v ktorom zostávajú realisticky vyjazdené koľaje a to nehovoríme o textúre, ale o plnohodnotnom fyzikálnom presúvaní materiálu, čo je asi najviac fascinujúci prvok hry.

V hre plníte rôzne úlohy - objavujete zákutia máp, nakladáte a prevážate materiál a dokonca sa môžete zúčastniť aj multiplayerovej seansy, ktorá sa do princípu Spin Tires pomerne dosť hodí. Ak budú tvorcovia dostatočne kreatívni a ponúknu obsah pre kooperatívnu, alebo kompetitívnu hru, pôjde o bezkonkurenčnú zábavu. Avšak ani teraz to nie je vôbec nuda, viď časť multiplayerového zážitku vo videu nižšie.

Módy a vozidlá

Väčšina dnes dostupných módov je pre verziu zvanú "Spin Tires 2013". Nejde o nič iné, než demo, respektíve developerskú betaverziu, čo je dnes pasé (tech demo môžete stále vyskúšať zadarmo). Dnešnej plnej verzii, ktorú si môžete kúpiť napríklad cez Steam, sa kvôli odlíšeniu hovorí "Spin Tires 2014". Stretnete sa aj s verziou "Spintires 2014", alebo jednoducho "Spintires", čo je názov oficiálny.

My sa budeme venovať iba módom pre plnú verziu – nemáme ani dôvod konať inak, pretože už ich je k dispozícii pomerne veľké množstvo. Než pristúpime k samotnému výberu módov, musíme si povedať, ako sa "inštalujú". Áno, inštalujú v úvodzovkách, pretože ide o obyčajné nahrávanie a prepisovanie súborov. Vzhľadom k tomu, že budúcnosť hry bude na módoch asi veľmi závisieť, nečudovali by sme sa, keby v dohľadnej dobe dorazil aj nejaký ten oficiálny manager pre pridávanie módov.

Módy, ktoré vám ukážeme dnes, spadajú do dvoch kapitol - preskinovanie existujúcich vozidiel alebo náhrada existujúcich vozidiel vozidlami novými. Oba druhy módov sa nahrávajú trochu inam. Hra sa inštaluje pod Steam, takže základná cesta je C:\ProgramFiles\Steam\SteamApps\common\Spintires. Textúry stačí hodiť do zložky TextureCache, ale celé modely patria do zložky Media.

Textúra pre UAZ

Pekná military camouflage textúra pre obľúbený UAZ sa hodí skôr do mesta, ale ak sa vám šedo-šedý maskovací variant páči, asi vám nebude vadiť, že je v tom hnedom blate dosť dobre vidieť. Naopak za to možno budete radi, pretože riadiť auto terénom Spintires je už tak dostatočne náročné. UAZ sťahujte tu.

Textúra ťažného lana

Tento mód vznikol kvôli tomu, že ťažné lano nie je v Spintires veľmi dobre vidieť. Jeho textúra je príliš tmavá a v tom "bordeli" na obrazovke sa dosť stráca. S touto textúrou už vás to ale trápiť nebude - je veľmi svetlá a dobre viditeľná. Textúru sťahujte tu.

KrAZ 6322

Ukrajinská automobilka KrAZ má v hre svojich zástupcov, ale nie KrAZ 6322. Versatilná šesťkolka môže využívať ako doplnky z pôvodnej hry, tak aj niekoľko vlastných. KrAZ 6322 sťahujte tu.

Kirovets K-700 (model)

Typicky žltý veľký bager s prísne ostrými rysmi si počína v teréne dobre - inak by jeho existencia vo svete Spintires bola úplne zbytočná. Vyskúšajte ho ako užitočný nástroj alebo ako výzvu - dokážete sa vyškriabať, kam je potrebné, alebo skončíte v polceste zapadnutý v bahne, prípadne preklopení na streche? K-700 sťahujte tu.

Jeep Willys (model)

Džíp, ktorý dal džípom meno, to je Jeep Willys, vyrábaný v obrovských množstvách hlavne počas obdobia druhej svetovej vojny. Jeho univerzálnosť z neho urobila jedno z najobľúbenejších vojenských vozidiel vôbec a nezameniteľný dizajn sa stal ikonickým. Jeep Willys sťahujte tu.

Mercedes G (model)

A máme tu hneď ďalšiu terénnu legendu (a nie poslednú), ktorá si rozumie s blatom, prachom i prudkými kopcami. Mercedes-Benz G65 je nádhernou ukážkou funkčnosti spojenej s nádherným dizajnom, samozrejme s kultovým strieborným lakom. Mercedes G sťahujte tu.

VAZ-2121

A do tretice tu máme legendárny terénny osobák, po USA a Nemecku si na svoje prídu fanúšikovia ruskej automobilky VAZ. Model známy aj ako Lada Niva je nestarnúcim off-road klenotom. ​VAZ-2121 sťahujte tu.

Autor: Redakcia  |   Publikované: 2.9.2014   |   Zobrazené: 10622x

Značky

Podobné články

Diskusia

Žiadosti o rady prosím presmerujte do poradne.

Napísať odkaz

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 e 2 a d d  :
 
Odkaz :

Stiahnuť - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia